DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 31 Jul 2014 06:56    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
МОрају људи да верују више у оно што певају да би песма могла да се одржи на трибини,да има емоцију,да "не досади" после 6 месеци.То све полази из срца трибине. Ако се све то схвата као фазон,а не љубав према клубу,страст...тапкаћемо у месту,јер све више долази погрешних..


То је то. То је оно што треба да покреће сваког навијача при певању песама. Та емоција,да певаш и за оног помоћног тренера на клупи,да и против најслабије екипе на свету певаш својој звезди као да сутра не постоји,то је основа свега у навијачком свету. Огроман је проблем навијање из фазона,и потребно је време да се то реши. Време за које или потпуно полудиш,или након неколико сезона заборавиш стадион.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 31 Jul 2014 07:28    Post subject: Reply with quote

претерали смо као трибина са навијачима који су ту само из фазона и све ће бити мноооого лакше када ти људи или схвате како заправо треба да се понашају на трибини или је из фазона и напусте и нађу себи неку нову занимацију.
Back to top
View user's profile Send private message
Bili Piton
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Nov 2010
Posts: 89

PostPosted: 31 Jul 2014 08:10    Post subject: Reply with quote

По мом мишљењу песме са тапшањем увек, али увек најгоре отпевамо. По зими киши, кад крене тапшање то не личи ни на шта. Евровизија како кад, углавном испадне безвезе. Ужичко коло исто испадне безвезе док се тапше. Напред Звезда само напред Звезда често звучи како не треба, углавном увек буде превише брзо. Поготово кад се укључе неки људи који као да су пали са Марса, па крену да тапшу безвезе нешто, вероватно мислећи да се тапше некоме на терену... Фино испадне једино кад је тапшање кратко као у Још једна победа и титула... Можда би требало да се избаци то тапшање из што више песама.
Back to top
View user's profile Send private message
нема предаје
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Mar 2009
Posts: 189

PostPosted: 31 Jul 2014 11:11    Post subject: Reply with quote

што је најгоре, то брзање није само до људи који долазе на маракану. погледајте и остале трибине у србији, погледајте и када игра репрезентација па кад се покушава отпевати химна. генерално је последњих рецимо 5 година такво анти-слух стање међу људима на утакмицама. као да их неко јури или да их неко тера да певају, па као ајд да смандрљамо песму, да се промумла, да се тапше без икакве минималне употребе мозга. џабе што људи на шипкама показују ритам, што се преко мегафона успорава песма, односно даје прави ритам. поприлично сам сигуран да ти људи и који дају одличан допринос лошем навијању и звучно и визуелно, ни не посећују овај форум. просто, да посећују овај форум и да прочитају бар једну реченицу овде и да је усвоје, на следећој утакмици би звучао и изгледао као нормалан човек.

свакако да није решење терати мобилисане људе, међу којима се и ја проналазим, али некако би требало да се објасни. да ли је то можда нови диск са песмама или дељење летака пред утакмицу..не знам, нисам паметан, а вероватно никад нисам ни био.

ако неко од "прозваних" људи залута на овај форум, молим вас обратите пажњу шта пишу људи овде. верујем да не пишу из зле намере, већ да сутра маракана звучи онако како треба.
_________________
сад нисам мали и полако се стари, ал' срце још за тебе лудо удара
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 31 Jul 2014 18:23    Post subject: Reply with quote

Није исто када си годину дана на стадиону и кад си 5 у или 10 у годину ту.Како растеш на трибини тако више осећаш шта је клуб.Моје мишљење је да у овим тешким временима љубав се појачава из године у годину.Некада је много лакше било наћи мотиве да заволиш Звезду.Освајале су се титуле,играла се европа,освајали пехари...играчи су остајали по 4-5 година у клубу.Могао си да имаш и идола као мали,да се не стидиш да обучеш нечији дрес када изађеш на фудбал...шта више,поносио си се.
Док данас све то иде другачије.Много је тешко са оном репуцатијом клуба и начином размишљања...на исти начини данас волети клуб.Од свега набројаног нема ништа!Остало је тренутно само име које нас спаја са оним временом где су се вредности другачије мериле!
И не може да се каже да су данас људи "из фазона" ту...већ може да се каже да је много тешко заволети нешто без успеха на који су навикнуте генерације и генерације Звездиних навијача.Зато данас све то другачије изгледа...јер су се навијачи прилагодили ономе што имају,и тако гурају даље.Неко ко је нов...можда све то гледа као фазон, и ко зна колико је таквих на нашој трибини у овом тренутку.Али људи који су ту годинама,сигурно да разноразне борбе које су вођене...не могу да гледају као игру и фазон.Уђе ти под кожу једноставно и сродиш се са тиме. Што нам је трибина у просеку старија,то ће бити боље,то ће људи више осећати шта је Звезда и како мери све то у данашњем времену!Навијање је уско повезано са свим овим,јер мора да прође времена,да људи буду заједно...да доживе добро и лоше...да скапирају што су у ствари ту,када већ нема оних опипљивих ствари за које свако може лако да се ухвати и да заволи куб.
Када то свако спозна,тј.како се воли клуб у тешким временима и зашто је све тако како јесте...имаћемо праву трибину којој неће требати да се прича дал да тапше или не,дал је погодила мелодију или не...све креће од здравог почетка и свему треба дати времена...и ту треба тражити шансу за променом.
Ми овде можемо да причамо,али док се то не осети...јако тешко ће се нешто коренито променити.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Деки РС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Aug 2010
Posts: 604

PostPosted: 05 Aug 2014 08:31    Post subject: Reply with quote

Доведи неког новог на стадион,допринеси побољшању певања,слушај бубањ,прати песме у изведби хора звездиних момака... то су 4 корака напред.
Back to top
View user's profile Send private message
Rio de Janeiro
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Aug 2014
Posts: 16

PostPosted: 05 Aug 2014 13:21    Post subject: Reply with quote

и у суботу ако свако од нас понесе по кесу папирића,по једну ролну,по три,четири балона нпаравићемо један корак напред Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 20 Aug 2014 23:11    Post subject: Reply with quote

Што се мене тиче,савршенство од кореографије,нема ништа лепше од севера препун барјака,ајде делије да дамо све од себе да нам овако стално изгледа северр Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=KgLvGup81bw&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 21 Aug 2014 04:22    Post subject: Reply with quote

Што више људи који желе да се баве овим...да су при људима који то деле...то је једини начин да се оваква слика понови!Насумично дељење барјака више не постоји!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 26 Aug 2014 00:57    Post subject: Reply with quote

http://youtu.be/0Th6KAKUzIY?t=3m28s

https://www.youtube.com/watch?v=Z7eCpMZXLRw

https://www.youtube.com/watch?v=c4VAbHVijqk

https://www.youtube.com/watch?v=p4jTHrRCpjM

https://www.youtube.com/watch?v=9B9lkwwEdTg

https://www.youtube.com/watch?v=cy81Htl6JFg

https://www.youtube.com/watch?v=ExqIPP06oPI


На некима од ових клипова песма је ишла дуже од 10 минута, али нисам успео да нађем цео снимак.

У свим овим клиповима које сам поставио (осим на овом против Ибв-а, али и та песма је трајала баш дуго ), утакмица се увелико распламсала, прошла је дакле та нека почетна еуфорија, али и поред тога, сав фокус и концентрација трибине у овим моментима је на терен, који Север фантастично прати.
У навијачком заносу трибина пулсира, пулсира, са елементима потпуне експлозије на неки добар потез наших играча доле на терену, па опет пулсира па грмљавина и тако у круг ... То су они моменти када трибина и терен узрочно последично извлаче максимум из себе. За мене лично највреднији , иако моменти после којих губиш глас, и добијаш упалу мишића сутрадан, испуњавају навијачко срце у потпуности.

Нисмо то имали у ових протеклих неколико кола, и по мом мишљењу велики корак напред за Север би био, ако би се трибина очеличила и довољно навијачи сазрела да понавља ово у континуитету неколико пута током меча, а не спорадично пар пута током сезоне.
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 26 Aug 2014 01:11    Post subject: Reply with quote

Онај последњи клип у претходном упису је вишак, јер се понавља, требао је овај линк да иде http://youtu.be/xGT_20NlX6o?t=2m15s

али нема опција едит , јбг.
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 29 Aug 2014 10:17    Post subject: Reply with quote

Корак напред на визуелном плану би био, по мени, кад се не би више виђали зелени, наранџансти и жути димови на трибини. Против Јагодине је само љубичаста фалила па да буде цела дуга... Никад ми није било јасно зашто такви димови?!??
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 29 Aug 2014 12:06    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:
Корак напред на визуелном плану би био, по мени, кад се не би више виђали зелени, наранџансти и жути димови на трибини. Против Јагодине је само љубичаста фалила па да буде цела дуга... Никад ми није било јасно зашто такви димови?!??

А утакмица против Зете Cool ?
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 29 Aug 2014 18:43    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:
Корак напред на визуелном плану би био, по мени, кад се не би више виђали зелени, наранџансти и жути димови на трибини. Против Јагодине је само љубичаста фалила па да буде цела дуга... Никад ми није било јасно зашто такви димови?!??


Ау брате....шта фали димовима свих боја? Само нек се дими Cool
Надам да се зајебаваш
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 30 Aug 2014 02:02    Post subject: Reply with quote

нема ништа моћније од димова, и кад су спонтани и кад су организовани, али бели, црвени и плави. све остало ми делује ко неки слет, нека манифестација безвезна, пацифичка, а нема ни никакве логике са било чим што је везано за звезду. и превише је софистицирано, прешарено, и чини ми се некако смишљано да би било другачије од обичног да не би било монотоно црвено и бело... - https://www.youtube.com/watch?v=v7ukIiN2GEY

много ми је боље ово,ако се занемари мало жуте - https://www.youtube.com/watch?v=20TP5wtW6QM

а ово је најбоље, а да их је било више и да није било ветра, било би још боље - https://www.youtube.com/watch?v=iv8JnucJdXU
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 48 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop