DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 10 Apr 2013 11:45    Post subject: Reply with quote

Осладило се људима па мислили може сваки пут. Very Happy Јесте,зато више нико није хтео да нас вози јер је штета била нереална на аутобусима.Никоме није било јасно како су људи стигли да до Смедерева и назад направе штету која никада до тада није забележена на аутобусу а путовало се по целој Србији и европи тих година.Ево коначно одговора... Very Happy
После тога следи Крагујевац и правац штајга и редовна линија,а натраг смо већ имали обезбеђен превоз Cool .
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 10 Apr 2013 19:20    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Јел има неко нормалну слику са финала купа из 2002.? Пала ми нешто та утакмица на памет,али су код нас на сајту те слике баш лоше.
http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=197#


Колико толико боље ... http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2001-2002/sartid_zvezda_kup&spgmPic=0#spgmPicture
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 10 Apr 2013 21:43    Post subject: Reply with quote

За то време добра кореографија.Тада је баш било тешко да на гостујућем стадиону урадиш неку слику(било какву)...мислим да је ово први пут да смо то радили а да није класика...црвено и бело само...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 12 Apr 2013 12:24    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:

Тих година,а и касније је могло да се догоди да играмо исти дан и ми и они на свом стадиону,ту је било увек занимљиво.Нека мудра глава Very Happy након година и година сукоба по аутокоманди и околним парковима је одлучио да размести утакмице,и тога у последњих пар година нема.


Десило се само једном да мудра глава погреши у последње време, мислим да је пре неке 4 године то било, немам појма када тачно,али је углавном период после последње узете дупле круне. Нама се завршавала утакмица 15ак минута пре почетка њихове, покушали смо да их изненадимо,а изненадили смо највише мурију, с обзиром да је један пандур на коњу када смо се залетели према некој групици која је била тамо на почетку аутокоманде викао, "немојте њих они су ваши" . Laughing Нису били наши, али су били клинци тако да их нисмо дирали, у међувремену су се керови прегруписали,било их је поприлично и потиснули су нас преко моста, тако да до нечег већег није дошло...

Јел може неко нешто да напише о пиониру на дербијима ако има шта, сезоне пре бомардовања,значи 97,98...сећам се једне туче мислим код нашег вц-а али јебига био сам клинац ... и остало ми је у сећању само да смо их тукли и на терену и иза трибина Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
верни делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Mar 2008
Posts: 330
Location: Димензија Икс

PostPosted: 12 Apr 2013 17:10    Post subject: Reply with quote

Да НПЛ, у праву си. То је била она текма против Борца из Чачка, пре равно 4 год. Месец дана пред почетка мобилизације!
Море изненадили смо ми и неке (најспорије) сточаре, не само жандаре! Smile А тај пандур што је био на коњу, неко од наших га је погодио каменицом или чиме већ, ја мислим директно у вугла, а онда се чуло "пао коњ с коња" Laughing И то је био повод, да пандурација збије редове и у великом броју, крене у јуриш на нас, богами до ветеринарског факса!
Било је повређених на обе стране, а мурије је, мало након тога, због те ситуације било чак и код славије, као правили нам и тамо сачекушу,али убрзо се све то смирило,тако да, у сваком случају, баш је био оно, пун и прави навијачки дан те суботе! Cool
_________________
ЗВЕЗДО БЕЗ ТЕБЕ НЕ МОГУ ЖИВЕТИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 12 Apr 2013 18:05    Post subject: Reply with quote

Искрено, мислим да је глупо што је и период до 2005. године укључен у ову тему, а камоли да се прича о догађајима из 2009?! Rolling Eyes Какве су то црне ветеранске приче? Не знам који је био критеријум да се одреди овај период, јер нити је то логична целина која би представљала неку епоху, нити је то тако давно да би се сматрало ветеранским причама. Мислим да су ветеранске приче објективно оне до 1992. године када престаје једна епоха и када се потпуно смењују генерације, и то у том смислу да навијачи до 1992. године више никада неће бити активни у својим пређашњим групама. После тога се оснивају групе које су и дан данас активне и не видим који је смисао да се прича о томе. Може и да се разуме донекле период до 2000. године јер је он опет једна засебна епоха, и релативно је давни период (13+ година) али ипак остајем при ставу да нема много смисла. Иначе би имало толико тога да се напише...! Али то, ако Бог да, за 10-15 година...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 12 Apr 2013 18:08    Post subject: Reply with quote

НПЛ wrote:
Генералштаб wrote:

Тих година,а и касније је могло да се догоди да играмо исти дан и ми и они на свом стадиону,ту је било увек занимљиво.Нека мудра глава Very Happy након година и година сукоба по аутокоманди и околним парковима је одлучио да размести утакмице,и тога у последњих пар година нема.


Десило се само једном да мудра глава погреши у последње време, мислим да је пре неке 4 године то било, немам појма када тачно,али је углавном период после последње узете дупле круне. Нама се завршавала утакмица 15ак минута пре почетка њихове, покушали смо да их изненадимо,а изненадили смо највише мурију, с обзиром да је један пандур на коњу када смо се залетели према некој групици која је била тамо на почетку аутокоманде викао, "немојте њих они су ваши" . Laughing Нису били наши, али су били клинци тако да их нисмо дирали, у међувремену су се керови прегруписали,било их је поприлично и потиснули су нас преко моста, тако да до нечег већег није дошло...

Јел може неко нешто да напише о пиониру на дербијима ако има шта, сезоне пре бомардовања,значи 97,98...сећам се једне туче мислим код нашег вц-а али јебига био сам клинац ... и остало ми је у сећању само да смо их тукли и на терену и иза трибина Very Happy
Па њих једно 15 је ладно промашило страну на коју треба да иду у вц и касно су то схватили Laughing а тад је била туча и пре текме и за време и после...ма дивота мислим да је те 2 године 98и99било више туча него задњих 10 год Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 13 Apr 2013 21:35    Post subject: Reply with quote

Рат на Косову...нигде мурије...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 18 Apr 2013 13:58    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Искрено, мислим да је глупо што је и период до 2005. године укључен у ову тему, а камоли да се прича о догађајима из 2009?! Rolling Eyes Какве су то црне ветеранске приче? Не знам који је био критеријум да се одреди овај период, јер нити је то логична целина која би представљала неку епоху, нити је то тако давно да би се сматрало ветеранским причама. Мислим да су ветеранске приче објективно оне до 1992. године када престаје једна епоха и када се потпуно смењују генерације, и то у том смислу да навијачи до 1992. године више никада неће бити активни у својим пређашњим групама. После тога се оснивају групе које су и дан данас активне и не видим који је смисао да се прича о томе. Може и да се разуме донекле период до 2000. године јер је он опет једна засебна епоха, и релативно је давни период (13+ година) али ипак остајем при ставу да нема много смисла. Иначе би имало толико тога да се напише...! Али то, ако Бог да, за 10-15 година...
јесте до некле си у праву,али нпр,наша група је основана 92ге и до 2000те смо имали период доказивања,много дешавања,много инцидената,санкције,слоба... Можда ово што си рекао има смисла са тим што смо до 2000те имали Слобу и осетно другачију полицију,што смо могли и смели са том полицијом да радимо свашта не обазирући се на последице или ти робију,једини проблем је био колико тешко ће те повредити и колико дуго ће те тући,ниси размишљао о годинама робије које те чека. Од тада до сада је све то другачије и вероватно је наслов овакав због тог односа полиције према нама. Тако да су ово ипак само сећања на нешто што данашњи наши млађидругови неће никада видети,можда ће осетити у неким ситуацијама али живети тако неће. Да ли је то добро или не? Ево да се ми потсетимо,да они прочитају али исто тако надам се да ти наши млађи другови схватају да је то ипак НЕКАД било тако и да је сада овако како је. Вероватно се због тога зове(ветеранске приче) иако многи од нас нису још увек ветерани, али од старе славе се не живи,мора да се ради,мора да се...
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 19 Apr 2013 20:49    Post subject: Reply with quote

Јел може неко да ми каже са које је ово утакмице и да ли постоји нека
боља слика ове пароле? Хвала унапред.

Back to top
View user's profile Send private message
Ђомла Београд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jul 2009
Posts: 326

PostPosted: 19 Apr 2013 20:56    Post subject: Reply with quote

Kosh wrote:
Јел може неко да ми каже са које је ово утакмице и да ли постоји нека
боља слика ове пароле? Хвала унапред.


дерби у сезони 2001/2 чини ми се,и не копирајте линкове са фејсбука
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 21 Apr 2013 17:04    Post subject: Reply with quote

То је 117. дерби, тада смо имали кореографију са тим малим барјацима по целом северу.
Back to top
View user's profile Send private message
OffenbachDS1989
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2012
Posts: 235

PostPosted: 21 Apr 2013 17:46    Post subject: Reply with quote

ултраБГ wrote:
То је 117. дерби, тада смо имали кореографију са тим малим барјацима по целом северу.

да са барјацима и бакљадом.целу текму је ди џеј био на атлетској стази и пуштао музику,највише у ритму песме дај гол,дај гол...мени је најупечатљивије било полувреме са општим трансом ,певањем и бакљама и погледи оних преко пута погледи са отвореним устима и гледањем лудила Cool иначе резултат мислим да је био 0-0 .
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 21 Apr 2013 20:06    Post subject: Reply with quote

Занимљиво је било и пре и после тог дербија на улицама око стадиона. Пре почетка утакмице, дошло је до велике туче у оном парку код Ц маркета. Гробари су се скупљали код ЈНА, па су кроз парк кренули ка Северу и ту налетели на наше. Кренула је наизменична јурњава, они нас па ми њих и тако неколико пута док није улетела полиција и прекинула тучу. Било је инцидената и након завршетка утакмице.
Back to top
View user's profile Send private message
PIXY
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2004
Posts: 42

PostPosted: 07 May 2013 19:23    Post subject: Reply with quote

Quote:

Занимљиво је било и пре и после тог дербија на улицама око стадиона. Пре почетка утакмице, дошло је до велике туче у оном парку код Ц маркета. Гробари су се скупљали код ЈНА, па су кроз парк кренули ка Северу и ту налетели на наше. Кренула је наизменична јурњава, они нас па ми њих и тако неколико пута док није улетела полиција и прекинула тучу.




из моје колекције, са лица места. Након пегле на раскрсници код парка, мурија нас притисла у "сендвић" из смера маракане и смера раскрснице те заводи ред уз добар " бам-бам "

Laughing
_________________
Ти ниси Звездина звезда
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 66 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop