DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 28 Oct 2014 20:47    Post subject: Reply with quote

Опет дебело грешиш!Ти сад пишеш текст да би се допао симпатизерима а уопште не сабираш у својој глави шта си написао!Прво, написао си да после неких ствари људи губе поверење у нас...а нисам уопште приметио да је због дербија на који нисмо отишли,опао и један једини човек!Шта више...могу да ти поставим слике пуног истока и запада након те утакмице,чисто да видиш да то нема везе једно са другим!Даље,та ситуација коју си ти навео и поставио је како јеси...ја сад могу контра да ти поставим...пала одлука да се не иде тај дан на утакмицу,и 5 година за редом нико да се огласи по том питању јер смо играли у Чачку(ко ће од симпатизера да путује тамо),играли смо на Карабурми(исти случај)...и да не набрајам даље где смо све играли...и? И,онда наиђе тај велики дерби!И од једном се сви пробуде и сете да се буне!Па где си био 5 година у назад? Није то принцип неки глупи,па као види их ови што су се истриповали да су тврди...то је било бити или не бити! Све оно што смо причали 5 година у назад и бунили се...могли смо да бацимо у канту за ђубре да смо се појавили тај дан на утакмици!А улог је био нешто много веће од фудбала...најбоља намера!И само зато је постигнут договор између људи,јер је много било оних којима није било право,али су сви знали да је исправан циљ,сви су знали да смо онда нуле од људи,нико и ништа ако погазимо нешто што смо малтене ми започели,зарад нечег бољег.То нема везе са лоптом која се котрља по терену,са првим местом...то има везе са много већим стварима које свако од нас треба да има као допуну у животу. Јеси ти навијач и то је лепо,али си ваљда прво човек? Имаш ваљда своју логику,резон...ако си такав за све...да кад је стани пани,кажеш пуј пике не важи...онда си нула од човека,која је освојила титулу!!! Компликована тема много,у главом она служи да људима који нас по аутоматизму мрзе,нађу брзи изговор зашто их нема на стадиону кад их неко пита.
Погледај само случај нашег друга кога поново развлаче по новинама да је плаћен од албанске мафије или шта већ....Човек је робијао 3 године,уништен му је живот...а он је поново показао иза свега тога да идеали немају граница,да још постоје људи који иду до краја...и то је та одлика која краси нашу трибину једноставно! Ретко место где можеш наћи такве људе! Зато и јесте север посебан,зато и после сваке наше "неразумне" акције...ипак људи разумеју то донекле.Када ствари радиш из исправних побдуа то се види и то не може да утиче на бројност људи сигурно!Ето то је најпростије речено!
А ако неко учи људе о традицији клуба,прошлости,јубилејима,легендама...онда је то север!И то у тренуцима када нам ништа друго и није преостало сем тога! Да разглабамо овде о томе који је играч бољи од ког...па ајде онда да уђемо у управу,и онако су нам нудили место у управном одбору...па онда да лепо будемо и ми одговорни делом за пропаст клуба!Или смо ми само навијачи који не треба да паметују ко како трчи или не трчи...већ смо ту да бодримо клуб до краја,а кад не ваља онда да мењамо!Али не кад не ваља сваку утакмицу,него резонски и трезвено да се одлучује па кад има смисла онда да се мења,негодује...
И сигурно да нема навијачког покрета у нашој земљи...да фудбал не би постојао више...па сад ти види шта је већа штета...дал то да нас буде више са тим клинцима "што не знају имена играча",или да нас не буде уопште...јер је то реално стање нашег фудбала ако ћемо да гледамо само у лопту која иде од човека до човека по зеленој трави?
А иначе...да север слуша глас навијача и уме да резонује ствари,и ако се не слаже са нечим до краја,или уопште се не слаже...показује случај Роберта Просинечког и још по неки свежи пример!Али исто тако постоје ствари око којих нема приче...и то је све део наше црвено беле фамилије...није увек мед и млеко.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 28 Oct 2014 22:37    Post subject: Reply with quote

Ма нема везе Север, нити неке одлуке Севера о којима пишете, са тиме што се број људи на стадиону смањио драстично. Овде као да неко сваких 5 месеци убаци жетон да крене прича симпатизери-ултраси.

Људи не долазе више због разлога о којима је писао Апатинерс у свом дугачком упису- ФСС, наша управа сада а и она прошла у којој није знало ко шта како кад зашто ради и ко је зашта одговоран и ко шта води и чиме се бави и да ли се уопште баве Звездом само пропратно или од 3 до 5 после ручка, детерџенти и шампони, не играње у Европи, мењање целог тима сваке године, и највише то што су људи веровали да ће се ствари у савезу и клубу променити брзо, да ће у клубу бити људи који воле Звезду, који раде из најбољих намера па макар и ишло много тешко, али који барем мало смањују дуг, праве бољи тим, имају неку визију. Два пута је деловало да се иде на боље, са Лукићем, па онда са Џајом и Човићем, и сада, кад се види како је све испало разочарење је велико, огромно.
То и јесте највећи разлог не долажења људи.

Ствари стоје како је Генерал објаснио тј. доста су компликованије него што се чинило и за неки бољитак је потребно много више времена, и то све делује апсолутно реално, али је и болно, и треба некако објаснити људима да је зајебано али да скупе снагу и вољу. Смањити јаз између прошлих очекивања, садашњег разочарења и стварне ситуације.

Е, сад, постоје ту и нека под-питања, као нпр. зашто се толико инсистирало на обарању Говеда ако се знало да је оволико зајебано, јер сада више не потезање те приче целој Звездашкој јавности оставља утисак битног пораза Севера, клуба, Звездаша, свих нас заједно...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 28 Oct 2014 22:48    Post subject: Reply with quote

Ма није то пораз....да се ми нисмо бунили ко зна где би ми били сад.Али та криминална организација је тако направљена да не може да се сруши.Мора много ствари да се промени да би се и овај магарац на крају померио коначно са тог места. Битно је да наши људи сазнају како се то окреће...да би знали на шта треба да буду спремни.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 28 Oct 2014 23:05    Post subject: Reply with quote

Знам, али некоме ко се не удубљује до краја у ствари, а многи људи су такви, такав утисак оставља.

А и Север има репутацију да кад каже да је нешто тако, онда је то тако1.
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 29 Oct 2014 05:20    Post subject: Reply with quote

Apatiners wrote:

Сваки клинац овде зна ко је вођа Сан Лоренцових или Утрехтових, али слабо зна ко нам игра задњег везног у клубу за који с боримо да не пропадне.


једна велика истина која потврђује причу о навијачима који су ту из фазона, а не онима који су прво почели да воле Црвену Звезду па су онда кренули на утакмице. то нису здраве основе и зато су ти навијачи на трибини док их држи фазон, а после оду у неке друге "занимљивије" воде.

разлика између навијача из фазона и оних што пљују са запада не постоји.

и не, никад не бих волео 1000 таквих на трибини, макар на трибини било 5 људи, али пет људи које је љубав према клубу довела на то место.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 29 Oct 2014 07:25    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:
Apatiners wrote:

Сваки клинац овде зна ко је вођа Сан Лоренцових или Утрехтових, али слабо зна ко нам игра задњег везног у клубу за који с боримо да не пропадне.


једна велика истина која потврђује причу о навијачима који су ту из фазона, а не онима који су прво почели да воле Црвену Звезду па су онда кренули на утакмице. то нису здраве основе и зато су ти навијачи на трибини док их држи фазон, а после оду у неке друге "занимљивије" воде.

разлика између навијача из фазона и оних што пљују са запада не постоји.
и не, никад не бих волео 1000 таквих на трибини, макар на трибини било 5 људи, али пет људи које је љубав према клубу довела на то место.

Опет замене теза и нагађање напамет!Онај ко зна ово што ви причате,прати навијачки живот,а ко то ради...сигуран сам да воли фудбал у основи као спорт!И нема шансе да онај ко се истински интересује за навијање,не воли клуб и спорт.Можда једноставно нема осећај да од никаквих и просечних играча тражи своје идоле,да се не залуђује око квалитета фудбала који је катастрофалан....али да не воли клуб то није тачно!Можда му је трибина подједнако битна као и клуб,можда је недостатак фудбала и квалитета надокнадио трибином...све је то могуће,али упоређивати такве људе са онима који дођу једном или два пута у годину дана,а за остале утакмице траже изговоре...то је смешно и скрнављење једног великог покрета какав је навијачки!Немој те фразе да се користе више..."из фазона"....јер пре би ја рекао да је из фазона долазак пар пута годишње на утакмицу!И 100 пута су ми дражи ови "сан лоренцови"....него неко кога нема, и не постоји! Постоји сигурно одређени проценат људи који су залутали,али то није овај опис који је овде постављен,у то сам сигуран.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 29 Oct 2014 07:51    Post subject: Reply with quote

Ту је и суштина,не треба ми да тражимо мане међу онима који су сваке суботе,среде ту,а да имамо и тражимо оправдања за оне који долазе на дерби и можда још пар пута.Не постоји оправдање за никог ко у овом тренутку није уз Звезду,па лако је мајстори да будете ту кад је добро,кад нам гостују европски великани, итд...Покажите сад љубав и верност...кад је тешко, кад је запело...Немају људи који су редовни очи на леђима па не виде какав фудбал игра Звезда,нису баш толико малоумни да не знају да би можда неко други боље одиграо од Аврамовског,Грујића.Гаврића...али су ту...па дођи на стадион макар пљувао,звиждао али учествуј на било који начин..плати карту,пропусницу..уради нешто од користи за Звезду...мрдни јебену буљу на било који начин,а не шта ћу тамо, играју везаре,лопови у управи и други разлози за изостанке,боље да останем код куће и у топлом гледам реал барса...То је лицемерство а не звездаштво браћо моја!!!
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 29 Oct 2014 08:36    Post subject: Reply with quote

javo wrote:
плати карту,пропусницу..уради нешто од користи за Звезду...


езонских продате ове године? знаш ли ти који је просек људи на Северу? знаш ли ти да ту постоји огромна разлика? о каквом ми то поштењу причамо, кад ми први нисмо сви купили сезонске карте? како ми некоме друго да пребацујемо?

и још једно - јебем ти навијача који не зна који играчи играју у клубу за који навија. то је болест
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 29 Oct 2014 08:38    Post subject: Reply with quote

прва реченица је требало да изгледа овако:

знаш ли ти колико је сезонских продате ове године?
Back to top
View user's profile Send private message
Scepo_KM
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Apr 2007
Posts: 49
Location: Далеко негде ко зна где...

PostPosted: 29 Oct 2014 21:49    Post subject: Reply with quote

Можда би најпаметније било да се ми окренемо нашој трибини,која је руку на срце у благом паду,што се тиче бројности.Велика је апатија завладала код нас.
Исток и Запад треба препустити управи.Не треба трошити енергију на то.Нека се они кроз јефтиније карте и промоцију Звездине деце потруде да се публика врати на те две трибине.Наш посао треба да буде наша трибина.Овако,као да гурамо огроман камен узбрдо.
_________________
Ко сам,ако са тобом нисам?!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 30 Oct 2014 05:06    Post subject: Reply with quote

ајде да ми напунимо наш Север, ајде да од 12000 људи на северу, макар 10000 купи сезонске и да служимо за пример осталим трибинама и осталим звездашима. ајде да не ширимо више мржњу према осталим трибинама и осталим звездашима.

а исток и запад су увек били и остаће специфични, нити можемо да им променимо менталитет, нити можемо да их довучемо на стадион, једноставно не реагујемо исто на ствари.
Back to top
View user's profile Send private message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 31 Oct 2014 12:09    Post subject: Reply with quote

Дајте људи да ли памтили имена играча или не,зашто гледате друге шта раде на нашој трибини.Ми покушавамо да доводимо људе да им објашњавамо зашто треба доћи на Север али они то морају сами да скапирају, ако једнотавно не воле клуб нема ту много шта да се било ко моли или објашњава некоме.Или си радним даном,викендом када год можеш на текми то је то .Мене лично никада није занимало ко ,колико долази редовно или не,трудим се и хвала Богу успевам да долазим сваку текму,тешко јесте али свако зна колико може и колико је у могућности да дође када треба.Треба само дати све од себе и кренути од себе шта год било у питању.Али ПЕВАТИ,ПЕВАТИ и само ПЕВАТИ ,нема стајања!
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 03 Nov 2014 20:42    Post subject: Reply with quote

Корак напред је да се дође на Чуку у суботу.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Bili Piton
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Nov 2010
Posts: 89

PostPosted: 03 Nov 2014 20:59    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Корак напред је да се дође на Чуку у суботу.


И што долази заносна Катарина. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 03 Nov 2014 21:00    Post subject: Reply with quote

Bili Piton wrote:
УлтрасЛондон wrote:
Корак напред је да се дође на Чуку у суботу.


И што долази заносна Катарина. Very Happy

И ти си чуо?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 52 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop