DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

шта нас чека следеће сезоне
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 26 Apr 2006 01:23    Post subject: Reply with quote

Решење за све те проблеме је веома једноствано сваки клуб који улази у прву лигу мора да задовољава одређене критеријуме а то је капацитет стадиона (рецимо за бар 8.000 глеадоца), одређен број седећих места, просторије за новинаре, сређене просторије унутар клуба, свлачионице, паркирна места у непосредној близини стадиона..

Касније би се ти исти дограђивали са новим критеријумима као што су семафори, рефлектори, бар једна покривена трибина, итд.. Наравно уз помоћ савеза..

То би било то, а такве критеријуме могу да задовољавају само градови углавном са већим бројем становника (логично), што значи да би се квалитет концентрисао по таквим крајевима а не по селима и некадашњим семолигашима као што је то случај ових година.. И ако би се концентрисао у неком селу тим случајевима би стадиони морали на нешто да личе (ако би задовољавали пре наведене критеријуме), тако да и тада би то значило да се је улагало у инфраструктуру, играче, и не би остајали напољу бројни навијачи као што је то било случај у Ивањици..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 26 Apr 2006 05:16    Post subject: Reply with quote

E moj UK, mi to licenciranje cekamo k'o ozebli sunce. Cini mi se da je uslov da se na stadionu igraju prvoligaske utakmice, najmanje 5.000 sedecih mesta. Da se ne spominju drugi propisi koji se ticu ostale infrastrukture, sportskog, pravnog i ekonomskog dela. Pred svaku sezonu najavljuju pocetak licenciranja i svake sezone isti qrac.
Da mi imamo iole normalne novinare oko ovga bi citavi feljtoni mogli da se ispisu. Pa malo istrazivackog novinarstva, setnja po Srbiji da se vidi koji klubovi ispunjavaju koje uslove, kome sta nedostaje itd.
Ovih dana fudbalski savez se napokon setio da UEFA daje neke pare za razvoj (mi smo jedina zemlja koja ta sredstva nije ni trazila Shocked ), te nam je UEFA iste i prosledila (ili ce u skorije vreme). Pare ce ici onima kojima i treba (Spartak, oba Radnicka, Napredak...) i to po 100.000 evra, ukoliko se dobro secam. Verovali ili ne pare su trazili i Zvezda (uredjenje svecane loze) i Partizan. I dobili su, ali manje. Takodje je dogovoreno sa lokalnim vlastima gradova gde se pomenuti klubovi nalaze da i oni uloze sredstva (mislim da je odnos pola-pola). Sredstva su predvidjena za unapredjenje infrastrukture (ne plate) i nadzirace se kako se trose.
Prvi korak ka ozdravljenju srpskog fudbala...
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
johny
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2004
Posts: 84
Location: sabac

PostPosted: 26 Apr 2006 06:43    Post subject: Reply with quote

Po meni sa sportske strane gledao,prvenstvo ce biti regularnije.Ko ce platiti npr. Zemunu da ga cetiri puta kara.Partizan 4 puta-12 bodova ili najmanje 8. Very Happy E sad s navijacke strane gledano,totalna propast.Jednostavno gubi se draz.
Sto se tice tih predloga da se u ligu naknadno ubace Radnicki,Spartak,Napredak,mislim da bi to bio najprljaviji potez u istoriji takmicenja.Ti klubovi da su radili posteno ne bi bili tu gde jesu.Zasto ne probaju svojim radom da preteknu to Celarevo i taj Apatin,a ne da ih neko jednostavno ubaci.Radnicki je 10. u ligi i sad je kao zasluzio zato sto je pre 30 god. igrao u Evropi,zato sto ima stadion(na kome svakog casa mogu dve tribine da se sruse) i zato sto je iz veceg grada da ga administrativno ubace u super ligu.Radnicki sam uzeo za primer,ni ostali koji se spominju nisu nista bolji.Zamislite kada bi Spanij izbacili Hetafe,jer je iz predgradja,da bi usao neki klub iz velikog grada,ili da na svetskom prvenstvu mogu da ucestvuju zemlje za koje su stanovnici drzave domacina culi,ne mgu tamo neki Afrikanci da igraju.
Da zakljucim,male,a uspesne klubove uceniti tako sto svoje utakmice nece moci da igraju na svoji terenima,sve dok ne zadovolje standarde,a ne da se ubacuje u ligu neko ko to nije sportski zasluzio.
I treba da prekinemo vise o ovoj temi,jer nema veze sa navijackim pricama.
_________________
На крају биће наша победа!
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 26 Apr 2006 07:21    Post subject: Reply with quote

Kao sto neko rece, sa navijacke strane ce biti katastrofa jedino zato sto ce biti vise od 2 derbija godisnje. To da li cemo igrati 3 puta sa Cukarickim ili po 2 puta sa istim timom i Vozdovcem nije nikakva razlika. Samo je draz derbija ugrozen.

Ne razumem toliko iznenadjenje sto se sada "odjednom" uvodi plejiof i liga od 12 klubova. Pa o tome se prica bar poslednje 2-3 godine. Najavili su to odavno, a mi sad kao iznenadjeni.

Videcemo da li ce to povecati kvalitet fudbala, mozda ce biti samo prolazna faza dok stari fudbalski centri ne ozdrave.
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 26 Apr 2006 07:58    Post subject: Reply with quote

johny wrote:
I treba da prekinemo vise o ovoj temi,jer nema veze sa navijackim pricama.


Ima, itekako.
Nedostatak zanimljivih utakmica, dobrih gostovanja, protivnika s druge strane...veoma utice na navijacku grupu. A po svemu sudeci, na jesen gubimo dobar deo onih koji su nam (na bilo koji nacin) do sada bili interesantni
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Älvkungen
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2003
Posts: 82
Location: Stockholm

PostPosted: 26 Apr 2006 08:53    Post subject: Reply with quote

johny wrote:
Ti klubovi da su radili posteno ne bi bili tu gde jesu.Zasto ne probaju svojim radom da preteknu to Celarevo i taj Apatin,a ne da ih neko jednostavno ubaci.


Pa problem i jeste sto samo posten rad nije dovoljan, sve dok su na celima tih malih uspesnih klubova koje pominjes uglavnom kriminalci koji keshom guraju Obilice i Bezanije u prvu ligu
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 26 Apr 2006 09:26    Post subject: Reply with quote

Vidim da se vecina ljudi brine da ce doci do zasicenja kada je derbi u pitanju. Cetiri derbija u jednoj sezoni mogu da prodju ukoliko su dobro rasporedjena.
Naime, u prvom delu prvenstva igraju se 22 utakmice, a u drugom 10. To znaci da ce prvi deo da se igrati u jesenjoj polusezoni, a zahvatice i pocetak prolecne. Ukoliko bi se derbiji prvog dela prvenstva igrali u jesenjoj polusezoni, druga dva bi zakacila prolecni. Zeznuto bi bilo ako bi raspored bio takav da se u jesenjoj polusezoni igra samo jedan derbi, a na prolece tri.
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
нешо подгориц
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2006
Posts: 240
Location: Подгорица

PostPosted: 26 Apr 2006 09:44    Post subject: Reply with quote

Stvarno je to stamota 33 utakmice za jedno polusezonu, i cak 4 derbija. Nemam rijeci.
Back to top
View user's profile Send private message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 26 Apr 2006 09:49    Post subject: Reply with quote

zaboravljate da mozemo i da se sretnemo i u kupu.

ovo je najveca glupost.
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 26 Apr 2006 12:48    Post subject: Reply with quote

kiki wrote:
Vidim da se vecina ljudi brine da ce doci do zasicenja kada je derbi u pitanju. Cetiri derbija u jednoj sezoni mogu da prodju ukoliko su dobro rasporedjena.
Naime, u prvom delu prvenstva igraju se 22 utakmice, a u drugom 10. To znaci da ce prvi deo da se igrati u jesenjoj polusezoni, a zahvatice i pocetak prolecne. Ukoliko bi se derbiji prvog dela prvenstva igrali u jesenjoj polusezoni, druga dva bi zakacila prolecni. Zeznuto bi bilo ako bi raspored bio takav da se u jesenjoj polusezoni igra samo jedan derbi, a na prolece tri.


Pa ne znam bas za to...
Sama cinjenica da partizanu vec godinama ne polazi za rukom da dobiju je uspela da umanji interesovanje s njihove strane za derbi. Nema vise bombasticnih izjava (ko se seca poslednje hrabre izjave bilo kog trenera partizana pred derbi???), cak i kada im titula ovisi o tome oni samo kazu da ce dati sve od sebe.
Ukoliko bi dominacija Zvezde potrajala cetiri - pet godina (uvek titula i pobeda u derbijima) na jugu ne bi bilo vise od 500 ljudi i bez bojkota. Eto - samo to je dovoljno da se prekine tradicija. Mozda bi derbijasima bilo zanimljivije sa 4 derbija godisnje, ali i oni bi brzo osetili zasicenje, a mi bi vec kod treceg poceli da se ponasamo kao da dolazi Obilic. Na prvu loptu ovo me i ne pogadja, ali bi na duze staze svakako imalo negativan odraz.
Ako je nesto jos uvek jaka utakmica u nasoj ligi, to je utakmica sa partizanom i dok ne stasaju neki drugi klubovi ograniceni smo na nju. Ali nema sanse da to ostane jaka utakmica i da joj ostane epitet derbija ukoliko bi se odigravao cesto. (mada ga i sada ne zasluzuje ni sa sportske ni sa navijacke strane, ali to nam je najbolje sto imamo)

A o samoj instituciji plej ofa ne zelim da razmisljam ni izdaleka. Djubravi izum, smisljen da se proda koka kola televizijskim gledaocima.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
somx
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jan 2006
Posts: 51
Location: Prijedor,R.Srpska,Zapadna Srbija

PostPosted: 26 Apr 2006 15:03    Post subject: Reply with quote

Upoznat sam preko novina sa planovima saveza da skrate ligu na 12 klubova.Po meni to nije i tako lose bice vise gledalaca na utakmicama,zamerka 7 klubova iz Bgd Question
Sada neki ce reci derbi ce dosaditi 4 puta + 1 kup mozda.....
Neznam svako ima svoje misljenje....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bojan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 97
Location: Tu sam a ti me nevidis

PostPosted: 26 Apr 2006 19:37    Post subject: Reply with quote

Ma ovo je najveca gluposti za koju sam kad cuo,cuj play-of,kakav bre crni play-off,neigramo nba jebote,i 4 puta sa patlidzanom,jos veca ludnica,inako nam je derbi otiso u kurac jos sad 4 puta da igramo sa njima,a gde su jos kupe tekme,jao jebote.Plus vise od pola lige iz Bg-a,kako ce to samo biti interesantno za nas navijace,celu sezonu visiti u Bg-u.
_________________
............Stop Represiji nad navijacima..........
Back to top
View user's profile Send private message
dudu80
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Apr 2006
Posts: 25

PostPosted: 28 Apr 2006 14:27    Post subject: Reply with quote

E,ako ode CG,onda neka ligu podele na tri dela.Prva Liga Beograd,Prva liga Vojvodina i Prva liga Sandzak,jer ce u roku od najkasnije 5 godina i ovo malo drzave da se raspadne.I onda ne mora da se ubacuju ekipe iz 2.lige u prvu preko reda ili da se izbacuju najlosije iz prve lige kao sto su do sad gospoda iz FSSCG radili.Fudbal je u kurcu totalnom!!!
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 28 Apr 2006 16:02    Post subject: Reply with quote

dudu80 wrote:
E,ako ode CG,onda neka ligu podele na tri dela.Prva Liga Beograd,Prva liga Vojvodina i Prva liga Sandzak,jer ce u roku od najkasnije 5 godina i ovo malo drzave da se raspadne.I onda ne mora da se ubacuju ekipe iz 2.lige u prvu preko reda ili da se izbacuju najlosije iz prve lige kao sto su do sad gospoda iz FSSCG radili.Fudbal je u kurcu totalnom!!!


Shocked Појасни... Како ти то замишљаш да се Србија још цепа? Да преформулишем питање: О чему па ти сад причаш?
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dudu80
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Apr 2006
Posts: 25

PostPosted: 28 Apr 2006 16:53    Post subject: Reply with quote

O cemu pricam???Jel ti zadnjih 16 godina slusas vesti,pratis situaciju??Za te godine smo izgubili Krajinu,Srpsku,Kosovo i Metohiju(ma sta mi pricali ovde),sad C.Goru,pa ako nastavis redom dolazis do Sandaka i Vojvodine,i njih cemo da izgubimo sa ovim luzerima iz Nemanjine i bogatasima sa Dedinja.Eto,politika je qrva!Jel dovoljno?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop