DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sever uvek pun
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jul 2013
Posts: 89

PostPosted: 25 Jul 2014 09:52    Post subject: Reply with quote

шумски_коњ wrote:
Иначе да не генерализујемо,има девојака које навијају боље него већина мушкараца на трибини,њима свака част


Ово СВАКА девојка каже за себе тако да или могу све или ни једна.
Back to top
View user's profile Send private message
Земо
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Sep 2012
Posts: 94

PostPosted: 25 Jul 2014 11:52    Post subject: Reply with quote

Ма какви графити, какве зајебанције?! Девојкама није место на трибини где су навијачи ( не навијачице) и крај! Никад није било, нити ће бити. Ако си дошао са девојком/другрицом/сестром седи брате на запад или исток, неће ти пасти круна са главе, чак напротив, свака част, довео си још једну особу на утакмицу. Решење је сасвим једноставно, немој да доводиш девојке на север, учи млађе да то не раде и ако то раде, објасни им да то није исправно. Не кажем дешавало се да онај или овај поведе девојку, али ако хоћемо да порадимо на квалитету наше тринине и ако је закав договор, дај да се то више не ради. За почетак то, уједно их усмеравати ка ободима трибине, а временом ће ваљда и саме схватити да им ту није место и преселити се на другу трибину, ако тварно долазе због Звезде, а ако долазе из неких других разлога, онда им и није место на стадиону, а има много и таквих.
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 25 Jul 2014 12:50    Post subject: Reply with quote

sever uvek pun wrote:
шумски_коњ wrote:
Иначе да не генерализујемо,има девојака које навијају боље него већина мушкараца на трибини,њима свака част


Ово СВАКА девојка каже за себе тако да или могу све или ни једна.


Аха и да си јој други до неке 25. године...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 25 Jul 2014 12:54    Post subject: Reply with quote

Прави добри мушки еври го...
Лако се очисти коп. Само онда у најави је лудница и развлачење, ал јеби га или или, овакве ствари не иду преко летка, графита,...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 25 Jul 2014 14:02    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Прави добри мушки еври го...
Лако се очисти коп. Само онда у најави је лудница и развлачење, ал јеби га или или, овакве ствари не иду преко летка, графита,...


Или то или операција.Ово је савремено доба,нек се трансформишу у мушкарце ,можемо нпр. и кутију на првој утакмици да пронесемо преко трибине па нек да ко колико може за наше нове саборце . Ето услова за сваку,нек докаже припадност клубу,нек се то видииииииииии
Back to top
View user's profile Send private message
црвено-бели
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Apr 2012
Posts: 104

PostPosted: 25 Jul 2014 14:19    Post subject: Reply with quote

Довољно је да се девојке терају у средишњим секторима да или скину мајице кад и сви или да се склоне...одмах би пола отишло са стране.
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 25 Jul 2014 14:53    Post subject: Reply with quote

А шта со онима који скину мајце Shocked
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 25 Jul 2014 15:52    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
А шта со онима који скину мајце Shocked


Њих женити Very Happy зато што показују праву навијачку свест ,шта ће ти она уштогљена што не сме да се скине зар таква да ти сина васпитава Smile
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 25 Jul 2014 18:42    Post subject: Reply with quote

Земо wrote:
Ма какви графити, какве зајебанције?! Девојкама није место на трибини где су навијачи ( не навијачице) и крај! Никад није било, нити ће бити. Ако си дошао са девојком/другрицом/сестром седи брате на запад или исток, неће ти пасти круна са главе, чак напротив, свака част, довео си још једну особу на утакмицу. Решење је сасвим једноставно, немој да доводиш девојке на север, учи млађе да то не раде и ако то раде, објасни им да то није исправно. Не кажем дешавало се да онај или овај поведе девојку, али ако хоћемо да порадимо на квалитету наше тринине и ако је закав договор, дај да се то више не ради. За почетак то, уједно их усмеравати ка ободима трибине, а временом ће ваљда и саме схватити да им ту није место и преселити се на другу трибину, ако тварно долазе због Звезде, а ако долазе из неких других разлога, онда им и није место на стадиону, а има много и таквих.


Морам да кажем кад сам чуо за ту одлуку о томе да девојке не треба да буду у та два централна сектора,помислио сам да је то скроз ок и да то и није лоша идеја,међутим онда утакмице су ме мало пољуљале у томе,јер јебига каква је разлика ако их нема 5 редова испод али их зато има 6ти ред,једноставно схватио сам да је то та нека слабост.

Екипама и не само екипама него и људима,појединцима на северу који са једне стране као су против девојака на трибини,а са друге стране мало мало па их видиш на северу окружени истим девојкама,око којих је свака лично Драгутин и још мало више од тога кад приупиташ што,како,шта једноставно требају схватити да су лицимери.

Или забранити на неки начин улазак девојкама на север и у договору са клубом например направити кампању да за жене и девојке буде пропусница за запад иста цена као и за север или појести говно и пустити их и не правити неке поделе два реда изнад,три испод и тако то,јер је генерално исти ђаво.

Иначе се слажем са цитираном поруком и морам рећи да није срамота никаква да ако већ дођеш са девојком,женом да се преусмериш негде другде,као што није ни срамота ако ти се не навија,ако ниси у неком елементу да одеш на обод трибине или неку другу и отпратиш текму као што би отпратио и у центру копа. То су неке ситнице које људи не могу да разграниче у глави.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
FCRSF
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Mar 2012
Posts: 39

PostPosted: 25 Jul 2014 19:20    Post subject: Reply with quote

Све су то већ сто пута испричане приче, али се на том плану слабо шта мења. Углавном стојимо у месту, а оно што се мења је певање. И то иде баш великом брзином ка доле! Ја не могу да наведем две песме које ми умемо да отпевамо како треба. Мислим да је крајње време да се обрати пажња на то. Нека се и мало изгуби на "гласноћи", али нека то звучи онако како би требало.

Не знам да ли има потребе да наводим примере, вероватно су сви свесни тога, али ајде.
Песма која је до пре две године певана скоро савршено, данас не личи ни на шта. Мислим на "по зими, киши...". Не знам у ком тренутку смо дошли до тога да се део када се тапше убрзава до те мере да се песма заврши, и да треба поново да се почиње са шипке? То се раније дешавало на евро утакмицама, из познатих разлога, али нам се сада дешава увек, без изузетка. Проблем са том песмом је и што је некако у последње време запостављена са шипке, и пева се чисто реда ради. Али то је мањи проблем, тј. много га је лакше исправити.

Песма која је школски пример лошег певања је и "евровизија". И поново имамо проблем са рукама. У принципу, свака песма која укључује руке је сјебана. И једноставно мора на то да се скреће пажња, да се прекида песма, док људи не схвате како треба. Ужичко коло је, такође, врло брзо уништено, из истог разлога.

Што се тиче самог певања, и ту постоје велики проблеми. Доказ су утакмице у Пиониру, где кад се пусти песма са разгласа, јасно се види колико је ми брже певамо него што треба. Ми је завршимо, а песма на разгласу дошла до пола. Примери су "заклетва" или "добро знај".


Не бих да превише ширим причу и наводим све песме које су проблематичне, јер мислим да сте схватили поенту. А сигуран сам и да они који воде навијање врло добро виде ове ствари. Питање је само у ком тренутку ће се одлучити да се крене са исправљањем, а моје је мишљење да је крајње време.
Back to top
View user's profile Send private message
Љуба
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Aug 2010
Posts: 19

PostPosted: 25 Jul 2014 20:12    Post subject: Reply with quote

Генерално је много теже певати а да то звучи одлично. Раније је било много више скандирања него певања, сада је тај однос сигруно 80,90% певања у односу на скандирање. Управо зато и треба да пева што више људи и то од срца, а не преко оне ствари.
Back to top
View user's profile Send private message
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 25 Jul 2014 20:21    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Прави добри мушки еври го...
Лако се очисти коп. Само онда у најави је лудница и развлачење, ал јеби га или или, овакве ствари не иду преко летка, графита,...


Кад већ људи причају о песмама, ево и ја да поменем, давно на северу није био прави мушки еври го... Пола трибине стоји, а неки само скакућу, дај бре тргни се мало... Катастрофа... Није ни поента да поломимо ноге једни другима, ал мора то пуно живље бре!

https://www.youtube.com/watch?v=JTMkr_gXxuU
https://www.youtube.com/watch?v=VSzFmY2bNQM

Сад само да се вратим на неке претходне уписе, људи ми о овоме причамо годинама уназад, а само су мале промене урађене, сви смо брдо пута поновили исто, није север за девојке, али како их померити са стране?

Прва ствар,ај да не претерујем, 80% померених девојака са севера се више неће појављивати на стадиону сигурно, схватите људи да велику већину тих са севера не интересује Звезда него курац, интересује је да буде риба, да мушкарци мисле како је она до јаја, модерна сад, али ако крене већ неко померање, не сме да се ради две-три утакмице, па да се стане, ништа тако нећемо постићи...

Друга ствар, ни оне ни ти који их доводе не читају форум, нити читају летке који се деле на улазу, апсолутно их не интересује, дошли су да се проведу и сликају, а кад има кажеш да север није за жене онда крену са причом, па ја навијам боље од неких мушкараца...

Трећа ствар, све смо рекли, нема више о чему да се пише што се тиче ове теме осим неких конкретних предлога, мора нешто да се одради, дај бре да тај мушки еври го већ једном успе, обични натписи око стадиона, по граду, прилажење свакој од њих на стадиону, показати им пут којим треба да иду....
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 25 Jul 2014 20:42    Post subject: Reply with quote

Quote:
Кад већ људи причају о песмама, ево и ја да поменем, давно на северу није био прави мушки еври го... Пола трибине стоји, а неки само скакућу, дај бре тргни се мало... Катастрофа... Није ни поента да поломимо ноге једни другима, ал мора то пуно живље бре!


Може и овако, 4:20.

Мада, цео пкли је одличан. Cool


https://www.youtube.com/watch?v=tYUK0OF3kL8
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
млади делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 May 2007
Posts: 895
Location: Лазаревац

PostPosted: 26 Jul 2014 04:55    Post subject: Reply with quote

Постоји ли ЛОНСДАЛЕ протеза?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=8nGXys1B3mM
Back to top
View user's profile Send private message
jzma
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Mar 2010
Posts: 158

PostPosted: 26 Jul 2014 11:02    Post subject: Reply with quote

zokriogi wrote:
Quote:
Кад већ људи причају о песмама, ево и ја да поменем, давно на северу није био прави мушки еври го... Пола трибине стоји, а неки само скакућу, дај бре тргни се мало... Катастрофа... Није ни поента да поломимо ноге једни другима, ал мора то пуно живље бре!


Може и овако, 4:20.

Мада, цео пкли је одличан. Cool


https://www.youtube.com/watch?v=tYUK0OF3kL8

Брате која телепатија сад док сам читао баш сам се сетио ове утакмице,ал нисам знао ни да постоји клип.Хвала што си окачио Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 46 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop