DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DELIJE - politicka orijentacija
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 47, 48, 49  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 28 Feb 2006 01:29    Post subject: Reply with quote

U vezi pisanja SC-a:

Kao sto znas, i kod Nemaca je bilo slucajeva da su odredjeni kadrovi na dobrim polozajima bili Jevreji (najcudniji primer je teorija da je i Eva Braun - firerova cica bila Jevrejka). To ne dokazuje da su nacional-socijalisti bili dobri sa Jevrejima, nego jednostavno da su to ljudi koji svoje ideje koriste kao toalet papir. Ni Turci, ni Japanci za njih nisu bili niza rasa, ali samo dok su im odgovarali. Ako trazis savrsene logicnosti i ideolosku ozbiljnost, u nacizmu je neces naci, jer je i sam Hitler bio zagovornik principa po kome se pravila menjaju u skladu sa dnevnim potrebama i jedina vazna stvar je bila pobeda, a svi govori samo nacin da priglupom narodu objasnis neobjasnjivo.
U tom svetlu ocenjivati ustase kao razlicite od uzora-Nemaca, ne pije vodu i na to sam mislio kad sam rekao da je teorija plitka. Nacices ti i Srpskih prezimena medju ljudima koji su O.K. ziveli u Zagrebu 41.- 45., ali to su izuzeci. Najbolji dokaz je to sto Jevreje i Srbe u situaciji koju si opisao (posebno Pravoslavce koji su cinili polovinu stanovnistva par decenija pre rata) mozes nabrojati na prste, dok se broj pobijenih ne moze precizirati ni u desetinu hiljada.
A sto se tice hrvatskog ogradjivanja od cele naci euforije kad je ona prosla, ne vidim kako to moze da te iznenadi. Na primer, gledao sam ispovest sina nekog ustaskog poglavnika koji se rodio i odrastao u Argentini. Njega su ucili da su ustase nepravedno ocrnjene od strane Srpsko-komunisticke zavere i da su oni u stvari bili borci za slobodu! Kad su momka proveli po terenu i upoznali sa sirovim cinjenicama i dokazima nije znao da li da se ubije u sta je stracio pola zivota...

I na kraju Stepinac je svetac hrvatske katolicke crkve. To sto mi znamo da je on blagosiljao Jasenovac ne znaci puno ostatku sveta. Video sam prokleto govno u zagrebackoj katedrali gde pise da je za zivota bio surovo mucen i robijao pod komunistickom diktaturom, sto se njih tice (a s tim i nekih par stotina miliona katolika) on je mucenik i svetac! Ne treba da cudi sto su neki Jevreji smatrali da veza sa njim nije lose resenje. I za njih stoji cinjenica da se i govno moze jesti ako je u interesu...
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
Serb-Anti-Skins
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Feb 2006
Posts: 3
Location: BEOGRAD

PostPosted: 28 Feb 2006 02:21    Post subject: Reply with quote

DjoleReject wrote:
U vezi pisanja SC-a:
I na kraju Stepinac je svetac hrvatske katolicke crkve. To sto mi znamo da je on blagosiljao Jasenovac ne znaci puno ostatku sveta. Video sam prokleto govno u zagrebackoj katedrali gde pise da je za zivota bio surovo mucen i robijao pod komunistickom diktaturom, sto se njih tice (a s tim i nekih par stotina miliona katolika) on je mucenik i svetac! Ne treba da cudi sto su neki Jevreji smatrali da veza sa njim nije lose resenje. I za njih stoji cinjenica da se i govno moze jesti ako je u interesu...


A Sta si ti uopste trazio u Zagrebackoj Katedrali??? Shocked Shocked Shocked

P.S. Bolje bi ti bilo da si u avatar umesto tog orla stavio dvoglavog belog iznad Zvezdinog grba Wink



Sto se mene tice boli me kurac,nikad necu podrzati taj Nacional Socializam jer je ideologija glupa skroz i ne slaze se sa mojim pogledima na zivot i nacinom zivota koji zivim. Da se razumemo ja ne mrzim nikog osim direktnih Srpskih neprijatelja,i sasvim me zaboli kurac za probleme Nemacke,Francuske ili neke druge zemlje,imamo dosta i svojih problema,samo mi nije jasno sto nekom na primer ovde smetaju crnci i kao zalaze se za neku rasisticku ideologiju,kad su ti crnci isto mucenici kao i mi ,uostalom ogroman broj Etiopije je pravoslavne veroispovesti, i kome smetaju Cigani,mislim za mene su i oni Srbi,Cigani koji slave krsnu slavu su sastavni deo nase nacije, a svi wanna be Germani mogu da ga pushe,eno im Hrvatska pa nek idu tamo,i ovako su oni ceo zivot bili Austougarski konjusari. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 28 Feb 2006 09:54    Post subject: Reply with quote

Quote:
Sto se mene tice boli me kurac,nikad necu podrzati taj Nacional Socializam jer je ideologija glupa skroz i ne slaze se sa mojim pogledima na zivot i nacinom zivota koji zivim.

Ни ја нисам присталица наци идеологије, чињеница је да су Словени подређена раса у том учењу!

Quote:
Da se razumemo ja ne mrzim nikog osim direktnih Srpskih neprijatelja,i sasvim me zaboli kurac za probleme Nemacke,Francuske ili neke druge zemlje,imamo dosta i svojih problema,samo mi nije jasno sto nekom na primer ovde smetaju crnci i kao zalaze se za neku rasisticku ideologiju,kad su ti crnci isto mucenici kao i mi ,uostalom ogroman broj Etiopije je pravoslavne veroispovesti,

Нисам приметио да овде неко пише о проблемима Немачке, Француске итд.
Такође нисам приметио да се овде воде расправе у којима се црнци пљују и омаловажавају, баш напротив, воде се расправе о едуковању људи како би престали да се "мајмунишу" на трибини... ја лично немам ништа против црнаца и колико ми прија реге, толико ми се повраћа од хипхопа

Quote:
i kome smetaju Cigani,mislim za mene su i oni Srbi,Cigani koji slave krsnu slavu su sastavni deo nase nacije,

Мени сметају цигани, смета ми што продају своју децу, што развлаче и сакате своје бебе по улицама како би просили, што им ни на крај памети није да узму да раде нешто, што било где у свету где их има иста су говна, што су најгори садисти без трунке морала када им се може, а најгоре пизде без трунке части када им се не може... најмање ми смета њихова боја коже! (наравно да нису сви такви, али огромна већина јесте!)
Они нити јесу нити ће икада бити припадници српске нације, грађани Србије то да, али не бих се бунио ни да се одселе...

Quote:
a svi wanna be Germani mogu da ga pushe,eno im Hrvatska pa nek idu tamo,i ovako su oni ceo zivot bili Austougarski konjusari.

Веровао или не, ни германе не волим и сматрам их плитким и похлепним народом у чијим очима никада нећеш наћи дубину и душу коју можеш видети у очима сваког словена...
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 28 Feb 2006 11:38    Post subject: Reply with quote

[quote="SC Када кажем да нису фашисти, то не значи да су били анти фашисти или да их оправдавам или умањујем злочине који су направили, већ указујем на то да су толики шљам, да су их се одрекли и сами неонацисти.Као што знаш, у свету постоји неколико неонацистичких организација, па се запитај зашто усташе нису део ни једног значајнијег неонацистичког покрета.[/quote]


Кажи ми, ако усташе нису нацисти, фашисти... којим би их ти термином онда назвао?
Зар је сад битно да ли их садашње неонацистичке групе признају или не? Која је идеологија одређене организације која у својим организационим темељима пропагира истребљење једног народа?


Још нешто. Ти си навео да је било доста Јевреја у врху НДХ. Зашто је онда побијено десетине хиљада Јевреја у тој истој НДХ?
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 28 Feb 2006 12:45    Post subject: Reply with quote

BodoniuS
Nadovezaću se samo na to da je u Zagrebu Nemcima napravljen doček koji je obeležen video zapisaom a Jasenovac je u Izraelu u kući bola zapisan kao stratište Jevreja.
Dakle...
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 28 Feb 2006 13:04    Post subject: Reply with quote

У свету је мало позната чињеница да су Србе и Јевреје у Југославији, за време Независне Државе Хрватске, хрватске усташе убијале и мучиле, бестијално се иживљавајући на начине који прелазе моћ људске имагинације. Повезане Јевреје заједно, или са Србима, у реду од шест до осам људи и жена, доводили би до јама, а затим би прву двојицу или тројицу у низу ударали пијуцима, гвозденим полугама и маљевима. Кад би ови клонули, повукли би и остале повезане у бездане усташког пакла.
"Убити без метка" - била је одлука хрватских усташа још пре Другог светског рата. Они су имали своје полигоне у Мађарској, а касније у Италији, где су се са знањем тих држава, припремали за будуће злочине. На челу ове фашистичке групе од око 350 усташа налазио се тада др Анте Павелић, кога су још 1935. године судови Краљевине Југославије и Француске, осудили на смрт због међународног бандитизма и тероризма. Његова девиза била је: "Србе, Јевреје и Цигане, истребити одмах по преузимању власти у НДХ."
Преносим казивање Бранка Цетине јединог преживелог из једне од јама у Јадовну:
"Истражујући по разним војним архивама у земљи и иностранству, библиотекама, музејима, утврдио сам да је пре Другог светског рата у Југославији живело око 63.000 Јевреја. Од тога је њих 14.500 имало мешовите бракове. Холокауст Јевреја у Југославији је преживело само 20 посто. У Хрватској се, захваљујући другим презименима, спасило њих само око 180, рачунајући ту мушкарце, жене и децу. Око 45.000 Јевреја нестало је у геноциду који су нацисти и њихови квислинзи спроводили на територији Југославије, а највише у такозваној Независној Држави Хрватској. Спасили су се они који су приступили партизанима, њих 4.572, од чега је током рата погинуло 1.318 на целој територији Југославије"..

Према хрватској и италијанској евиденцији, јаме Јадовна прогутале су између 62.000 и 68.000 људи. Међу њима у јамама Јадовна на најзверскији начин убијено је између 2.500 и 2.800 Јевреја. Преостали су нестали у Јасеновцу, Јастребарском, Сиску, Цапрагу, а највећи део у Немачкој, у Дахауу. Погрешно је мишљење да је Јадовно једна јама. Јадовно је систем од 16 јама, који се налази у близини села Јадовно (тада, па и данас, једно од најусташкијих села).

Прва смакнућа Срба и Јевреја у Јадовну почела су 20. априла 1941. године

У подножју Велебита, у Јадовну, дешавали су се најмонструознији злочини, какви нису забележени у историји човечанства. Срби и Јевреји са целе територије НДХ, похватани су углавном на превару, тобож да их само попишу. До Госпића су довожени у сточним вагонима. У композицији је било између 30 и 35 вагона. У сваком вагону између 75 и 90 људи. У сабиралишта Јадовна из Госпића стизале су пешице свакодневно, почев од 18. априла 1941, велике групе Срба и Јевреја. Ту, на простору сабиралишта Јадовна, које није било веће од 120 квадратних метара, чекали су ред за смакнуће. У почетку су довођени највиђенији и најимућнији Срби и Јевреји.

Јама Безданка, у непосредној близини сабиралишта Јадовна, била је врло брзо напуњена. Преживели сведок испричао ми је у камеру да су прво бацали Жидове, како су их називале усташе, а затим Србе. Јаме Јадовна биле су од 35 до 160 метара дубоке, неке и дубље. Већина жртава бачене живе. Данима су се могли чути крици преживелих из јама. Усташе су ноћу на њих, кад би се огласили, бацали бомбе.
У "Шаранову јаму" Јадовна, дубине 43 метра, бачено је од 9.000 до 11.000 људи (из усташке евиденције). У њој се налази 5,30 метара људских костију. Међу њима су и посмртни остаци 80 православних свештеника, и владике Петра Зимонића.

Бранко Цетина преживео је страхоте Јадовна.Ево шта ми је рекао у камеру:

Када сам се спасио и побегао из Јадовна, отишао сам у партизане.

Имам споменицу и, борећи се пре свега против усташа, добио сам чин пуковника. После рата стицајем околности, радио сам у Политичкој управи у Немањиној улици у Београду. Са мном је радио у истом одељењу и Фрањо Туђман. Имао сам задатак да га пратим, и утврдио сам да сарађује са усташком емиграцијом. Било је то у време маспока у Хрватској, крајем шездесетих година. О буђењу усташтва у Хрватској у то време много је у "Борби" писао Милош Жанко, високи партијски функционер и члан Председништва СФРЈ.

Трагајући више од две деценије за злочинима у јамама Јадовна, нисам ни слутио са каквим ћу се злочинима и сведоцима злочина срести

О сараднји Фрање Туђмана са усташама обавестио сам у више наврата Данета Ћујића, генерал-пуковника и народног хероја Југославије. Позвао ме је на разговор и рекао: "Ти мрзиш Хрвате".
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 28 Feb 2006 16:46    Post subject: Reply with quote

Ако има неко да није видео овај сајт нека погледа

http://www.jasenovac.info/cd/index.html

У оквиру сајта постоји списак српских жртава за време 2. св. рата. Пронашао сам неке своје претке, тако да могу да кажем да је у питању озбиљна ствар.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 28 Feb 2006 17:08    Post subject: Reply with quote

чињеница да су јевреји страдали у јасеновцу и јеврејска заинтересованост за тај логор је према мојим сазнањима највећа заштита од постојеће опсаности и тежњи да се јасеновац прогласи радним логором-надам се да не морам да обајшњавам.однос тог народа према сопственој прошлости може да послужи само као пример другима, ово пишем зато што многи људи имају не пријатељски однос према њима, ја немам никакав посебан однос, али поштујем то што деле погребен раке са моји народом, мојим прецима.
њихова дијаспора је подигла споменик јасеновцу у с.а.д. мислим у њу јорку, нисам сигуран, мислим да ми то нисмо, ово ваљда доста говори о нама, треба на тим примерима учити, треба грешке исправљати, а са оваквим односом према држави и прошлости какав ми имамо не треба ништа да нас чуди

што се усташа тиче... највећи зликовци или једни од највећих међу њима јесу српског или јеврејског порекла... не знам како то објаснити, ваљда је то она прича о турчину и потурици
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 28 Feb 2006 17:40    Post subject: Reply with quote

Naci izdajnika u nekom narodu nije problem ni u najboljim vremenima, a kamoli u situaciji kad ti je noz pod grlom. Ni mi nismo izuzeci. Cinjenica je da su nam po ovom pitanju Jevreji strateski saveznici kad treba dokazati da je zlocina uopste bilo, ali danas je holokaust postao Jevrejski odgovor na sve. Mnogi istoricari stidljivo priznaju da Jevreji pokusavaju da "privatizuju" zlocin i prikazu se jedinim zrtvama, ali to se ne sme glasno reci. Pre mesec-dva je covek u Austriji otisao u zatvor zato sto je rekao da je holokaust jevrejska izmisljotina. Ne mislim da je to tacno, ali takodje ne mislim da treba da se ide u zatvor ako imas drugacije misljenje. Mnogo je to komplikovano, ali se cini da je ovo rasprava bez neke vece poente, jer mi nemamo autoritet kojim bi nase misljenje bilo uvazeno. Uostalom, procitajte sajt sa koga je link ostavljen na ovoj strani, pa ce vam mnoge stvari biti jasnije...

Anti-skin predlazem ti da ponovo procitas moj predlog od pre par postova i ne vidim ni jedan razlog da se svadjas s bilo kim, jer niko ni ne zauzima stavove koji bi bili suprotni tvojima...

Rajs, cini se da bi mogao da se bacis na pisanje svojih tekstova, jer copy-paste ti zauzima 90% svih postova. Ovo je mesto na kome ljudi daju svoje misljenje, a citiranje je potrebno samo kad je potrebno!
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
SC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 44

PostPosted: 28 Feb 2006 18:03    Post subject: Reply with quote

BodoniuS wrote:
Кажи ми, ако усташе нису нацисти, фашисти... којим би их ти термином онда назвао?
Зар је сад битно да ли их садашње неонацистичке групе признају или не? Која је идеологија одређене организације која у својим организационим темељима пропагира истребљење једног народа?


Још нешто. Ти си навео да је било доста Јевреја у врху НДХ. Зашто је онда побијено десетине хиљада Јевреја у тој истој НДХ?


Одговор на прво питање имаш у делу мог текста који си сам квотирао... али што се мене тиче добар је и назив "усташе"...где ћеш наћи већу увреду и начин да некога омаловажаваш од тога ?
У претходним постовима сам давао релевантне доказе потврђене од историчара, без онога шта и како ја мислим. Одговоре на питања зашто и како можеш и сам да нађеш. Ако нађеш неки супротан доказ волео би да видим, па да можемо да дискутујемо на ту тему...
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 01 Mar 2006 16:12    Post subject: Reply with quote

I da...
Ako je ovaj deo topika trebalo da pokaze sta mislimo o hrvatima ili ustasama ili Jasenovcu i svim razlozima zasto ih mrzimo, cini se da je jasno. Bilo je jasno i ranije, a svima koji imaju jos neku dilemu bih predlozio da kliknu na link koji je ostavio Vasili, posto ima dosta podataka, a cine se vrlo ozbiljno spremljeni, provereni i bez nekih dnevno-politickih laprdanja.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 02 Mar 2006 10:57    Post subject: Reply with quote

Сувишно је причати шта ми мислимо о Хрватима или оно о нама.
Нажалост, нама се историја стално понавља, јер ми никако да научимо лекцију о "суседима", ко су они у стварности, одакле долазе и зашто толико мрзе Србе. Нека овај мој текст буде мали допринос бољем схватању Хравата.

Делимилова хроника писана пре више од 700 година објављена чак и у познатом загребачком „Вијенцу“ из 1891. године реченицом: „У српском народу имаде земља, која се се зове Хрватска“ – сматра Србима. Тако је писао овај чешки истраживач још у XIII веку и сматрао, да су Срби народ, а Хрвати племе. Не заборавимо!
Исто тако велики руски историчар Никола Дурново каже да милиони Срба примивши католичанство претворише се у Хрвате.
Наравно, овај руски историк није забадава о Хрватима рекао: „Милиони Срба поставши римокатолици, претворише се у Хрвате“, исто тако други руски путописац, генерал Гурко у „Варшавском дневнику“ за месец октобар 1890 године написао о својој посети Загребу и ово: „Дошао сам у столицу покатоличеног српства“.
Ако се у будуће роди још који поштени и часни Хрват, као што су били сењски бискуп Мартин Брајковић, Матија Катанчић, Иван Антуновић и њима слични, они ће на овај начин постале Хрвате сврстати у ред Срба католика исто онако, као што је бискуп Брајковић у попису становништва 1700. године класификовао хрватско становништво
а) Срби православни, б) Срби католици, ц) Хрвати.
Занимљиво да када је 1877. године прављена статистика Краљевине Угарске, познати историчар Швикер се осврће на Брајковића те и сам означује Шокце и Буњевце као Србе католике. Треба нарочито истаћи да је добар део далматиснких Хрвата бискуп Брајковић сматрао Србима католицима.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 02 Mar 2006 22:22    Post subject: Reply with quote

Пошто видим да нико не поставља нову поруку када су у питању Хрвати, мораћу се опет ја потрудити.... Wink
Сада идемо у нешто ближу прошлост.

Немци су у периоду Другог светског рата већ годинама држали концентрационе логоре, у којима су милиони људи мучени и убијани, они су се ипак згрозили величином хрватског злочина над Србима. Зато је Хитлер 23. септембра 1941. позвао на рапорт хрватског поглавника Анту Павелића. Додуше, тешко је проценити колико је у овоме улогу имао сам чин хрватског злочина, а колико српски устанци, који су забрињавали Немце: судећи по изјавама немачких генерала, од значаја су били и злочини и устанци. Вођење хрватског случаја Хитлер је поверио Хајнриху Химлеру, а овај генералу Александеру Леру, немачком команданту Југоистока Европе. Извештај за Хитлера био је спремљен већ 1. октобра, али је немачки посланик у Загребу, Зигфрид Каше, утицао да се избаци Леров закључак о стављању опстанка "Независне Државе Хрватске" под знак питања. Каше је ипак "навео да треба уверити Павелића да измени своју одлуку о уништењу свих Срба у НДХ".
После Леровог извештаја, највећи део хрватске војске стављен је под немачку команду. Павелић не само што није протестовао, већ је тражио да сви домобрани постану део регуларне немачке војске. Генерал Лер је и даље захтевао уклањање Павелића и постављање Мачекових људи на његово место. Поводом тог Леровог захтева, Хорстенау шаље извештај у коме даје следећу оцену НДХ:
"Кад генерал пуковник Лер, на првом месту, инсистира на ликвидацији усташког ћумеза, он ставља своју руку на инфицирану рану хрватског државног тела. Од почетка рђаво основан усташки режим, са својом лудом политиком геноцида и својим криминалом, постао је симбол ове ружне државе."
Када је Хитлеров специјални опуномоћеник за Балкан, др Херман Нојбахер, 1943. године почео интензивније да се бави српским питањем, најпре је покушао да стане на крај хрватским злочинима. У својим мемоарима, за хрватски покољ Срба Нојбахер каже да "спада у најсвирепије акције масовног убиства целе светске историје". Доживео је да му се усташке вође хвале како су "заклали милион Срба, укључујући ту и одојчад, децу, жене и старце", али то је сматрао "самохвалним претеривањем". Према извештајима којима је располагао, Нојбахер је "број закланих без одбране" процењивао на 750.000.
"Кад сам ја, после више пута, још једном говорио у главном стану о збиља грозним догађајима у мојем хрватском суседству, рече ми Адолф Хитлер:
`Ја сам казао поглавнику да се оваква мањина не може просто истребити: она је превелика`.
Да, кад би се знала тачна граница докле је дозвољено истребљивање. Зар се она не прекорачује већ са једним уморством?" - записао је Нојбахер у својим мемоарима. (Л. Костић, Хрватска зверства у Другом светском рату (према изјавама њихових савезника), 16, 199.) И позната италијанска документа не говоре ништа боље о Павелићу и његовој држави: "Видим Павелића, окруженог његовим бандитима", забележио је у свом дневнику, 25. априла 1941. године, италијански министар иностраних послова гроф Галеаца Ћано. Тога дана, Ћано се са Павелићем и "његовим бандитима" састао у Љубљани.
Италијани су се згражавали над хрватским злочинима у Другом светском рату, остављајући о томе немали број докумената. Међу најпотреснија италијанска документа о хрватском геноциду над Србима спада писмо генерала Александра Лузана Мусолинију. Ево тог писма:
"Дуче! Моја безгранична оданост према Вама ми, надам се, даје за право да, у нечему, одступим од строгог војничког протокола. Зато и журим да Вам опишем један догађај којему сам, уназад три седмице, лично присуствовао.
Обилазећи среска места Столац, Чапљину и Љубиње (између 60 и 130 км северно од Дубровника) - сазнам од наших обавештајних официра да су Павелићеве усташе, претходног дана, починиле неки злочин у једном селу (Пребиловци), и да ће, кад се то прочује, околни Срби поново да се узнемире.
Недостају ми речи да опишем оно што сам тамо затекао. У великој школској учионици, затекао сам заклану учитељицу и 120 њених ученика! Ниједно дете није било старије од 12 година! Злочин је неумесна и невина реч - то је превазилазило свако лудило! Многима су одсекли главе и поређали их по ђачким клупама. Из распорених утроба усташе су извукле црева и, као новогодишње врпце, растегли их испод плафона и ексерима укуцали у зидове! Рој мува и несношљив смрад нису дозвољавали да се ту дуже задржимо. Приметио сам начети џак соли у ћошку и згрануто установио да су их клали полако, солећи им вратове! И, таман кад смо одлазили, у задњој клупи се зачуло дечје кркљање. Пошаљем двојицу војника да виде шта је. Изнели су једног ђака, још је био у животу, дисао је са напола пресеченим гркљаном! Својим колима одвезем то јадно дете у нашу војну болницу, повратимо га свести и од њега сазнамо пуну истину о трагедији.
Злочинци су најпре, на смену, силовали учитељицу Српкињу (име јој је Стана Арнаутовић) и онда је, пред децом, убили. Силовали су и девојчице од осам година. За све то време, певао је силом доведени оркестар Цигана и ударао у тамбуре!
На вечну срамоту наше, римске цркве - и један божји човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили, брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд: нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа, у селу више нема никога! Истога дана (то смо открили касније) кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 700 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкараца: једино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе, они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку, и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација. Покољи Срба су достигли такве размере да су, у тим крајевима, загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!"
Италијански писац Малапарте у својој чувеној књизи "Капутт", у поглављу под насловом "Котарица острига", пише о котарици пуној очију српске деце, коју је шеф хрватске државе Анте Павелић држао на свом радном столу приликом сусрета са Малапартеом. Згранутом Малапартеу, који је помислио да су у котарици остриге, Павелић је објаснио да су извађене дечје очи поклон његових "храбрих усташа". (Е. Јуришић, Судски процес Тито-Михаиловић, 61. Јуришић цитира француски превод Малапартеове књиге, ед Деноел, 322-323)

ШТА ЈЕ БИЛО ПОСЛЕ

- Не могу више да живим с тим да треба поново да се вратим тамо - написао је у опроштајној поруци Паул Делмор, канадски војник који је бранио српске цивиле од Хрвата у војној акцији у Медачком џепу 1993. Делмор се убио јер, једноставно, није могао да се помири са чињеницом да се врати у Хрватску, у којој су зверства била незаустављива. Ни да себи опрости што није некако више помогао срспским цивилима.
Улазећи у Лички Читлук, Џими Калвин, потпуковник у Канадској војсци, 17. септембра је затекао стравичан призор: тела Срба су горела, нека су већ била у фази распада. Новембра 1998. "Сандеј Тајмс" је записао да је Калвин видео тела две девојке које су биле више пута силоване, везане за столицу а затим живе спаљене... - Какав је ово био емоционални ударац за Канађане, није се могло претпоставити. Они су гледали распаднута тела и живели ту с несносним задахом смрти и беспомоћно слушали како људи умиру и како их убијају. Имали су осећање да су некако изневерили масакриране цивиле - писао је "Сандеј тајмс". ("Глас јавности", 9. децембар 2002)
Некажњени слочин се понавља.

ХРВАТСКИ САВЕЗНИЦИ О СРБИМА

Немци су Србе сматрали најопаснијим противником у Југоисточној Европи. Немачки војни заповедник Србије описао је фебруара 1943. српски народ као "чврст и непоколебљив, од свих балканских народа најспособнији", а за Српкиње је рекао да су "поносите и неприступачне". Маја исте године он је упозорио потчињене официре да је "Србин националист и стално мисли на ослобођење своје отаџбине". Немачки посланик у Загребу јављао је децембра 1943. министарству спољних послова у Берлину да су Срби "политички највештији" народ европског Југоистока. Историчар др Рудолф Ибекен, задужен за сакупљање грађе о једној новој, немачкој историји Балкана, сведочио је на послератном суђењу фелдмаршалу Листу да су официри команде Југоистока "стално" говорили како су Срби "најизванреднији и најдаровитији елемент на Балкану". (Др Иван Авакумовић, "Михаиловић према немачким документима", 13-14.) Зато је после априлског рата 1941. године у немачком заробљеништву задржано 335.000 Срба, док су сви југословенски војници из редова других народа пуштени на слободу.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Швалер
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Sep 2003
Posts: 536
Location: Винипенг,Канада

PostPosted: 03 Mar 2006 11:48    Post subject: Reply with quote

gde vi odoste majko moja....
abre normali li ste vi....
_________________
http://youtu.be/zWXem8buI98
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 03 Mar 2006 11:53    Post subject: Reply with quote

Стварно се отишло предалеко!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 47, 48, 49  Next

View previous topic :: View next topic
Page 48 of 49

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop