DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

СЛОБОДА ЗА МИЛАДИНА!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Валтазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 41
Location: Ниш

PostPosted: 13 Sep 2008 22:16    Post subject: Reply with quote

унцле вања wrote:
пусти то ситно подјебавање са филмовима нити се позивам на филмове нити ово има везе са филмовима.

ти си мишљења да му треба судити у србији и по српским законима а не да се испоручи амрици,а ја сам мишљења да му не треба судити ни у србији нити било где.

врло је једноставно,тип је изазвао тучу,добио је шта је тражио и то је то.

у хјустону је прошле године амерички белац убио два црнца док су покушавали да обију комшијску кућу.
ни један једини дан затвора није добио а миладина би осудили на максималну казну само због тога што је странац а уз то још и србин.


Нисам имао намеру да подјебавам нити ишта слично, извини ако си се осетио увређеним.
Ти не мислиш да њему треба судити - ОК, твоје мишљење.
Али није то тако једноставно како мислиш, "тип је изазвао тучу,добио је шта је тражио и то је то", није то баш тако једноставно... Када би сутра на утакмици твој ортак први опалио неког пандура у главу, а овај га потом направи инвалидом, на чијој страни би онда био?

Ја сам против изручења Миладина Ковачевића из више разлога:
- први је тај што не постоји правни основ за изручење, како сам већ рекао,
- други је тај што је он тамо унапред осуђен, и тамо му нико не може гарантовати фер суђење,
- трећи је што би у случају да робија у било ком затвору у Америци преживео можда пар месеци,
- а последњи је лични разлог, а то је тотално непоштовање према држави Србији и њеним грађанима, тј. манифестација правила "јачег".

Ако Миладин није учинио то што му се ставља на терет, то треба и да докаже пред нашим судом, а не да се крије иза "медијске хајке" и да изиграва жртву у целом случају.
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 18 Sep 2008 22:39    Post subject: Reply with quote

А како се то Миладин крије иза хајке?? Нека наши покрену тај процес пред судом, шта их спречава?
Неће то да ураде јер то онда дефинитивно значи да неће да га предају америци. Међутим та ствар није још коначна. Ових дана су Камерону Мантеру послали задатак да изврши снажан притисак на нашу државу да испоручи Миладина.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 18 Sep 2008 22:44    Post subject: Reply with quote

Нису добили документа из САД, не могу на своју руку да покрећу случај - другим речима, у Републици Србији не постоји оптужница.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 19 Sep 2008 10:51    Post subject: Reply with quote

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=47350&sectionId=37
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 28 Oct 2008 07:56    Post subject: Reply with quote

Како У92 сазнаје приведен је Миладин Ковачевић !?!?! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
ГГТ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Sep 2008
Posts: 43

PostPosted: 28 Oct 2008 07:59    Post subject: Reply with quote

Priveden Miladin Kovačević

Beograd -- Miladin Kovačević, student koga američki državni organi traže zbog nanošenja teških telesnih povreda priveden je u Policijsku upravu u Beogradu, saznaje B92


Roditelji Miladina Kovačevića (FoNet)
Kovačević je priveden jutros po nalogu tužilaštva. Saznajemo da je američko pravosuđe ustupilo predmet Kovačević domaćim pravosudnim organima. Prema nezvaničnim informacijama priveden je i konzul Slobodan Nenadović.

Slučaj Kovačević javnosti je postao poznat u julu mesecu ove godine, kada su prvo američki, a potom i srpski mediji javili da je student iz Srbije, optužen da je u tuči teško povredio kolegu, uz pomoć konzulata Srbije u Njujorku napustio SAD. Ceo slučaj pretio je da preraste u međudržavni sukob.

Miladin Kovačević u Americi je optužen je da je u noći između 4. i 5. maja u univerzitetskom baru u Njujorku udario kolegu Brajana Štajnhauera i naneo mu teške povrede.

Kovačević je bio mesec dana u pritvoru u Americi i pušten je uz kauciju od 100.000 evra, koju su njegovi roditelji platili preko računa konzulata.

Najveći problem nastao je kada je Kovačević tri dana kasnije napustio SAD i to s duplim dokumentom koji mu je izdat u konzulatu Srbije. Kada je ta vest procurela u medije, konzul i vicekonzul su suspendovani.

Od tada Miladinovi roditelji ponavlaju da se on neće vratiti u Ameriku i da se postupak može voditi samo u Srbiji. Oni su tvrdili je Miladin pobegao iz Amerike jer mu je tamo bio ugrožen život.

Za Kovečevićem je u julu raspisana međunarodna interpolova poternica. Ceo slučaj pretio je da preraste u ozbiljni međudržavni konflikt, a govorilo se i tome da će čak i SAD uskaratiti pomoć Srbiji. Predstavnici Amerike insitirali su da se Kovačević vrati.


Miladin Kovačević
“Mi tražimo njegov povratak u SAD. Ovo je veoma važno ne samo zbog užasnih povreda koje je pretrpeo Brajan Štajnhauer nego i zbog toga što je predstvanik srpskih vlasti pomogao Kovačeviću da izbegne pravdu. Ovde je prekršen zakon Amerike i mi pozivamo porodicu Kovačevića da shvati da je dobrovoljni povratak u Ameriku u najboljem interesu i za njega i za Srbiju”, rekao je Kameron Manter, ambasador SAD u Beogardu.

Slučaj Kovačević prvi put je dospeo pred sud početkom septembra i to tako što je pokrenuta istraga protiv vicekonzula Igora Miloševića zbog izdavanja putne ispreve sa kojom je Kovačević napustio Ameriku.

U međuvremenu on je dobio otkaz u Ministarstvu spoljnih poslova. Miladin Kovačević i njegovi roditelji svedočili su u toj istrazi tvrdeći da je Milošević radio po zakonu.

Dugo je ceo slučaj tapkao u mestu. Američke vlasti insitirale su da mu se sudi u SAD-u, a vlasti Srbije ponavlajle su da je prema srpskim zakonima ekstradicija nemoguća.

Na kraju je američko ministarstvo pravde putem međunarodne pravne pomoći Srbiji dostavilo dokumenta u vezi sa slučajem Kovačević. Ona su pre 20 dana su prosleđena tužilaštvu koje je odlučivalo o daljem toku postupanju.

У92

Evil or Very Mad

Зашто да му јебени Амери суде, кад ми сами можемо да га осудимо? То је онај овде већ помињани принцип - не можете ви нас толико да јебете колико ми можемо да примимо.
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 28 Oct 2008 08:57    Post subject: Reply with quote

Поента и јесте да му се суди овде тако да је бар на папиру у складу са нашим законом да га наша мурија приведе.
С друге стране само се плашим да га ови наши дегени на власти не испоруче у САД
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 28 Oct 2008 16:01    Post subject: Reply with quote

Суђење у овим условима (притисци Америке и јавности у Србији) биће једна велика фарса, као и у случају Уроша Мишића!
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 28 Oct 2008 19:09    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=NC1ujb4Lkbo
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 28 Oct 2008 20:51    Post subject: Reply with quote

Ја не знам по ком основу је наш суд подигао отужницу када су амери данас рекли да нису предали никаква документа и да не одустају од тога да се Миладину суди код њих.
Биће ово још једна бравура српског правосуђа. Rolling Eyes
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
Калезињо
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 163

PostPosted: 28 Oct 2008 21:43    Post subject: Reply with quote

Данас се на РТС могло видети да су Амери рекли да случај нису предали Србији и да захтевају да се Миладину суди у Америци.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 10 Nov 2008 23:35    Post subject: Reply with quote

СЛУЧАЈ КОВАЧЕВИЋ И СЛИКА ЖРТВЕ

Оно што је мени, као политичком аналитичару, у овом случају занимљиво није његова правна страна. Да ли је и колико Ковачевић крив, одлучиће српски суд (осим уколико Ковачевић заиста на крају „добровољно” не одлучи да се преда америчком суду). Оно што је, међутим, овде занимљиво јесте начин на који амерички лоби у Србији обликује овдашње јавно мњење. Телевизија Б 92 је вест о притварању Ковачевића емитовала као ударну. Да јавност Србије случајно не би имала симпатија за Ковачевића, Б 92 је објавио ексклузивне фотографије до којих је дошао неидентификованим каналима. Оне приказују повређеног Штајнхауера како лежи у болничкој постељи. „На фотографијама”, каже се у вести, „до којих је дошао Б 92, види се како је Штајнхауер изгледао након туче у бару”. И заиста, на овим сликама Штајнхауер лежи крваве главе и склопљених очију, док му из уста и носа излазе разне медицинске цевчице. Осећај гнушања и сажаљења док се гледају ове фотографије просто је неминован. Штајнхауер заиста изгледа жалосно – као што и на одабраним фотографијама Ковачевић изгледа насилно и застрашујуће. И наравно да је већина коментара на сајту Б 92 била: „Изручите силеџију!”.

Јуче су неке дневне новине (па и „Политика”) такође објавиле фотографију Штајнхауера. Међутим, спремност Б92 да се прикаже слика жртве нешто је потпуно ново за ову телевизијску кућу. Ма колико да сам се напрезао, не сећам се да сам икада на тој телевизији видео фотографију, рецимо, Пантелије Дакића (13) или Ивана Јововића (19), пошто су их албански терористи 2003. устрелили док су се купали у Бистрици. Не сећам се ни слике бар једног од оних 14 несрећних жетелаца (међу којима је био и један дечак), убијених на пољу у Старом Гацком, код Липљана. Не сећам се ни да су приказивани снимци из болнице у којој су лежале 43 тешко повређене жртве бомбашког напада на аутобус „Ниш експреса”, који је 2001. возио Србе за Грачаницу (о сликама оних десеторо погинулих у том нападу нећу трошити ни речи).

Приказивање тих слика вероватно би било оцењено као „национализам”, „сензационализам”, „подгревање реваншизма” или бар као „неукус”. Али, приказивање фотографије јадног Штајнхауера то никако не може бити. У његовом случају и те како је код публике пожељно пробудити осећања као што су сажаљење, емпатија, гнушање, па чак и бес према нападачу. Јер, за неке медије, чак и када лежимо у болничком кревету, ми нисмо исти. Неко је богат, а неко сиромашан, неко има пријатеље међу америчким сенаторима, а неко је остао и без најближих, неко је Американац из Њујорка, а неко Србин из Гораждевца...

Слободан Антонић
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
Карађорђе
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Nov 2007
Posts: 510

PostPosted: 11 Nov 2008 18:39    Post subject: Reply with quote

Ја не знам шта је ту чудно...
Та телевизија брине о свом грађанину...
Нажалост ми немамо телевизију која брине о нашим грађанима...
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 524
Location: kosutnjak

PostPosted: 11 Nov 2008 21:32    Post subject: Reply with quote

У праву си Карађорђе. Тужно али истинито! А државе нема да реагује и заштити свог грађанина и угаси ту "информативну" кућу!
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
Coa delija
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Aug 2008
Posts: 32

PostPosted: 19 Dec 2008 21:16    Post subject: Reply with quote

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=19&nav_category=11&nav_id=335314
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop