DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 26 May 2014 22:23    Post subject: Reply with quote

blokovii wrote:
Пера којот wrote:
Интернет је свима доступан, исто као што на фејсбуку нацртају оног чикицу и напишу "ово је гробар, један лајк један шамар", тако се могу направити и поједине странице које ће скупити велики број људи уз помоћ РСБ-а на пример у којима ће се едуковати сви ти клинци, сви ти незрели навијачи


Да се едукују људи преко фејсбука? Embarassed


Делим мишљење са свима овде везано за фејсбук. Али нажалост то је најпопуларнији сајт на свету, исто тако је и код нас. Не можемо годинама овде да кукамо, морамо једноставно да се помиримо са чињеницом да се неће све само решити. Страница РСБ-а има 135 хиљада чланова, страница Делије Север има 280 хиљада, направио ју је неки дебил али то је само показатељ колико људи занимају вести са трибине и од клуба. знате ли ви колико њих прочита само једну објаву тих страница? А колико овде чита моју и твоју расправу на пример? Сложићу се са већином вас ако мислите да није потребно овако нешто, али колико год да је фејсбук зло у чему се сви слажемо, могли би да направимо по мени велике КОРАКЕ НАПРЕД са њим...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 May 2014 22:33    Post subject: Reply with quote

Да то желимо,о давно би имали тамо неку нашу групу или шта већ...тако да,идемо ми пешке што се каже...овим путем,па како нам буде!Ја искрено ни бутик не подржавам што има своју страницу...али ето из виших интереса јер је то баш директно маркетинг и реклама...све преко тога би било понижавајуће за нас...без обзира који утицај то говно од сајта има!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 27 May 2014 05:50    Post subject: Reply with quote

Постоје људи који не читају ,једноставно не читају ваљда их умара откуд знам ,можеш да напишеш не знам где не занима их ,таквима једино у лице рећи онако другарски " ало гледају те сви као слепца немој то да радиш ,немој тако да се облачиш сијаш у мраку : D итд . " и то би имало ефекат остало тешко ...

Пред дерби сретнем лика кога виђам често и кући и у гостима и каже он : видео сам нешто на фб као да се не воде рибе на јна ,ја реко па то ти је оно што је писало сад на прошлој кући а видео сам га и тад да је био на утакмици, ма не узимам ја то каже он шта има да читам то... а због таквих се то и пише и штампа али јбг.
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 498

PostPosted: 27 May 2014 06:53    Post subject: Reply with quote

Па ако имаш бар мало навијачке свести знаћеш да не треба да водиш рибу на јна(а ни на остале утакмице) и без летка.Људи ће се најбоље образовати тако што ће имати неки пример на трибини који треба следити,џабе и леци и форуми и фејсбук ако немаш пример на трибини
Back to top
View user's profile Send private message
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 27 May 2014 07:46    Post subject: Reply with quote

Није поента у томе за рибе то је била једна ставка само тад ,него да неки људи то не прочитају или и прочитају али не капирају зашто неке ствари треба тако радити .
Нормално да примери највише иду од људи са шипке и из група ,онда крену ти изговори кад може тај што не бих и ја могао .
Ја само кажем да треба рећи другару " брате ми већ годинама спајамо три прста због тог и тог " јеби га прескочио си то ниси био ту или те није занимало али тако је , боље ти да му кажеш у четири ока него да сазна ко зна како и кад .
Неке ствари које замераш неком европејцу онда реци и свом ортаку објасни му зашто се то ради ,да може и он неком да објасни после ,да зна зашто се то ради онда ће те послушати ...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 27 May 2014 08:05    Post subject: Reply with quote

Не треба бити ни искључив ни ограничен,јер сваки човек је индивидуа за себе.Одлично је то када се колективно променимо на боље,али ако има и неког примера који је остао тврдоглаво доследан неким својим принципима...а при томе је исти као и сви ми...не треба бити толико плиткоуман и тражити да се уклопи у шаблон,било какав,на силу нити на причу.Сам ће он схватити временом,и ако буде хтео...а сви су хтели...промениће свој начин размишљања.Поготову ако види да то има резона и да је добро.Тако са 3 прста,тако и за све остало...кад видиш да је неко запео баш,пустиш га сам ће схватити...то је у ствари и једини пут.Ово причам за људе који су ту већ дуже време и који су већ изграђени као навијачи...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 27 May 2014 08:20    Post subject: Reply with quote

Наравно да су сви различити зато и кажем да ће се највише постићи причом између себе , између људи који се најбоље познају ,знаш ко је какав и какав прилаз ти треба да би на прави начин објаснио неке ствари .
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 27 May 2014 12:11    Post subject: Reply with quote

Корак напред је да се анимирају људи више него икад да се узимају сезонске. То је више до маркетинга клуба, али и ми треба на наше људе, другаре са трибине да утичемо да се узму сезонске, јер много РЕДОВНИХ нема сезонске.. Пустите приче "куповином карте помажеш клубу итд" .. Више клубу помажемо масовним присуством на стадиону него куповином карата јер цифра коју клуб може да заради од карата је смешна...
Искрено се надам да људи из маркетинга ово читају, исток и запад морају да се пуне више него до сада. Сада се хвата залет, дај ту Европу да покушамо да изборимо... да прегазимо ову домаћу боранију! Да се вратимо тамо где нам је место!

Такође, терање маторе лопине из савеза! Пре 2-3 дана је наш капитен Милијаш подигао предуго чекани трофеј... Да ли смо заборавили како је ова више годишња агонија започела поништавањем управо његовог чистог гола у купу?
https://www.youtube.com/watch?v=aa9KXRRs6HQ
О свим осталим крађама и малверзацијама је сувишно говорити. Не смемо сад да престанемо, ни као трибина ни као клуб. ОДЛАЗИ ЛОПОВЕ!

Корак напред за трибину је да наставимо путем којим идемо. Мењање свести код људи је дугачак и тежак посао, мало по мало се ради на томе и то већ годинама даје резултате.
Појавио се тај проблем певања гробарима.. Они су толико небитни у овим моментима и стварно мислим да не заслужују да се наша трибина њима уопште бави ако није дерби или нешто конкретно везано за њих. Толико се за пар година ствари променило, толико смо испред њих у сваком погледу.. једноставно помињање њих и поређење са њима је само спуштање на њихов ниво, на ком не знам да ли смо икад и били. Једноставно... једно брдо, два универзума.

Овог лета ћемо имати прилику да уђемо у неко европско такмичење. То је много битно због клуба, знате већ шта и како и морамо да погурамо наш тим да уђе у европу после неколико година и дође тамо где му је место... исто тако и за трибину. Време је да Север одради једно врхунско евро-гостовање(Дај Боже и више). Мислим да је то нешто за шта велики део трибине живи! Наравно, требала би и срећа мало да нас послужи, да не добијемо неки казахстан или шта знам.. Very Happy

Баскет... ближи нам се плеј оф и прилика да узмемо титулу после 15 година. Како смо приступили фудбалу, тако ћемо морати и на баскету. Првенства у осталим спортовима су при крају или су већ готова, и лагано можемо да усмеримо мисли на то... Наше издање од пре месец дана у пиониру када смо били "гости" је права слика ко смо и шта смо у односу на њих! Време је да ту предност пребацимо на терен и наше играче погурамо до ПРЕДУГО чекане титуле! ХОЋЕМО ТИТУЛУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодокс Ултр
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2013
Posts: 110

PostPosted: 27 May 2014 12:48    Post subject: Reply with quote

Лука30 wrote:
Баскет... ближи нам се плеј оф и прилика да узмемо титулу после 15 година. Како смо приступили фудбалу, тако ћемо морати и на баскету. Првенства у осталим спортовима су при крају или су већ готова, и лагано можемо да усмеримо мисли на то... Наше издање од пре месец дана у пиониру када смо били "гости" је права слика ко смо и шта смо у односу на њих! Време је да ту предност пребацимо на терен и наше играче погурамо до ПРЕДУГО чекане титуле! ХОЋЕМО ТИТУЛУ!


Exclamation Exclamation Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
FCRSF
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Mar 2012
Posts: 39

PostPosted: 27 May 2014 13:07    Post subject: Reply with quote

Слажем се, посебно око овог дела за карте. Можда би требало причати са људима из клуба, да се направи нека акција са промотивним ценама сезонских карата. Не за северну, него за источну и западну трибину. Цена карте за појединачне утакмице нека остане иста, али да се људи ценом сезонске привуку да их купе што више. Верујте, сама чињеница да неко поседује сезонску га тера да долази на утакмице из недеље у недељу. Тиме бисмо постигли да имамо већу посећеност на бочним трибинама током целе сезоне, а самим тим и укупно већу посету на стадиону, што ваљда и јесте циљ. Опет, постигли бисмо и то да се одвуку са севера они људи којима ту није место. Девојке, и они који једу семенке на боковима. Ако цена сезонске за исток буде приступачна, верујем да ће већина њих отићи тамо. Тиме стварамо и боље окружење за напредовање саме трибине.


А та акцијска цена сезонских би требало да траје само до прве утакмице, да не бисмо имали ситуацију да људи чекају да се пласирамо у Лигу Шампиона, и слично, па да онда купују сезонске.


Ово је мој предлог, на вама је да видите колико у овоме има потенцијала и да ли је могуће.
Back to top
View user's profile Send private message
Bili Piton
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Nov 2010
Posts: 89

PostPosted: 27 May 2014 14:00    Post subject: Reply with quote

Ја мислим да нигде на свету не постоје ниже цене карата и сезонских него код нас. Где имаш да гледаш утакмицу за 100-200 динара? Исто тако и за сезонске, мислим да једноставно ниже не могу да буду... Није проблем у цени.
Back to top
View user's profile Send private message
FCRSF
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Mar 2012
Posts: 39

PostPosted: 27 May 2014 14:33    Post subject: Reply with quote

Слажем се, карте су више него јефтине, али ако хоћемо више људи, и боље од овога што имамо сад, нешто мора да се уради. То би била акција која би трајала пар дана, а онда би се цене вратиле на регуларне. Сезонска за запад је ове сезоне била 6500. Ако одгледаш 15 утакмица у сезони, изађе ти карта у просеку нешто испод 450 динара. А регуларна цена карте је 400 динара, некад и мање. И зашто би се неко одлучио да купи сезонску? Ок, биле су ту и две европске утакмице, и 2-3 у купу. Ал ретко ко може да оде на сваку утакмицу, и свакако цена испадне у суштини иста као да купујеш обичну карту. И онда се људи одлуче да не узму сезонску, што одмах повлачи да на многе утакмице не дођу, иако би иначе долазили.

Не кажем да треба карта да буде јефтинија, него пар дана да се спусти цена на неких 4000, или слично, па да се направи нека већа продаја. Или не морају да спусте цену, нека деле неке ствари из шопа уз сезонску. Има много начина, све је то ствар маркетинга. Ипак мислим да би спуштање цене било нешто што би направило најбољи ефекат, барем код нас.
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 01 Jul 2014 22:33    Post subject: Reply with quote

УЏБЕНИК!
https://www.youtube.com/watch?v=5fCMDKdjs1w Exclamation Exclamation Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 16 Jul 2014 00:02    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=ix5_phODAUY&feature=youtu.be

Фудбал
(Првенствених 30 утакмица, куп - Пролетер у Новом Саду, Спартак раднички КГ и Војводина - кући ), Европа - Ибв Исланд кући, тамо, Черноморец Одеса тамо, кући ...

Ватерполо
Ниш Наиса, Бечеј - Суперкуп Европе, кв. за Лигу шампиона - Шуман, Спартак, ПроРеко, Финале Купа, финале државног првенства ...

Рукомет
Јагодина, Дерби Шумице, Лазаревац , Крушевац, Велика Плана 2X, Свилајнац, Шабац 2X, полуфинале и финале купа НиШ, ...

Одбојка
Москва, Краљево ...

Кошарка
Еуролига (Локомотива Кубан, Панатенаикос, Ритас, Макаби, Лаборал Кућа )
Еурокуп (Билбао, Паниониос, Нижњи, Ритас, Будивелник, Уникс Казањ кући, тамо ... )
Куп Радивоја Кораћа (Борац, раднички Кг, Мега финале )
Државно првенство - гробље у гостима, Крагујевац, Железник ... Финална серија - гробље у гостима, кући две .






И то само у једној сезони браћо Делије, малтене 50 утакмица у 5 различитих спортова ... И на Марсу ако треба Very Happy
Мислим да је целокупна сезона 2013/14 - КОРАК НАПРЕД. Нажалост многи велики људи и навијачи су у години за нама напустили овоземаљски живот и отишли на онај свет. Сигурно ће и тамо, у небеском копу Северне Армије и даље гледати , волети и бодрити нашу Звезду.
У следећој сезони још јаче би требали наставити да радимо на повећању бројности нашег покрета, као и дизању навијачке свести наших људи . У фудбалу су нам узели Европу крваво зарађену, али то треба да буде само додатни мотив да радимо још јаче и још жешће на одбрани титуле државног првака, као и нападу на куп, самим тим и дуплу круну, па да се тој истој Европи догодине представимо као навијачи још јачи него што смо сада. И да им покажемо на делу, да, то што нас не убије, само нас јача .
Такође, предстоје и нови изазови у Евролиги када је у питању кошарка ... Подршка ће свакако требати и осталим спортистима нашег спортског друштва ... У сваком случају, узбудљива сезона наш чека.
САМО НАПРЕД ДЕЛИЈЕ Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 21 Jul 2014 18:13    Post subject: Reply with quote

Чист доказ колико шкрипи( и даље) у главама наших људи, велике већине. Надам се да неће бити проблем што повлачим паралелу са Аргентинцима. Јесте да смо 2 света, али је ствар врло једноставна. И лакше је кад видиш то нешто, на једноставном примеру.
Дал би неко рекао да од овога настаје лудило?
http://www.youtube.com/watch?v=5BmEGm-mraE
Да је обрнута ситуација и да је неко наш ископао мелодију, и ми као трибина пробали да певамо ту нову мелодију, по мом мишљењу, у главама људи (већине), ценим да би преовладала критика- ма срање мелодија, спора-није жива, смара, није навијачка. Ма де бре... и кад би се повела пар пута, моје мишљење да би прошла као и већина новијих а наших изворно. Ок... ал није то то!
Али сада... после планетарног хита са СП у изведби свих Аргентинаца, који су верујем сви "навијачи" видели и чули, кад би је ми скинули, ценим да би грмела. Јес да никако нису за поређење, али пренесено- ко ови преко пута што загрме "познате" мелодије. Поготову сад, после милион прегледа, коментара и дивљења на форумима и фејсбуковима. Верујем да ћемо у следећој сезони видети , ако не много онда бар не у занемарљивом броју, доста обрада на ову мелодију на разним трибинама. Певају/ли је прво Лоренцови, колико ми је познато, већ пар година, Риверови, Бокини...да не набрајам даље. Али и даље мислим да код нас не би успела да се пробије и да прави хаос, онако како прави тамо негде, или ће правити. Зашто?

http://www.youtube.com/watch?v=3BPOkOZvznY
http://www.youtube.com/watch?v=DHGv-ukUSoc
https://www.youtube.com/watch?v=Xbqp9lun6UI
https://www.youtube.com/watch?v=C0ypzRpXtbc

Баш због те ствари у главама код већине људи, и недостатку осећаја у певању на стадиону. Баш зато јер овде људи не осећају, барем не још у довољном броју, навијање и шта те тера на то. Да ниједна песма не може тебе да вози колико ти можеш њу. Да ти покрећеш масу иако си само део ње. Да свака песма може да се отпева како треба, када хоћеш да је отпеваш и знаш зашто је певаш. Самим тим је много тешко у самом старту да нове песме добију онај прави облик, тежину и лепоту на крају. Много одличних песама се не пева, не зато што су лоше, већ зато што су певачи лоши. Онај број лудака и екипица што капирају, којих има широм севера, нажалост, није довољан на овај број људи на трибини, а + што су раштркани и даље сви. Сетимо се... скоро свака нова на првој, другој текми звучи ок, али после тога опада квалитет, да би крају скоро престала, јер "људи неће" да је певају. А опет, моје мишљење, сумњам да је разлог лоша песма, тј. "лоша процена" момака који се труде око тога. Доказ је такође да и ове које се певају "добро", често и даље звуче искривљено у односу на онако како треба.
И даље тапкамо у месту што се навијања тиче, уместо да смо 5 корака испред, а све је констатовано још пре 5 година... прелистајте сад већ заборављену тему навијање. Наравно да форум није место где се недостаци исправљају... али, мора се некако направити тај корак НАПРЕД. Није ово лоше, ал мора боље!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 44 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop