DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Концерт за Космет на Маракани!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Акцијаш
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Nov 2011
Posts: 194

PostPosted: 22 May 2012 17:54    Post subject: Reply with quote

За претходне концерте се размишљало ко се отприлике највише слуша на северу, ко својим песмама говори о Србији, стању у народу итд... И били су успешни концерти, и људи који су на текмама су се одлично проводили слушајући то. А сад ? Сад је нешто сасвим другачије, сад се иде у правцу да је небитно ко ће учествовати, него да тај ко учествује буде опште популаран у држави, како би се скупило више пара. Ако већ тако буде одлучено, да учествују неки које 95% севера не слуша, онда нека се прави концерт кад није текма никаква, да ми све организујемо, а да не будемо на концерту, да на концерт само дођу обожаваоци тог извођача, а ми кеш да скупимо на првој следећој текми овако на трибини, и сви задовољни.

Ево вам један пример, замислите то да прву песму на концерту пева Марлон Брутал, а одмах после њега крене Цеца да пева ''Пази с киме спаваш'' ? Мислим да не би требало да мешамо ''различите планете'' и да их стављамо у исти концерт.
Back to top
View user's profile Send private message
Делија до кос�
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Apr 2010
Posts: 221

PostPosted: 22 May 2012 18:26    Post subject: Reply with quote

По мени поента свега је то да никога са Севера неће ни одвући ни привући извођачи са концерта, ми смо ту сваку утакмицу и то је то, али Цеца и Лукас ће сигурно привући више људи од 357, Ђорђа Давида...Тако је како је, многима се то не свиђа па ни мени али тако је и против тога се не може, и ако је то услов да наши људи на Косову добију и до 3,4 пута више пара него што би добили онда ћу и да слушам цело вече кукавице,дијаболике,песме од бола...
_________________
ЗВЕЗДА ЦРВЕНА!
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 22 May 2012 18:53    Post subject: Reply with quote

Делија до кос� wrote:
По мени поента свега је то да никога са Севера неће ни одвући ни привући извођачи са концерта, ми смо ту сваку утакмицу и то је то, али Цеца и Лукас ће сигурно привући више људи од 357, Ђорђа Давида...Тако је како је, многима се то не свиђа па ни мени али тако је и против тога се не може, и ако је то услов да наши људи на Косову добију и до 3,4 пута више пара него што би добили онда ћу и да слушам цело вече кукавице,дијаболике,песме од бола...


Па ако хоће људи да се исцимају и певају за џабе како би помогли нашој браћи на Космету верујем да ће имати стадион кад год пожеле. Али ако већ ми као група делије север организујемо концерт онда би он требало да има неки ниво.
Back to top
View user's profile Send private message
Делија до кос�
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Apr 2010
Posts: 221

PostPosted: 22 May 2012 18:58    Post subject: Reply with quote

Па ја и нисам баш неки оптимиста да би они сами организовали тако концерт, и мислим да је ово једини начин да неко од њих наступи за наш народ доле.
_________________
ЗВЕЗДА ЦРВЕНА!
Back to top
View user's profile Send private message
Деки РС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Aug 2010
Posts: 604

PostPosted: 22 May 2012 20:25    Post subject: Reply with quote

На нама је да привучемо што већи број људи, ма било ко да наступа. Да се већ на европским утакмицама крене са најавама за концерт. Као што рече брат, да се проба направити нешто слично као у Бања Луци, да се на трговима у Београду и осталим градовима направи мала изложба везана за Косово и Метохију гдје би се могле купити карте за концерт. Организација у претходна три концерта је била одлична. Уз неке добре приједлоге са ове теме, то је то Wink
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 May 2012 23:05    Post subject: Reply with quote

zvezda_srbija wrote:
Суштина критеријума за бирање извођача на концерту би у принципу требала да се сведе на две ствари:

1)Да је извођач што популарнији, и да се тако привуче што више људи! То је најбитније. Да допринесемо одзиву људи тако што неко неће доћи ради саме хуманитарне акције, него јер хоће да чује Рибљу Чорбу рецимо, па самом куповином улазнице подржи и хуманитарну акцију. И такође, што већи број људи, већи утицај на ширење здраве националне свести, јер су наши концерти увек специфични. Дакле дижем обе руке за идеју Цеце и Аце Лукаса.


2) То треба да буду извођачи који у својим песмама имају неке текстове које би били прикладни за овакав догађај. Друга тачка се мало можда и потрире са првом, али стварно не видим поенту доласка некога ко нема ниједну песму која би се на макар неки начин могла повезази са Србијом или Косовом. Зато и не видим поенту доласка неког Пољака кога би ретко ко разумео, осим да се тиме евентуално искаже захвалност Пољацима за подршку у нашој борби. Не кажем да би било нешто лошије ако би неко од странаца имао жељу да дође, напротив.


Искрено, по мени је ту Београдски Синдикат у самом врху по оба ова критеријума и волео бих кад би било могуће да се пронађе неко компромисно решење да они ипак наступе, јер верујем да први пут нису знали како ће све то изгледати. Пошто смо се ми сваки пут од првог до последњег концерта трудили да се ту нимало непријатно не осећа навијач било ког клуба ни у једном тренутку и да је свако добродошао да помогне и подржи акцију, верујем да су они као момци са високом дозом националне свести схватили да се ту не ради о било чијој личној промоцији и реклами, него о најлепшем примеру здравог национализма и помоћи угроженим сународницима на југу Србије.


Слажем се да треба водити кампању делом и уперену на конкретне извођаче. Јер ми је невероватно да на Борине и Бајагине концерте дође и по 20 000 људи, а на прсте се могу избројати људи који на Маракану дођу да би видели само њих.

Већ је објашњено која је суштина доласка пољске или неке друге стране групе.

За БС је такође речено, проблем је у њиховом погрешном схватању читаве приче. Али се надам да су свих ових година имали могућности да схвате шта је права суштина. Сем тога, гарантујем да је више од пола Арене коју су напунили недавно, заправо са стадиона, није битно ког.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 May 2012 23:26    Post subject: Reply with quote

NoviBG wrote:
Чудо па нико није поменуо већ излизаног Ивана Ивановића, кога колико год да пропагира Звезду, и декларише се као звездаш, не бих волео да видим на бини као водитеља, јер је полтрон!

Нема сумње да би Цеца и Аца Лукас привукли највећи број људи, али шта бисмо радили са бар 5 сома клинки на Северу, јер је логично да ће ту бити најјефтинија карта? Можда је боље да се на Север пушта само са пропусницом, а остали на Запад и Исток...

Не капирам што би звали те Британце и Немце, ако се већ њихов народ изјаснио за независност Косова? На то гледам као да се инатимо некоме, и зовемо те људе да нам гостују иако они појма немају зашто су ту, тј. дошли су да узму паре и ај здраво... Имамо Србе, не треба нам нико други! Небитно је дал неко од њих навија за Звезду, то не треба да се гледа уопште, сви смо ту због исте ствари, да се помогне народу, да се врати слога међу нама, да се пробуди нешто у људима...


Пријтељу, полако. Твоје лично мишљење о Ивану Ивановићу или моје о било којој личности, је једно. А друго је оно што је битно и реално, а то је да је свако ко може и жели да помогне да се реализује концерт којим се буди национална свест о Косову и Метохији, и превасходно помаже народу доле, тај неко је више него добродошао да нам помогне да све испадне што успешније! Ево, нека Чеда Јовановић дође на концерт и плати карту са којом ће се обнављати и подизати светиње, односно помагати народ да остане на вековним огњиштима, и да притом слуша Ој Косово, Косово и Видовдан - добродошао је! Поента је у томе да је сам пристанак да се учествује на било који начин у реализацији таквог концерта, заправо подршка правој ствари, подршка правом Српству, и наравно да ни један злонамерник не би у животу пристао на тако нешто. А Иван Ивановић, који иако је полтрон као што ти кажеш (ја заиста то не знам), далеко је од неке негативне антисрпке личности.

5000 девојака је наравно добродошло на концерт! Концерт почиње пола сата након утакмице и није неопходно да публика са концерта буде претходно присутна на утакмици

По твојој логици, да ли већу тежину има кад Руси развију транспарент "Косово је Србија" или кад то учине Холанђани? Од првих се брате то и очекује, и свако ће рећи да је то логичан след околности јер смо исто племе, иста вера, јер смо вековни пријатељи. А кад такву паролу упуте они чије су владе признале Космет, па још нас и народ пљује и осуђује, онда то има неупоредиво већи ефекат! Сем тога, наравно да извођачи морају да знају зашто су ту, у супротном је све бесмислено. А што се тиче плаћања, или нас зезаш или баш ништа не разумеш. Наравно да никоме не плаћамо да би наступио на добротворном концерту, побогу!
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 May 2012 23:28    Post subject: Reply with quote

Миријево ЦЗ wrote:
NoviBG wrote:
Чудо па нико није поменуо већ излизаног Ивана Ивановића, кога колико год да пропагира Звезду, и декларише се као звездаш, не бих волео да видим на бини као водитеља, јер је полтрон!

Нема сумње да би Цеца и Аца Лукас привукли највећи број људи, али шта бисмо радили са бар 5 сома клинки на Северу, јер је логично да ће ту бити најјефтинија карта? Можда је боље да се на Север пушта само са пропусницом, а остали на Запад и Исток...

Не капирам што би звали те Британце и Немце, ако се већ њихов народ изјаснио за независност Косова? На то гледам као да се инатимо некоме, и зовемо те људе да нам гостују иако они појма немају зашто су ту, тј. дошли су да узму паре и ај здраво... Имамо Србе, не треба нам нико други! Небитно је дал неко од њих навија за Звезду, то не треба да се гледа уопште, сви смо ту због исте ствари, да се помогне народу, да се врати слога међу нама, да се пробуди нешто у људима...


Цена карте је иста за све трибине, а собзиром да је хуманитарни концерт тешко да ће се плаћати бендовима за њихово присуство. И још једном поновљам предлог да се цена карте од све 3 утакмице ЛЕ на Маракани, ако уђемо у ту Европу, дигне за 100-150 динара, као ономад против Бајерна и Болтона.


То обавезно планирамо, даће Бог да се одигра што више утакмица у Европи! То је огроман фонд и то смо већ неколико пута радили.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 May 2012 23:31    Post subject: Reply with quote

НН wrote:

Био је предлог за бину на југу,а људи на трибинама и на терену.Прилично нереално.Хајде прво Север да напунимо,па исток,запад.Почнимо од себе,да не буде ниједна столица празна.


Браво брате! Дај да напунимо Север да буде дупке пун, па онда временом ако би Бог дао да се ширим и на остале трибине, док и стадион не напунмо за коју годину, са порастом свести...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 May 2012 23:33    Post subject: Reply with quote

Драгутин Мати wrote:
http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/parada_ponosa_7_oktobra.55.html?news_id=240654

надам се да нам покушај одржавања овог срамног догађаја,неће опет пореметити планове,треба мислити на то унапријед...


Даће Бог да не играмо баш тог викенда неку врх текму на Маракани, која окупља и домаће и гостујуће навијаче, типа Војводина. Јер је сигурно да би нас опет осујетили да тада реализујемо концерт.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 May 2012 23:47    Post subject: Reply with quote

Дингоспо wrote:
vojvoda_neunistivi wrote:
Косовски божури, Ф4, Директори и 357, по мом мишљењу сасвим довољно. Уз мало више труда напунили би смо трибину и од нас је то неких 70.000 евра што је одлична цифра.

Свака част Цеци и Аци Лукасу али ја мислим север није место за њихову публику ( замислите да цео север пева кукавицу ). Ако се буде доводио неки народњак онда би наступ требало да се сведе на четничке и родољубиве песме ( ово је моје мишљење наравно ).

Што се тиче страних бендова ( извођача ) мислим да би свакоме ко изрази жељу да наступи требало изаћи у сусрет.


Брате,јел ти можеш да схватиш поенту концерта?Циљ је скупити што више пара,дал' се орили трубачи или Елвира Шабић и Екрем Јеврић у дуету је небитно...Горе болдованим извођачима наклон,али нам треба још много тога да би напунили стадион.Па и нека цепа Лукас и нек се тресе ''кукавица'',ако је за виши циљ небитно је све.Људи неће хтети да дођу(нажалост) да би слушали четничке и родољубиве песме,или реп зику и сл.Што неко каже уз одређене особе добијамо пар хиљада клинаца.
Мој неки скромни предлог је да пробамо са ТДИ екипом,ликови су најслушанија станица,пуне места где наступају,а о маркетингу који можемо добити преко њих да не пишем...Јесте да су мале шансе ал' ко ће га знати.Ако не они онда неки ди џеј тако да имамо готово све типове музике


Чекај брате, полако. По тој логици, девојка која хоће да помогне Космет има морално право да се курва и пошаље лову од тога доле? Наравно да не бисмо звали неке дивље певаче ма колико били популарни. Свиђала се некоме Цеца или не, она има неку музику иза себе.

Искрено, не бих звао ди-џејеве на овакав концерт. То треба направити посебан догађај са ди-џејевима, типа неку журку.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 May 2012 23:54    Post subject: Reply with quote

Акцијаш ДС wrote:
Ок, ај онда да зовемо Цецу, Секу Алексић, Наташу Беквалац, Индиру, Цвију, Елитне одреде можда још неког, не могу сад да се сетим.

Значи, ако ови дођу, 1000% ћемо напунити стадион, скупиће се брдо пара, али на текми нећемо имати ни 10 000 навијача.

Ај размислите мало... реко сам значи своје мишљење мало пре..


Већ сам написао. Ако је народњачки концерт, онда у обзир долазе само велики извођачи и легенде попут Цунета, Мирослава Илића и сличних, а од новије генерације, само велике звезде попут Цеце.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 23 May 2012 00:12    Post subject: Reply with quote

Акцијаш ДС wrote:
За претходне концерте се размишљало ко се отприлике највише слуша на северу, ко својим песмама говори о Србији, стању у народу итд... И били су успешни концерти, и људи који су на текмама су се одлично проводили слушајући то. А сад ? Сад је нешто сасвим другачије, сад се иде у правцу да је небитно ко ће учествовати, него да тај ко учествује буде опште популаран у држави, како би се скупило више пара. Ако већ тако буде одлучено, да учествују неки које 95% севера не слуша, онда нека се прави концерт кад није текма никаква, да ми све организујемо, а да не будемо на концерту, да на концерт само дођу обожаваоци тог извођача, а ми кеш да скупимо на првој следећој текми овако на трибини, и сви задовољни.

Ево вам један пример, замислите то да прву песму на концерту пева Марлон Брутал, а одмах после њега крене Цеца да пева ''Пази с киме спаваш'' ? Мислим да не би требало да мешамо ''различите планете'' и да их стављамо у исти концерт.


Ова тема служи да би се разменила мишљења и да би мноштво људи могло да каже шта мисли о свему и изнесе своје предлоге. Одлука ко ће наступати ће се донети у договору људи који се највише труде и цимају око реализације, а нико не брани ни теби нити било коме другоме да се наметне да буде у тој екипи људи. Јер само неко ко се пуно цима око свега може да разуме потребу за нечим, ако је има. Ово се не односи на конкретан случај. Ја не слушам ни рок ни реп, као ни народњаке, или боље рећи поп (пошто то реално није народњачка музика коју ми подразумевамо када је спомињемо), али то уопште није критеријум. Критеријум је позвати популарне извођаче који су добри уметници а не фуш, који нису контраверзни у лошем смислу и који знају где долазе и зашто долазе. Објасни ми ти конкретно зашто је по теби лоше да наступају Цеца и Лукас и наведи све разлоге па да ти одговорим?
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 23 May 2012 05:18    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Акцијаш ДС wrote:
За претходне концерте се размишљало ко се отприлике највише слуша на северу, ко својим песмама говори о Србији, стању у народу итд... И били су успешни концерти, и људи који су на текмама су се одлично проводили слушајући то. А сад ? Сад је нешто сасвим другачије, сад се иде у правцу да је небитно ко ће учествовати, него да тај ко учествује буде опште популаран у држави, како би се скупило више пара. Ако већ тако буде одлучено, да учествују неки које 95% севера не слуша, онда нека се прави концерт кад није текма никаква, да ми све организујемо, а да не будемо на концерту, да на концерт само дођу обожаваоци тог извођача, а ми кеш да скупимо на првој следећој текми овако на трибини, и сви задовољни.

Ево вам један пример, замислите то да прву песму на концерту пева Марлон Брутал, а одмах после њега крене Цеца да пева ''Пази с киме спаваш'' ? Мислим да не би требало да мешамо ''различите планете'' и да их стављамо у исти концерт.


Ова тема служи да би се разменила мишљења и да би мноштво људи могло да каже шта мисли о свему и изнесе своје предлоге. Одлука ко ће наступати ће се донети у договору људи који се највише труде и цимају око реализације, а нико не брани ни теби нити било коме другоме да се наметне да буде у тој екипи људи. Јер само неко ко се пуно цима око свега може да разуме потребу за нечим, ако је има. Ово се не односи на конкретан случај. Ја не слушам ни рок ни реп, као ни народњаке, или боље рећи поп (пошто то реално није народњачка музика коју ми подразумевамо када је спомињемо), али то уопште није критеријум. Критеријум је позвати популарне извођаче који су добри уметници а не фуш, који нису контраверзни у лошем смислу и који знају где долазе и зашто долазе. Објасни ми ти конкретно зашто је по теби лоше да наступају Цеца и Лукас и наведи све разлоге па да ти одговорим?


Ако ће Цеца да пева "Видовдан" и песме сличне тематике онда је треба чак и платити јер ће њена појава привући доста људи и донела би више новца него што би коштала, али ако планира да пева "пази с' киме спаваш" мислим да јој се онда треба захвалити. Исто важи и за Ацу Лукаса и за било кога другог од ових популарних извођача
Back to top
View user's profile Send private message
FilipBg
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 May 2009
Posts: 44

PostPosted: 23 May 2012 07:03    Post subject: Reply with quote

Мисим да се не би требало тако лако одустати од Београдског синдиката....Недавно су напунили арену а непотребно је говорити о њима и њиховом песмама и колико би људи привукли... Нема везе што прошли пут нису хтели, ситуација је сада знатно гора, ништа не кошта да покушамо опет, ово је изнад свих нас и надам се да би прихватили.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop