DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 01 May 2015 20:12    Post subject: Reply with quote




Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 02 May 2015 03:02    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:
не знам како не разумете да не можете да забраните људима да долазе на утакмице, било да је баскет или је то крикет. не играјте се богова.

нико овде није позивао групу да крене на аба лигу, група има свој став, ко га подржава нек бојкотује, ко не нек ради шта хоће, његова брига.


може и те како да се забрани. идеш на курац свима овде. иди на онај други форум па кењај до миле воље. ни ја не разумем како ти и слични теби не знате да сте понекад толко љигави да се многи запитају ''који све дебили навијају за Звезду.'' одлуке не доноси један човек и буди сигуран да је став групе увек најисправнији могући.
Back to top
View user's profile Send private message
Јанкез
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Apr 2014
Posts: 36

PostPosted: 02 May 2015 07:30    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:
Копиле wrote:
Звездале опасно замењујеш тезе и то радиш на најјефтинији начин.


можда би требало да питаш неког ако ти већ не идеш ко све све може видети у пиониру на аба лиги.

јел и то замена тезе? јефтина?

волим што сте сви толики ултраси и толико навијачки свесни на форуму, нешто на видим напредак на месту где би то требало да се види. не морате да понављате поруке одређених људи овде, можете имати и своје мишљење макар то и било погрешно понекад.

рецимо, зашто се није повела прича о инциденту на дербију. како смо сељачки навучени на срање? нису проблем разлупане главе наших другара, уништене столице и суспензија стадиона? понекад је то и оправдано и са неким циљем, овај пут је то урађено ни за шта и јефтино. али ок, нико није повео причу па боље да се ћути.

вероватно је већи проблем 10 маторих симпатизера у загребу који нису сачували образ групе, групе за коју ни не знају да су чланови.


Опасно се играш са речима на нашем форуму, опасно. Не знам само, где ти је образ да напишеш овакву небулозу везану за напредак?
Дечко, Богу хвала па се ти ништа не питаш везану за нашу групу, навијање и целокупну организацију! Не могу да верујем да си дозволио себи такав луксуз да добијеш етикету једног од најомраженијих ликова на форуму, свака ти част Бајо. Великој већини нас се понекад не свиђају поједини ставови групе али никоме не пада на памет да износи овакве небулозе попут твојих и унесе немир у групу. Није ли довољно све ово што нам се десило и што нам се дешава, још такви као ти долазе да серу по форуму који је јаван и може да чита ко год хоће. Мислиш да друга страна не чита? Мислиш да се они не сладе овим што читају? Мислиш да је некоме свеједно што је било разлупаних глава на дербију? Мислиш да се о томе не говори свакодневно? Верујем по овоме што си писао до сада да немаш ни 3 пишања на трибини а и ако имаш твоје размишљање је на нивоу детета од 3 године, чак шта више, дете од 3 године не би овако размишљало и причало. Срам те било. Боље погледај себе и уради ТИ нешто да би допринео бољем раду на трибини и можда помогао групи!
Back to top
View user's profile Send private message
нема предаје
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Mar 2009
Posts: 189

PostPosted: 02 May 2015 07:43    Post subject: Reply with quote

да не останем недоречен, када сам причао о посети, тежиште је више било на људима са истока и запада. могу те две трибине много боље него што је тренутно.

фокте које су окачене говоре више од 1000 речи и само потврђују чињеницу да је звезда и ове сезоне најгледанији клуб у лиги, да има највернију публику поред свих трзавица у клубу и лоших резултата и што је још важније, то је да север води здраву причу јер да је супротно не би рецимо ниш био у звездиним бојама три дана заредом.
_________________
сад нисам мали и полако се стари, ал' срце још за тебе лудо удара
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 02 May 2015 11:47    Post subject: Reply with quote

Мислим да се разумемо сви, да сви капирају да је време да се тргнемо мало! Ми смо грађени за здравим темељима, једини интереси којима се водимо су најисправнији могући...зато и трајемо толико колико трајемо и зато је наша подршка клубу толика колика јесте. Зато Делије, нека се свако преиспита у себи....и схватиће да је све бесмислено, у колико не будемо накви какви смо били до пре пар дана!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 02 May 2015 13:36    Post subject: Reply with quote

Читајући неколико последњих страница са ове теме, увидео сам по мом неком рационалном мишљењу неке ствари које могу врло брзо да се преточе у озбиљан проблем. Тиче се наравно баскета. Желим да упозорим да може врло лако доћи до поделе међу Звездаша. Намерно нисам рекао Делије. О овоме сам желео овде дискутовати са осталима и пре неколико дана, али томе је претходио дерби, па нисам желео да трошимо енергију.
Погледајте само неколико ставри које су нама претставиле проблем у кратком временском року због регионалне Аба лиге:

1. Неколико десетина Звездаша бодри клуб у Загребу. Последице овога су свима јасно познате.
2. Током целе сезоне Пионир је на свакој другој текми по прилично попуњен, где више хиљада Звездаша не поштује став групе, а самим тим посредно прихвата (свесно или не) идеологију и последице ове југословенске лиге.
3. Током целе сезоне, ове или претходних, приликом бодрења од стране Аба Звездаша, скандирају се поједине ствари које се не тичу става наше групе, а самим тим легитимитет и лојалоност „Делија“ се доноси у питање, будући да ће тог тренутка непријатељи и медији њих идентификовати са нама.
4. Око стотину тих истих Звездаша дочекује кошаркаше…
5. Због ових горе ставки код тих истих Звездаша се јавља, а самим тим и гаји одређена, погрешна свест (могу слободно рећи и сам поглед на свет).
6. Због ових Звездаша се стварају и свађе међу Звездашима/Делијама који бојкутују баскет. Више пута сам присуствовао расправи између нас, која ствара додатну тензију и непријатну ситуацију.
7. Свађе и расправе се стварају и међу Делијима. Као што можемо видети, неки овде и подржавају Аба лигу…
8. Сама подела између нас, на оне који подржавају поменуту лигу и на оне који су против исте, највише одговара нашим најљућим противницима који једва чекају неку конфузију између најбројних навијача у Србији.
9. О задовољству медија нећу ни да говорим!
10. Најгоре је што све ово може да се претвори у озбиљне физичке сукобе између нас самих.
Желим само још једном да упозорим да нам подела, између нас и њих виси о концу. Не знам како остали гледају на све ово? Да ли и остали виде наговештај овог проблема? Знајте да се ово претходних сезона није могло десити јер нисмо имали високе резултете јер нам је тим био лош. Рачунајте да ћемо наредне сезоне бити још бољи и јачи у баскету.
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 02 May 2015 13:54    Post subject: Reply with quote

да вас све не цитирам, само да поручим овима који су прво дочекали генералов став па кренули у офанзиву:
ако вам је добро, онда ништа.

убудуће ћу се трудити да не пишам уз ветар овде и да углавном читам. нема потребе да ови са друге стране провале нешто о нашој групи. Shocked

спортски поздрав
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 02 May 2015 14:00    Post subject: Reply with quote

MisaCZV_ wrote:
Читајући неколико последњих страница са ове теме, увидео сам по мом неком рационалном мишљењу неке ствари које могу врло брзо да се преточе у озбиљан проблем. Тиче се наравно баскета. Желим да упозорим да може врло лако доћи до поделе међу Звездаша. Намерно нисам рекао Делије. О овоме сам желео овде дискутовати са осталима и пре неколико дана, али томе је претходио дерби, па нисам желео да трошимо енергију.
Погледајте само неколико ставри које су нама претставиле проблем у кратком временском року због регионалне Аба лиге:

1. Неколико десетина Звездаша бодри клуб у Загребу. Последице овога су свима јасно познате.
2. Током целе сезоне Пионир је на свакој другој текми по прилично попуњен, где више хиљада Звездаша не поштује став групе, а самим тим посредно прихвата (свесно или не) идеологију и последице ове југословенске лиге.
3. Током целе сезоне, ове или претходних, приликом бодрења од стране Аба Звездаша, скандирају се поједине ствари које се не тичу става наше групе, а самим тим легитимитет и лојалоност „Делија“ се доноси у питање, будући да ће тог тренутка непријатељи и медији њих идентификовати са нама.
4. Око стотину тих истих Звездаша дочекује кошаркаше…
5. Због ових горе ставки код тих истих Звездаша се јавља, а самим тим и гаји одређена, погрешна свест (могу слободно рећи и сам поглед на свет).
6. Због ових Звездаша се стварају и свађе међу Звездашима/Делијама који бојкутују баскет. Више пута сам присуствовао расправи између нас, која ствара додатну тензију и непријатну ситуацију.
7. Свађе и расправе се стварају и међу Делијима. Као што можемо видети, неки овде и подржавају Аба лигу…
8. Сама подела између нас, на оне који подржавају поменуту лигу и на оне који су против исте, највише одговара нашим најљућим противницима који једва чекају неку конфузију између најбројних навијача у Србији.
9. О задовољству медија нећу ни да говорим!
10. Најгоре је што све ово може да се претвори у озбиљне физичке сукобе између нас самих.
Желим само још једном да упозорим да нам подела, између нас и њих виси о концу. Не знам како остали гледају на све ово? Да ли и остали виде наговештај овог проблема? Знајте да се ово претходних сезона није могло десити јер нисмо имали високе резултете јер нам је тим био лош. Рачунајте да ћемо наредне сезоне бити још бољи и јачи у баскету.

Многе смо ми ствари претурили преко грбаче, а камоли овако нешто. Да је било која друга група у питању...верујем да би било опасно, ипак, ми смо кроз последње две деценије научили како се превазилазе ствари, како се дише као један....и то сада показује своје резултате...без обзира што нико није у потпуности задовољан...нашли смо начина да свако буде делом задовољан а делом и незадовољан. Сви се слажу да група не треба да прати овакве лиге, али се дошло дотле да појединци ако желе, могу да оду на утакмицу јер смо дозволили да нека не битна лига, постане у ствари најбитнија. И ту је наша највећа грешка што се тиче кошарке. Али, то је када је реч о кошарци, у фудбалу је већ друга прича, у фудбалу би кренули од старта сви за исти циљ и верујем да не би могло да дође до овога до чега је у кошарци.
И неће никада бити проблем између нас, али је проблем кад неко са стране дође и баца ти коске и пребројава једне или друге, а при томе нигде не припада нити има везе са било чиме...то је већ много подло и много прљаво.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 02 May 2015 14:29    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Али, то је када је реч о кошарци, у фудбалу је већ друга прича, у фудбалу би кренули од старта сви за исти циљ и верујем да не би могло да дође до овога до чега је у кошарци.


Будимо опрезни! Поред кошарке кренуло је и са ватерполом. Иде се корак по корак, нажалост. Ми, као и до сада, морамо предвидети проблеме, размишљати унапред и на време сасећи све у корену.
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
ДелијеАвала
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Nov 2010
Posts: 177

PostPosted: 02 May 2015 14:51    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:

ако вам је добро, онда ништа.



Друже, па не расправљамо овде о економској ситуацији у држави, није ово форум синдикалне организације у некој фирми.. не разумем овај део ако вам је добро, онда ништа.. имаш оне нво које се баве људским правима па види ако су ти нека права угрожена или те неко дискриминише на трибини..

Превише се енергије троши на глупости, ко хоће да иде на баскет нек иде, ко неће не мора..
Генерално никаквог проблема не би било да људи купе семенке и гледају баскет на миру а не да глуме ултрасе, хулигане, навијаче или како се то већ зове.. ајмо мало да се окренемо озбиљним темама.. ајмо да вратимо људе на север!
Back to top
View user's profile Send private message
Снифер
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2010
Posts: 152
Location: Трибина

PostPosted: 02 May 2015 17:06    Post subject: rr Reply with quote

Јесу ли наши очеви гинули у рату и борили се против непријатеља да би ми после пар година правили лигу са тим истим непријатељима?Ево следеће године хоће да уведу и шиптаре из неког тима са Косова у јадранску лигу,па је ли и то треба да прихватамо и да идемо на утакмице?И врши се огроман притисак на српске клубове да прихвате то.Ја нећу отићи ни на једну утакмицу јадранске лиге док сам жив.Има и људи који нису мог мишљења,али ако си навијач поштуј став групе,па иако ти се не свиђа,јер не може увијек бити по твом.А људи који воде групу су увијек водили рачуна о интересу групе,па чак и кад се нисам слагао испоствило се као исправна одлука на крају.А ови симпатизери нека наставе скандирају Danke Deutchland.
_________________
1.3.1.2.
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 02 May 2015 18:14    Post subject: Reply with quote

Све,све...али "данке дојчланд" у Загребу...
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 02 May 2015 18:15    Post subject: Reply with quote

И нису то симпатизери,то су "нормалци"...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 02 May 2015 18:20    Post subject: Reply with quote

Не знам како смо само успели да причу о доласку на северну трибину претворимо у причу о кошарци,аба лиги...итд. И пре 6 месеци се ишло и на кошарку и аба лигу...ништа то није ново....ајмо ми да причамо о следећој првенственој утакмици на којој ћемо бити. Да не разводњавамо више оно што нам је сада најбитније.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 03 May 2015 10:52    Post subject: Reply with quote

Има људи који не би требало да буду људи.
Има људи који су се родили на овим просторима па имају српско држаљанство а уствари су најгори душмани нашег народа.
Тако и нема разлога за чуђење око некад Делије Беле Чарапе до данас ових описаних од Панчевца (редар обриши таблу).

Медији су медији.

То је све неминовно. А навијач треба да гледа своја посла и своју групу и своје окружење. Да утиче на ове до себе да буду они прави навијачким понашањем. Таквим приступом ојачавамо групу. Да ми гледамо своја посла.

Постоји један део навијача СДЦЗ који су они прави а нису у групи или су некад кратко били један део и капирају фазон. То су нам другари из клупе или с посла... на њих можемо и морамо да утичемо. Е онда урадите то и нек свако доведе бар једног таквог пријатеља на Чуку и ОФК.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA


Last edited by УлтрасЛондон on 03 May 2015 10:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 57 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop