DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 09 Nov 2014 23:55    Post subject: Reply with quote

По некад мислим да и нема везе што ће неки да окрену леђа у том случају јер неће бити титуле можда пар година,али...ако то значи стабилизацију клуба на дуже стазе,неку пристојну перспективу....моје мишљење је да можемо и под кровом да стојимо ми који разумемо ову причу и да са осмехом певамо сваку песму и радујемо се сваком потезу наших клинаца!А сутра када деца порасту,када заиграју са 100% своје снаге...многе ствари би се решиле саме од себе!Дакле,не би сигурно сви умели да препознају можда праву идеју,али временом би то дало трајно побољшање а самим тим и повратак људи на стадион.
Ипак,то није тако лако у пракси као у теорији. Прво,мораш да у корумпираној школи фудбала пронађеш праве таленте.Па онда мораш да их изведеш на прави пут и отргнеш од менаџера,родитеља помахниталих...па онда да их пустиш да греше у првом тиму и да их трпиш онда и када мислиш да не заслужују то...па на крају када стасају као играчи, да одолиш да их продаш одмах у истој секунди када стигне прва озбиљнија понуда...јер они тек тада требају да дају максимум у нашем клубу па тек онда можда да иду. Ово је трновит пут за сваког ко дође на место председника клуба. Пре него што седну у клуб свима су уста пуна ове идеје...али када схвате који је то пут и које је то коцкање...врло брзо одустају. Одустају и зато што се овде фудбал игра и иза кулиса,и што овде лопта није округла...и онда не гаје те илузије да ако крену тим путем...успех је загарантован.
Зато у теорији дижем обе руке за то да играмо са децом...али то неко паметан треба да прорачуна дал може да смогне снаге да пређе цео овај пут...није довољно наћи само добру децу...то је само почетак,а много снаге треба за даље кораке после тога.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 10 Nov 2014 09:49    Post subject: Reply with quote

Корак напред--хмммм шта би то било у овом тешком тренутку,па просто већ је један бард то рекао,а ја ћу мало проформулисати

Не очајавај,волиш Звезду?па сикирација ти не гине,пуне трибине да се опет она у небо вине!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Nov 2014 17:30    Post subject: Reply with quote




Ове 3 утакмице можемо да ставимо као оне које су биле преломне да се одржи бројност наше трибине делимично на нивоу на коме ми желимо! После свега што нам се десило и разочарења од Европе и лиценце,па до минуса који нас је пратио упоредо са овим утакмицама...Делије су смогле снаге да задрже људе на својој трибини! Ово није ни мало лак посао и много је тешко нешто радити када си све адуте већ истрошио. Ово је на чисту љубав према клубу и трибини урађено. И свако ко је био на ове 3 утакмице треба да се сматра правим навијачем,и треба да зна да је ово једини прави пут који испуњава сваког правог ултраса! Много још има искушења,много да се игра...ко зна колико нас још разочарења чека...ми морамо да наставимо овако јер једино тако ми имамо неког смисла на стадиону! Велики корак напред је направљен у тренутку када смо кренули ногом у назад...будите свесни овога Делије,и немојте да одустајете!Знајте да ово могу само најбољи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 02 Dec 2014 00:20    Post subject: Reply with quote



ау људи вратимо шалове
Back to top
View user's profile Send private message
рашанин
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2009
Posts: 237
Location: kod jataka...

PostPosted: 02 Dec 2014 08:32    Post subject: Reply with quote

извињавам се за скретање са теме,која је застава између 100 му громова и лунатикса?
_________________
https://youtu.be/zLfXw7IicGs
Back to top
View user's profile Send private message
Ултра` Пг
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2008
Posts: 232

PostPosted: 02 Dec 2014 09:29    Post subject: Reply with quote

рашанин wrote:
извињавам се за скретање са теме,која је застава између 100 му громова и лунатикса?


Mислим да би требало да је застава "Simpsons" у питању.
Back to top
View user's profile Send private message
Пабрате...
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 May 2011
Posts: 462

PostPosted: 02 Dec 2014 10:11    Post subject: Reply with quote

Пг у праву си..
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 22 Dec 2014 21:48    Post subject: Reply with quote

Поново запостављена, а врло битна тема баш због ових промена које се дешавају у клубу. Првенствено мора да де диже свест људима што се тиче доласка на Маракану и о томе треба кренути одмах, јер ове јесени у ходу нисмо много постигли. Велики корак напред би био само да поново вратимо стандардну бројку што ће бити много тешко због којекаквих људи у управи. Морамо да објаснимо људима да су потребни на стадиону да би се дала подршка, али и да се неко тера ако (не дај Боже) крене још горе. Једно је кад стандардно 20.000 људи буде ту и "надгледа" ове горе, тако им шаљемо поруку да смо будни и да не смеју да погреше. Дакле, на све начине вратити Звездаше на стадион 'Рајко Митић'!
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 25 Jan 2015 16:24    Post subject: Reply with quote

До краја ТоП16 фазе Евролиге имамо још 5 мечева на домаћем терену (од тога 4 у Арени, и 1 у Пиониру ).

Шта се током ове сезоне могло видети до сада на утакмицама Евролиге ?
Када водимо, када иде добро доле на терену током меча, нема нам премца у Европи ( утакмице типа Галатасарај прва, Валенсија) ... Када је неизвесно и губимо током већег дела меча (Олимпијакос, Реал Мадрид, па и ова последња против Галатасараја) , није нимало добро горе на трибинама ... Осећа се велики јаз између навијачког КОП-а и осталих 80% дворане .. Мада и КОП зна да утихне кад кад, али у односу на остатак дворане - два света различита. Навијач и симпатизер није исто, нити ће икада бити. Навијач живи 24/7 са клубом, са својом трибином, за разлику од симпатизера. Али бар за тих сат и по колико траје меч требали би бити барем на приближним таласним дужинама, да се сви заједно ставимо у функцију за максималну добробит клуба за који навијамо. КК Црвена Звезда је клуб најмањег буџета и убедљиво најмлађи тим такмичења. Традиција учешћа у овом такмичењу није велика још увек ... Са те стране ништа нам не иде на руку .... Једино на шта се може Звезда ослонити је њена навијачка база, и сама атмосфера на мечевима која МОРА да буде боља него било где друго у Европи, не би ли уопште дошли у позицију да бацамо на колена клубове скупље много пута више од нашег, са великом традицијом учешћа у овом такмичењу (а знамо сви да то вуче са собом паралено и заштиту од судија, што смо већ имали прилике да осетимо и на нашој кожи, и још много тога ... ). Треба радити на већој повезаности КОП-а и остатка дворане, укључивање те огромне масе људи у саму атмосферу, и много бољу међусобну сарадњу и комуникацију него до сада .. Мислим да би тако нешто допринело бољитку целокупног нашег покрета, и да би самим тим имали користи и на фудбалу који нам је увек био и биће број 1.
Back to top
View user's profile Send private message
miki69
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Nov 2002
Posts: 343

PostPosted: 25 Jan 2015 21:46    Post subject: Reply with quote

Шта си ти сине уствари хтео рећи ?? Како сам ја тебе разумео да ми који смо ''симпатизери'' и не пропуштамо утакмицу ККЦЗ ни у једном такмичењу, треба мало да се сихронизујемо са вама фудбалским ''навијачима '' који долазите на ЕУРО лигу и неколико домаћих дербија ??? Тако сам те ја бар разумео., а пошто сам сигурно старији , а 100 % и искуснији НАВИЈАЧ од тебе, пун ми је курац синко таквих савета и таквих просветитеља.
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 25 Jan 2015 21:52    Post subject: Reply with quote

да трибина гура како треба на баскету и да имамо коп од макар 5 хиљада људи који навијају, да видиш како би се и сви остали укључили. треба прво кренути од нас, па онда показивати прстом на симпатизере или како их већ називате.
чињеница да је квалитет навијања наше трбине у последње време опао, што може да се види и на фудбалу, а поготово на баскету. ту треба тражити разлог за лоша издаза, пустимо остале.
навијачка трибина треба да буде мотор, машина, која покреће све остале. што пре то схватимо и престанемо да гледамо у друге и од њих очекујемо нешто, пре ћемо се вратити на потребан ниво.
Back to top
View user's profile Send private message
урбанастрана
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Dec 2014
Posts: 7

PostPosted: 26 Jan 2015 00:43    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:
да трибина гура како треба на баскету и да имамо коп од макар 5 хиљада људи који навијају, да видиш како би се и сви остали укључили. треба прво кренути од нас, па онда показивати прстом на симпатизере или како их већ називате.
чињеница да је квалитет навијања наше трбине у последње време опао, што може да се види и на фудбалу, а поготово на баскету. ту треба тражити разлог за лоша издаза, пустимо остале.
навијачка трибина треба да буде мотор, машина, која покреће све остале. што пре то схватимо и престанемо да гледамо у друге и од њих очекујемо нешто, пре ћемо се вратити на потребан ниво.


Лепо речено, да трибина треба да буде мотор, машина, која покреће све остале.. Исто мишљење делимо, не треба гледати симпатизере, јер ако се покрене већи део нас и они ће се покренути још више. Посматрајући некада остале, мислим да доста њих има визију у глави, ма види га овај не пева, па нећу ни ја. Ту је главни проблем, јер доста њих умишља да су неко и ништа, а уствари сви смо ми ту да би помогли нашем клубу. Неки чак и мисле што иду већ неколико година на утакмице(годину,две или три), да су испунули свој неки стаж на тој трибини и да нема потребе да певају,а немају у глави визију да су ту неки људи много више година на тој трибини и да ће цео живот бити део ње, ако волиш клуб певај за њега сваки пут истом емоцијом, остави глас на трибини.
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 26 Jan 2015 22:24    Post subject: Reply with quote

Зашто не излази више часопис "Епицентар лудила"?
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 30 Jan 2015 02:18    Post subject: Reply with quote

Временом постајем све убеђенији да је нашој групи у оквирима ове теме и у одређеној мери, више потребан корак уназад, него корак напред.

Верујем да ћемо се сложити да је негде почетно са 2006./7. годином највећи број новопридошлих људи почео да иде редовно на утакмице искључиво због Севера. По самој логици ствари, градили су свој однос према клубу кроз групу, уместо да однос према групи граде кроз клуб за који навијају. Свака група има специфичан однос према клубу. Може да се догоди у неким најекстремнијим ситуацијама за групу, да клуб буде запостављен, али свако од људи који је донео такву одлуку и велика већина која поступа у складу са таквом одлуком зна због чега то ради и има дубоко и смислено утемељење у свом деловању.
Ти новопридошли, појавили су се ниоткуда и упали усред свега тога, верујем да их неко искрено пита, не би умели да објасне у шта. Нису ни симпатизери, нису ни навијачи. Народски, нит' смрде, нит' миришу (истини за вољу, ни криви ни дужни). И то разумљиво смета многима јер њихов однос према клубу и групи често уме да буде врло иритирајући, роботизован.

Мислим да би тим људима требало на сваки могући начин помоћи да изграде правилан однос према клубу, како би били употребљиви за групу. Човек је мање или више заинтересован за спорт, али појава попут Црвене Звезде је нешто што ти не заокупира пажњу него цео живот и она је подједнако славна и у 90' против Бајерна и у 90' сад недавно у Лучанима. То мора да се употреби, и због самог клуба али и због трибине. Ти људи морају на неки начин да прођу кроз оно што се назива навијаштво, оно што је пра-навијачки покрет, симпатизерски, када си због клуба потпуно лансиран из живота и кад успостављаш она најчистија, дечије искрена осећања. Данас такво нешто не постоји према клубу, него према самом покрету. Из тога се види сам разлог доласка на стадион. Нема оног испуњеног емотивног задовољства, него чист провод уз одређену дозу адреналина. Без неке разлике у односу на неки рејв концерт, а не би смело да буде тако.
Као што свако новорођенче прележи ону почетну жутицу која се јавља да би имунолошки систем прорадио, тако и ово мора да буде та прележана дечија болест на путу развијања навијачке свести и односа према групи, кроз јасан однос према клубу. У том смислу сам казао корак уназад, поставити неке ствари (оне које је могуће поставити, не силовати) поново на сам почетак, како би људи могли да остваре нормалан ток развоја, од почетка.
Оно што ми прво пада на памет у том циљу јесте враћање Спортских прича (ужасно строго контролисаних и добро координисаних)? Може, углавном, свашта да се смисли и да буде врло корисно, да не лутам сад.

На крају, шта би овакав приступ могао да донесе за најтврђе језгро навијача? По мени сигуран напредак. Ако је у крви сваког правог навијача да увек буде бољи од бољег, мислим да би таква ситуација погурала неке успаване појединце да се много више потруде и да буду чвршћи у својим навијачким ставовима и делима, како не би склизнули из језгра у море симпатизера, навијача у развоју и оних који су и даље негде негде између.
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 30 Jan 2015 15:37    Post subject: Reply with quote

Свака част за упис! Подржавам, и мислим да си у праву... Мало смо се изгубили, и како клуб тоне, ми остајемо са трибином више него са клубом. Наравно да је трибина основа за све, али нисмо сврха сами себи. Мора у нама да се пробуди оно што нас је све и спојило. Да те прораде емоције као када је Мрђа дао гол Воши у 90.ом прошле сезоне, када никоме није било битно како је која песма отпевана, и каква је била кореографија, била је битна само победа и искрена жеља за успехом клуба. И милион таквих момената да не набрајам.

Ако би се отварала таква тема, мислим да би она имала смисла само ако иде у позитивном смеру, а не у смеру пљувања управе, тренера или играча. Немам конкретно предлог како би то требало да изгледа, али сигурно постоји начин да се присећамо и побуђујемо у себи поново неке емоције из претходних времена... а све у циљу да се окренемо љубави према клубу која нас у основи све и вуче.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 54 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop