DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

СУБОТА - ЈОШ ЈЕДНА ПОБЕДА-ТИТУЛА
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
НовиБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Jul 2010
Posts: 461

PostPosted: 26 May 2014 09:57    Post subject: Reply with quote

Спонтана прослава титуле због пораза Партизана од Баната.
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
СДК
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Mar 2011
Posts: 32
Location: Ниш, Србија

PostPosted: 26 May 2014 10:02    Post subject: Reply with quote

Како сам се до пре 10 дана радовао овој титули... Као никада до сада за мојих 30+ а онда се издешавало све ово и променило све. Јбг, морамо даље још јаче и боље због успомене на наше другове и онога што су нам оставили, ту посебно мислим на клинце који сада стасавају на трибини!!!

У једно сам сигуран, Север никада није био у бољим рукама у сваком погледу (а прилично сам редован од почетка 90-тих)!
_________________
Ја сам године провео са тобом...
Back to top
View user's profile Send private message
стефан_89_бг_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 May 2006
Posts: 365

PostPosted: 26 May 2014 10:24    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=xls2y-adkis
http://www.youtube.com/watch?v=PqQ_cTmiexo
http://www.youtube.com/watch?v=5p-TFmdrSIk
_________________
"Земаљско је за малено царство, а небеско увек и довека"
Back to top
View user's profile Send private message
стефан_89_бг_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 May 2006
Posts: 365

PostPosted: 26 May 2014 10:26    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=q5ptAiPYM4c
_________________
"Земаљско је за малено царство, а небеско увек и довека"
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 May 2014 10:31    Post subject: Reply with quote

стефан_89_бг_ wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=xls2y-adkis

Нереалне сцене на Маракани у сваком погледу!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Милош_Нинкови
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 May 2014
Posts: 2

PostPosted: 26 May 2014 10:44    Post subject: Reply with quote

Колико је само ове сезоне било: беса,љутње,среће,радости,суза,хиљада пређених километара. ПОНОСАН САМ како на ове момке на терену, тако и на нас на СЕВЕРУ.
Back to top
View user's profile Send private message
Начелник
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Mar 2013
Posts: 20

PostPosted: 26 May 2014 10:49    Post subject: Reply with quote

Колико емоција у једној слици! Са једне стране пехар, а са друге покојни брат који као да гледа у њега... Ова титула је за њега!

Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 26 May 2014 10:53    Post subject: Reply with quote

http://youtu.be/RQbQ0TcQDXQ?t=35s
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 26 May 2014 11:47    Post subject: Reply with quote

Дуго чекано право стање ствари,морам да се осврнем на спортски део приче гледам скоро гледам неку утакмицу гробара из 96,97 неко окачио на јутјуб и гледам и не верујем шта слушам 13 или 14 титула за партизан и сконтам јебота они до појаве Мирка Марјановића,Ивице Дачића,Толета,Ружића и страначких титула нису имали двоцифрен број титула за 45 година постојања а онда су од тог тренутка накркали већи број трофеја него за тих 45 година...ужас које то индијанисање,покушај прекрајања историје,које бахаћење и напокон стало се томе на пут и напокон је у Србији прави и једини нормалан поредак,а опет опор укус због свега. Јебига није то то... Ових неколико минута скидања целог стадиона и навијања надомешћује бакљаду од 90 мин,кореографије од исто толико или било чега другог,то је Звездашство и то је коначни ударац.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
sr[B]
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Oct 2010
Posts: 52
Location: Нови Сад

PostPosted: 26 May 2014 11:51    Post subject: Reply with quote

Морам да напишем шта ми је на души. Синоћ су ми емоције биле баш помешане, славимо титулу после колко година, (силом прилика прва титула коју сам могао да прославим на стадиону, пошто сам био 8. разред када смо последњи пут освајали) са друге стране није морално да се баш нешто слави, због свега што се дешавало, народ је пуно пропатио. Стадион коначно пун, сви у еуфорији, чекамо сви титулу, али некако нисмо лудачки наелектрисани, већ сви поносно стојимо, чекамо да судија свира крај, и кажемо себи ТО ЈЕ ТО, УСПЕЛИ СМО !
Свих ових година, смо били ту, пратили је свугде, играчи и сви су се мењали, а ми смо остајали, нисмо тражили раскиде уговора након пораза, нисмо тражили паре. Тражили смо душу и срце од њих, у истој мери као што смо их и ми давали, осећао сам да је то наш трофеј, да сви требамо да га прославимо, на крају крајева хтео сам да улетим на терен појурим на ту траву коју гледамо већ толико година, због које смо се радовали и туговали, да то буде шлаг на торти. И напокон, судија свира крај, креће славље, и креће пендречење полиције нас десетину који смо први кренули, гурање у канал, на трибину, на шиљке. завршавајући у каналу, одакле ми само глава вири, одакле сам и слушао прозивку играча и дизање пехара. Иза решетки, одакле ми само глава вири. Осетио сам се продано, како је то ипак само њихов трофеј, а ја сам и послужио сврси. Иако сам свестан да то није тако, ипак је остао горак укус, и не баш лепо сећање на прву прославу титуле.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 May 2014 12:14    Post subject: Reply with quote

Полако,следеће године ћеш то исправити и биће све како треба!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 26 May 2014 12:23    Post subject: Reply with quote

Важно је да смо ми прво људи па тек онда Звездаши и све остало... А то смо показали јуче јер смо колективно ставили изнад личног, национално испред клупског, жртвовали смо славље које смо чекали као озебло сунце да бисмо испоштовали трагедију која нас је све задесила. Мени лично је много тешко пала смрт Вељина али да је само то, након одавања почасти ћутањем мислим да бисмо направили такву фешту да би сами себе изненадили, јер би то и он од нас очекивао! Али пошто нас је и на националном плану задесила огромна трагедија, пошто је много чак и од присутних људи јуче на стадиону страдало на неки начин од непогода, једноставно нисмо налазили за умесно да радимо све оно о чему смо толико маштали годинама уназад! Било би најблаже речено ружно да смо шетали кроз град у том броју и славили, док десетине хиљада људи око нас живи ван својих домова и стотине хиљада њих којима је уништено пуно имовине. Можда је и непотребно ово наглашавати јер се није нашао ни један човек ни пре ни после да уопште постави питање зашто нисмо другачије славили, али мени је морам да признам пуно срце када сагледам целу ситуацију што је овако, јер смо показали да смо изнад свега људи! Даће Бог да остане овај дух саборности у народу јер је то једина нада за све нас да нешто буде од нас, онако растурени у парампарчад смо слабији него што објективно и јесмо, а овако смо озбиљна сила која може много тога да учини да би нашем народу било боље! Само Слога Србина Спашава!
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 26 May 2014 13:20    Post subject: Reply with quote

sr[B] wrote:
Морам да напишем шта ми је на души. Синоћ су ми емоције биле баш помешане, славимо титулу после колко година, (силом прилика прва титула коју сам могао да прославим на стадиону, пошто сам био 8. разред када смо последњи пут освајали) са друге стране није морално да се баш нешто слави, због свега што се дешавало, народ је пуно пропатио. Стадион коначно пун, сви у еуфорији, чекамо сви титулу, али некако нисмо лудачки наелектрисани, већ сви поносно стојимо, чекамо да судија свира крај, и кажемо себи ТО ЈЕ ТО, УСПЕЛИ СМО !
Свих ових година, смо били ту, пратили је свугде, играчи и сви су се мењали, а ми смо остајали, нисмо тражили раскиде уговора након пораза, нисмо тражили паре. Тражили смо душу и срце од њих, у истој мери као што смо их и ми давали, осећао сам да је то наш трофеј, да сви требамо да га прославимо, на крају крајева хтео сам да улетим на терен појурим на ту траву коју гледамо већ толико година, због које смо се радовали и туговали, да то буде шлаг на торти. И напокон, судија свира крај, креће славље, и креће пендречење полиције нас десетину који смо први кренули, гурање у канал, на трибину, на шиљке. завршавајући у каналу, одакле ми само глава вири, одакле сам и слушао прозивку играча и дизање пехара. Иза решетки, одакле ми само глава вири. Осетио сам се продано, како је то ипак само њихов трофеј, а ја сам и послужио сврси. Иако сам свестан да то није тако, ипак је остао горак укус, и не баш лепо сећање на прву прославу титуле.


Чисто да се надовежем ја сам ево активан и ту негде мање више 15так година,знам ако ме неко не исправи да једина титула за то време која је прослављена на тај начин је била против Милиционара 2001,кад је после стампеда терен уништен и после тога неколико сезона смо играли на очајном терену. И од тада опет неко ће ме исправити ако сам нешто заборавио тога није било,већ одлазак кортеом до победника.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
МлатачПразне
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Dec 2011
Posts: 2

PostPosted: 26 May 2014 13:36    Post subject: Reply with quote

Пошто већ довољно дуго пратим овај наш форум (близу 10 година), а нешто више од 6 година сам редовно на трибини (од момента када сам се доселио у Београд због студирања), свестан сам да овај мој упис неће ништа променити, као што нису ни многи слични уписи на исту тему у току свих ових година, а било их је. Међутим, овај пут морам да напишем.

Баш око 32. минута јучерашње утакмице и тог позитивног налета енергије коју чувамо у себи готово 7 година, један од интелектуалаца, падобранаца је одлучио да је сасвим нормално да се топовски удар баци у сред копа, у један од два централна сектора наше трибине. Удар ми је пао под ноге и експлодирао између мене и ортака.

Епилог:
-млађи момци и девојке у реду испред нас су попадали, а девојке у сузама држале за уши
-мој ортак је од шока и удара пао у несвест
-настала је пометња да му обезбедимо место да дише у оној гужви
-екипа интелектуалаца негде изнад нас је наставила да баца топовске ударе у масу, што је довело до тога да се пар момака из окружења, сасвим оправдано, залети горе и започне тучу (као да немамо довољно проблема и провокација свих ових година, па нам је скроз потребно да се из чисте, необјашњиве глупости бијемо између себе, и то баш на јучерашњи дан?!)

Требало нам је 10 минута да ортака вратимо у стање свести (хвала браћи из окружења која су прискочила са водом и помогла да му створимо довољно простора да продише) и да га одмах изнесемо до хитне помоћи јер човек није знао где се налази, једва да је успевао да дише самостално...

Утакмица за коју живим откад знам за себе, тренутак да након више од шест година видим уживо тај пехар за који певам сваког викенда, након свега што смо прегрмели у том пероду, за нас се завршила почетком другог полувремена и наставила у хитној помоћи.

Као што рекох на почетку, знам да ово моје писаније неће ништа да промени. Исто тако, апсолутно сам свестан да врх наше трибине већ годинама води борбу против оваквих појава и да овакве ствари вероватно никада неће престати јер не зависе од организације трибине и нашег договора, већ од непромишљених, глупих, незрелих и потпуно погрешних реакција залуталих појединаца у делићу секунде. А више од 20 пута сам за ових 6 година гледао како топовски удари падају у сред копа, упркос сталном писању овде...

Само сам хтео да свима који ово читају, како људима који имају организоване групе на Северу, тако и појединцима попут мене, још једном скренем пажњу на ове ствари јер ће следећи пут топовски удар да упадне некоме у капуљачу, а о последицама у том случају стварно не желим да размишљам...

Топовске ударе на атлетску стазу, што даље од редара или у ров ако доле већ нема никога! И нека се у случају договорене бакљаде и пиро акције ово поштује, зарад здравља свих нас.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 May 2014 13:44    Post subject: Reply with quote

То је до свести народа,кад су утакмице где се не слави ништа и нема те хистерије...не дешавају се те ствари тако често.Иначе,јуче је било људи са питањима "момци јел знате где је благајна"...довољно сасвим да се не прича више на ову тему...поред свог мрака који се надвио,само нам још треба и о овом феномену и таквим појавама да причамо...То је једноставно место где се огледа стање друштва и колико год да причамо дође неко нов,залутао...човеку је јуче ролна величине толет папира сигурно,која је полетела са врха трибине...разбила главу пар редова од канала...свашта може да се види по оваквим утакмицама и ту апели не помажу толико,што не значи да не треба скренути пажњу колико год можемо,али да знају људи да може да се очекује неочекивано на оваквим утакмицама...А иначе,девојкама није место у средишња два сектора.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Next

View previous topic :: View next topic
Page 17 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop