DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 01 May 2015 13:53    Post subject: Reply with quote

не знам како не разумете да не можете да забраните људима да долазе на утакмице, било да је баскет или је то крикет. не играјте се богова.

нико овде није позивао групу да крене на аба лигу, група има свој став, ко га подржава нек бојкотује, ко не нек ради шта хоће, његова брига.
Back to top
View user's profile Send private message
Копиле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 31

PostPosted: 01 May 2015 14:14    Post subject: Reply with quote

Звездале опасно замењујеш тезе и то радиш на најјефтинији начин. Да свако ради ко шта хоће не би данас били то што јесмо. Људе се само упозорава да се прилагоде ситуацији, и да можда одлазак негде није права идеја.

Сербо Макарид не може да буде тачније од онога што си написао за југословенску лигу. Жеља за профитерством, и да се зарађује на међунационалној мржњи. То је скроз тачно, али пре једно 10-ак година када смо ми ту лигу пратили и били део те машине, односно дали легитимитет таквој лиги. Данас та лига то није, и треба бити искрен и рећи да није југословенске лиге у кошарци Звезда не би били ово што је данас. Нема шансе да би се опоравили икада од малтретирања и пропадања КК задњих 15-ак година. Српска лига у кошарци је највеће зло које постоји у спортском смислу и није ми јасно како ти то не видиш, и пишеш да би требало да се ради на јачању српске кошарке, да играмо српску уместо југославенске лиге? Кажеш да морамо да гледамо шта је интерес српске кошарке? Не, ми морамо да гледамо шта је интерес КК Црвене Звезде, јер та је српска кошарка жмурила и толерисала све гадости српско лигашког кошаркашког муља, и довеле до толике мржње на свим нивоима. Набијем српску кошаркашку лигу, све њене судије и функционере, да их набијем. Ми само да нађемо најбољи модел како се поставити према југославенској лиги у кошарци и препознати шта је интерес Црвене Звезде у свему томе. Када би се некада и ако би се уопште промениле ствари у српској кошарци, онда размислити да ли би био интерес Црвене Звезде да ради на јачању српске кошарке и лиге, и да напусти југословенску. До тада, да будемо срећни што звездаши имају чему да се радују, и што ипак неће да се угаси то звездаштво у овим тмурним годинама.
Сви ти људи који прате југословенску лигу, прате наш клуб пре свега јер га воле, и зато што су препознали да се кроз ту лигу наш клуб диже из пепела, и полако али сигурно враћа кошарку тамо где јој је место, кући. Ја лично не пратим ту лигу, и тако ће бити докле год се група не договори другачије, за мене је тај став светиња, без обзира што о њему може да се дискутује.
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 01 May 2015 14:30    Post subject: Reply with quote

Копиле wrote:
Звездале опасно замењујеш тезе и то радиш на најјефтинији начин.


можда би требало да питаш неког ако ти већ не идеш ко све све може видети у пиониру на аба лиги.

јел и то замена тезе? јефтина?

волим што сте сви толики ултраси и толико навијачки свесни на форуму, нешто на видим напредак на месту где би то требало да се види. не морате да понављате поруке одређених људи овде, можете имати и своје мишљење макар то и било погрешно понекад.

рецимо, зашто се није повела прича о инциденту на дербију. како смо сељачки навучени на срање? нису проблем разлупане главе наших другара, уништене столице и суспензија стадиона? понекад је то и оправдано и са неким циљем, овај пут је то урађено ни за шта и јефтино. али ок, нико није повео причу па боље да се ћути.

вероватно је већи проблем 10 маторих симпатизера у загребу који нису сачували образ групе, групе за коју ни не знају да су чланови.
Back to top
View user's profile Send private message
RdsBgd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Apr 2014
Posts: 45

PostPosted: 01 May 2015 14:40    Post subject: Reply with quote

Пошто нисам толико дуго на форуму и не пишем много. Од тренутка када сам се регистровао решио сам да прочитам све на овом форуму а и саветовао бих све новајлије и оне који се тек буду регистровали да то учине да виде какви су сви легендарне приче исписане овде од стране легенди наше трибине.
Сад се сетих једне теме из 2006 или 07. када је Критичар покренуо тему на коју се баш расправљало о нечему што је за ово важно. Дакле, да ли под ''Делије'' спадају сви навијачи Црвене звезде?
У овом случају, у Загреб су отишли људи који су уз увек КК и нису неко ко представља нашу групу. Њих Делијама називају медији. То је основни проблем.
Ево рецимо овај интервју http://www.vice.com/rs/read/upoznajte-dabu-navijacku-legendu-zvezde-i-pionira
Човек лепо каже да поштује ставове групе али да се они разликују од његових. Још постоји оваквих навијача Звезде, који су и важно је напоменути велики љубитељи кошарке. Ја те људе поштујем.
Не знам због чега критика Звездашима који су били у Загребу. Видим овде брину људи о репутацији наше групе.
Написа Шоми да ко оде у халу да подржи клуб представља и групу. Не слажем се с тим. Ми ту лигу бојкотујемо и ту се завршава свака прича.
Те људе Делијама називају новинари, као што рекох.
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 01 May 2015 14:45    Post subject: Reply with quote

shomi wrote:
Међутим морам да кажем безвезе су ми деловале и оне батине за покушај вођења навијања у јадранској пре 4,5,6 година,зна свако о чему причам да не глумимо сад не знам шта

Па кад већ причамо о томе да не глумимо и да се не лажемо...исти ти људи, који су како кажеш делили батине за покушај вођења навијања, су отишли на дерби у јадранској лиги и сами то радили...

РДС је управу...Медији праве проблем са тиме што неког представљају погрешно односно оним што није...
Али опет са друге стране и звездале у неку руку има право ...
Када видиш људе у хали за које се слободно може рећи да представљају Делије...шта треба да кажеш ко је био ???
Проблем је мало шири и већи него 30 симпатизера у Загребу...
Back to top
View user's profile Send private message
Копиле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 31

PostPosted: 01 May 2015 14:46    Post subject: Reply with quote

Звездале нико се не игра богова, и немој да користиш те фразетине и замењујеш тезе. Знам ја ко иде а ко не иде у пионир.
Не видиш напредак тамо где треба да се види, зато што сигурно ниси део тога. Ја сам ти задњи којем можеш да пребациш да нема своје мишљење.

Прича о инциденту на дербију се није повела зато што смо навијачи и никада али никада нико од нас неће да пише о тим стварима на интернету и форумима. НИКАДА. Рекао сам први после дербија о томе што ми је жао што не лапрдамо о томе на овом форуму, али тако ће бити, и зато и јесмо то што јесмо. Не делимо ексклузивне информације, не глумимо телеграф, не дајемо луде сценарије дешавања, и не пишемо имена људи и намештамо их. Ми то не радимо, то раде други.
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 01 May 2015 14:54    Post subject: Reply with quote

Копиле wrote:

Прича о инциденту на дербију се није повела зато што смо навијачи и никада али никада нико од нас неће да пише о тим стварима на интернету и форумима. НИКАДА. Рекао сам први после дербија о томе што ми је жао што не лапрдамо о томе на овом форуму, али тако ће бити, и зато и јесмо то што јесмо. Не делимо ексклузивне информације, не глумимо телеграф, не дајемо луде сценарије дешавања, и не пишемо имена људи и намештамо их. Ми то не радимо, то раде други.


управо си сад заменио тезе.

нико није тражио имена, презимена и тачне догађаје. о другим стварим сам причао.
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 01 May 2015 15:32    Post subject: Reply with quote

Успут, заборавих малопре ...отишли смо мало ван границе и овакве ствари нису баш за форум ...
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 01 May 2015 15:58    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:
Копиле wrote:
Звездале опасно замењујеш тезе и то радиш на најјефтинији начин.


можда би требало да питаш неког ако ти већ не идеш ко све све може видети у пиониру на аба лиги.

јел и то замена тезе? јефтина?

волим што сте сви толики ултраси и толико навијачки свесни на форуму, нешто на видим напредак на месту где би то требало да се види. не морате да понављате поруке одређених људи овде, можете имати и своје мишљење макар то и било погрешно понекад.

рецимо, зашто се није повела прича о инциденту на дербију. како смо сељачки навучени на срање? нису проблем разлупане главе наших другара, уништене столице и суспензија стадиона? понекад је то и оправдано и са неким циљем, овај пут је то урађено ни за шта и јефтино. али ок, нико није повео причу па боље да се ћути.

вероватно је већи проблем 10 маторих симпатизера у загребу који нису сачували образ групе, групе за коју ни не знају да су чланови.


Па чекај брате, није баш исто то што се неко појави на на дербију који одлучује о много чему што се тиче будућности клуба и кад неко оде у Загреб на нама навијачима а и клубу потпуно небитну утакмицу.
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 01 May 2015 16:08    Post subject: Reply with quote

vojvoda_neunistivi wrote:
звездале wrote:
Копиле wrote:
Звездале опасно замењујеш тезе и то радиш на најјефтинији начин.


можда би требало да питаш неког ако ти већ не идеш ко све све може видети у пиониру на аба лиги.

јел и то замена тезе? јефтина?

волим што сте сви толики ултраси и толико навијачки свесни на форуму, нешто на видим напредак на месту где би то требало да се види. не морате да понављате поруке одређених људи овде, можете имати и своје мишљење макар то и било погрешно понекад.

рецимо, зашто се није повела прича о инциденту на дербију. како смо сељачки навучени на срање? нису проблем разлупане главе наших другара, уништене столице и суспензија стадиона? понекад је то и оправдано и са неким циљем, овај пут је то урађено ни за шта и јефтино. али ок, нико није повео причу па боље да се ћути.

вероватно је већи проблем 10 маторих симпатизера у загребу који нису сачували образ групе, групе за коју ни не знају да су чланови.


Па чекај брате, није баш исто то што се неко појави на на дербију који одлучује о много чему што се тиче будућности клуба и кад неко оде у Загреб на нама навијачима а и клубу потпуно небитну утакмицу.


Извињавам се што упадам овако одједном, али надам се да је ово ироничан коментар, јер ова утакмица је једнако важна за клуб била као и дерби зато што је наш клуб узео лигашку титулу после више од једне деценије.
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 01 May 2015 16:20    Post subject: Reply with quote

Коментар уопште није био ироничан. За мене је та лига само квалификациони турнир за Евролигу и ништа више и ту победу у финалу би мењао за титулу у женској одбојци нпр. Оно што очекујем од кошаркаша је освајање наше лиге. Узгред, свака им част за борбу у Евролиги ове сезоне, за изборену Евролигу за наредну сезону и на освојеном Купу зимус.
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 01 May 2015 18:01    Post subject: Reply with quote

Ја лично немам проблем с тим да неко ко заиста воли Звезду не дели ставове групе, поготово ако и не иде на Север односно не стоји у копу. И ценим што се ти људи током целе сезоне у Јадранској лиги потуцају од Марибора до Ђевђелије (под условом да то раде из свог џепа). Али заиста имам проблем када ''нас'' овако ''лепо'' представе:

Maik Zirbes - Danke Deutchland od Delija


https://www.youtube.com/watch?v=m9HxLCQO30o Evil or Very Mad
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
нема предаје
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Mar 2009
Posts: 189

PostPosted: 01 May 2015 18:21    Post subject: Reply with quote

отворено је сад овде доста тема, али мени је посебно болна и посебно битна ова тема око посете што на гостовањима, што код нас кући. не могу, а да не погледам и остале трибине на нашој сцени. на свим трибинима је осетан пад у посети у односу на неке претходне сезоне. погледајте само посету на јна у последњем колу, па на гостовању звезде у нс-у је био сличан број људи на навијачкој трибини као на јна.
погледајте остале трибине, вошину, радову, трибине радничких. нема ту неке велике посете чак ни кад се игра против нас или партизана. погледајте колико је фирме било овог пролећа, а сетите се како је било раније.

не знам шта се то дешава, да ли то има везе са квалитетом фудбала, са лошим материјалним стањем (мада то евро или дерби утакмице демантују) или све то укомбиновано, али се нешто дефинитивно у најмању руку чудно дешава. ајд навијачке групе, фанатици су то неко би рекао, биће ту таман торнадо дувао и падале секире, али нема људи са истока и запада. нема "обичног" народа. хоћу да кажем да су можда неке ствари изван домашаја групе. евидентно је да север ради на масовности, ради на "рекламирању" утакмица и буде људи на северу, али нема неке енергије која је била присутна претходних година која би довукла исток и запад. као да је комплетно друштво упало у неку апатију и тако се вучемо од данас до сутра.
_________________
сад нисам мали и полако се стари, ал' срце још за тебе лудо удара
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 01 May 2015 18:33    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:
Копиле wrote:
Звездале опасно замењујеш тезе и то радиш на најјефтинији начин.


можда би требало да питаш неког ако ти већ не идеш ко све све може видети у пиониру на аба лиги.

јел и то замена тезе? јефтина?

волим што сте сви толики ултраси и толико навијачки свесни на форуму, нешто на видим напредак на месту где би то требало да се види. не морате да понављате поруке одређених људи овде, можете имати и своје мишљење макар то и било погрешно понекад.

рецимо, зашто се није повела прича о инциденту на дербију. како смо сељачки навучени на срање? нису проблем разлупане главе наших другара, уништене столице и суспензија стадиона? понекад је то и оправдано и са неким циљем, овај пут је то урађено ни за шта и јефтино. али ок, нико није повео причу па боље да се ћути.

вероватно је већи проблем 10 маторих симпатизера у загребу који нису сачували образ групе, групе за коју ни не знају да су чланови.

Опасно си безобразан и то већ прелзи границе сваке пристојности. Научи да причаш па онда дођи овде, дотле мање пиши више читај. Ти ћеш да причаш о томе да се неко игра Богова...а група је баш због таквих попут тебе и спустила критеријуме за одлазак на кошарку на најниже могуће границе. Да се не би свађали унутар себе, направили смо последњи договор који је најлибералнији могући. Симпатизери пале бакље на дочецима, организују подршке пред тренинге....и нико им ништа није рекао. И неће рећи јер нам је ЈЕДИНСТВО нјапрече, што наравно не значи да ће тако бити сутрадан у фудбалу. И ти ћеш сад да дођеш овде и да констатујеш тако нешто....много себи дајеш за право.
То што ти помињеш халу....то је 10 посто можда од целе екипе са севера, а од тих 10 посто....активних навијача имаш можда 3 посто. Према томе....немој да ме вучеш за језик и да провоцираш овде....да се ти ишта питаш или било ко сличан теби...отишло би све у курац о давно...Огроман број људи неће крочити у халу,неће чак ни овде се јављати да минира нешто јер су свесни колико је ситуација опипљива, и неће никада ни замерити својим другарима што су отишли као појединци...једноставно тако се опходе браћа једни према другима,тако раљде одговорни људи, људи који не желе да разбуцају за 5 минута нешто то је грађено 20 година. И сад ћеш ти да се јавиш да нам пребројаваш људе по хали и бацаш злу крв овде....
А као да си једва дочекао да мало стагнирамо да би могао да причаш овде глупости. Делије знају када напредују, када стагнирају а када назадују....али увек, увек, мисле онако како је најисправније.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 01 May 2015 19:36    Post subject: Reply with quote

нема предаје wrote:
отворено је сад овде доста тема, али мени је посебно болна и посебно битна ова тема око посете што на гостовањима, што код нас кући. не могу, а да не погледам и остале трибине на нашој сцени. на свим трибинима је осетан пад у посети у односу на неке претходне сезоне. погледајте само посету на јна у последњем колу, па на гостовању звезде у нс-у је био сличан број људи на навијачкој трибини као на јна.
погледајте остале трибине, вошину, радову, трибине радничких. нема ту неке велике посете чак ни кад се игра против нас или партизана. погледајте колико је фирме било овог пролећа, а сетите се како је било раније.

не знам шта се то дешава, да ли то има везе са квалитетом фудбала, са лошим материјалним стањем (мада то евро или дерби утакмице демантују) или све то укомбиновано, али се нешто дефинитивно у најмању руку чудно дешава. ајд навијачке групе, фанатици су то неко би рекао, биће ту таман торнадо дувао и падале секире, али нема људи са истока и запада. нема "обичног" народа. хоћу да кажем да су можда неке ствари изван домашаја групе. евидентно је да север ради на масовности, ради на "рекламирању" утакмица и буде људи на северу, али нема неке енергије која је била присутна претходних година која би довукла исток и запад. као да је комплетно друштво упало у неку апатију и тако се вучемо од данас до сутра.

Не би ја нас поредио са другима. И ако нам је бројност опала, опет је реч о 6000-8000 људи на утакмицама на Маракани, опет смо на сваком гостовању сем у овом последњем, имали преко 1000 људи....негде и по 2000-3000...тако да би ја нас изузео из те кризе где се људи броје у десетинама, највише у стотинама....Код нас је једино проблематично последње гостовање и то треба исправити првом следећом приликом.



Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 56 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop