DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Обележја.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 20 Nov 2006 22:44    Post subject: Reply with quote

ма лаже бре буљави педер ја сам јуче био у бутику и било је тог наранџастог срања
е белог већ нема мислим да је остао још један
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 20 Nov 2006 23:00    Post subject: Reply with quote

Као што треба прилазити и скретати пажњу ликовима на трибини који носе туђа обележја,тако треба објашњавати и онима који се појаве у том наранџастом дресу,да то има везе са Звездом исто онолико колико и дрес марсеја,и такође би требало и ту ставку укључити у следећи информатор који се буде бавио проблематиком обележја на трибни.Значи да се стави људима до знања да не купују то срање,да не бацају паре,и да ако су већ луди за наранџастом бојом нека пазаре дрес Вулверхемптона.
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 20 Nov 2006 23:50    Post subject: Reply with quote

морам да исправим самог себе мислио сам на суботу
Back to top
View user's profile Send private message
SPARTACUS
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 197
Location: Београд

PostPosted: 20 Nov 2006 23:57    Post subject: Reply with quote

Чекај тек да видите хаоса кад се на Српским пијацама буде појавила копија наранџастог дреса! Ужас, не смем ни да помислим на шта ће Север да личи на Евро утакмицама.
_________________
Ја сам године провео са тобом ......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 21 Nov 2006 01:10    Post subject: Reply with quote

Чини ми се да цела ова прича ипак има корене у неким другим стварима. Ту првенствено циљам на осећај припадности и поштовања према нашој трибини. Овај проблем се огледа у много чему али је сада фокус, ипак, на страним обележјима и облачењу.

Полазим од основне претпоставке да свака кућа има одређена правила понашања, свој одређени бонтон. Север, као потврђена и својеврсна институција, такође има нека своја неписана и ДОБРО ПОЗНАТА правила. Са тим правилима понашања, облачења итд. су људи у више наврата могли да дођу и долазили су у контакт из недеље у недељу, из сезоне у сезону. Вероватно су их многи усвојили, помало се променили, изградили...
Е сада, долазимо до тренутка када неки очигледно не желе да се понашају како доликује, можда и не схватају. Не појављује се овакав став само по овом питању. Рецимо, на суботњој утакмици у току дизања парола, пролазим поред момка који коментарише пароле типа: "Шта ме боли курац колико купова су написали на мајицама..." Е то је проблем! Истом том ће у глави да се зароди мисао да на Север дође са шалом "Роме", "Зенита" или "Бешикташа", а било је и таквих случајева. Због чега је то тако? Ти људи очигледно немају осећај припадности трибини и нормално је да нису успели да изграде и осећај љубави и поштовања према истој. Тек када Север буду осећали истински својом кућом, доживеће и просветљење свести, а проблеми сличне природе ће нестајати. Имам осећај да само стрпљиво образовање и информисање људи може помоћи, а методи селективног малтретирања неће донети неко дуготрајно решење. Значи, промена свести.
Предлог са екипама људи на улазима, који ће ПРИЧАТИ са људима, комбинован са по пар реченица у информаторима, говори са шипке, пискарање по нету.... Све ово заједно може само помоћи.
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 21 Nov 2006 22:30    Post subject: Reply with quote

какв је став према новим дресовима репрезентације, можда је питање мало глупаво али за свог живота нисам на северу видео дрес репрезентације, то је још један нови моменат који ће ускоро заживети на нашој трибини а директно је везан са темом
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 21 Nov 2006 22:59    Post subject: Reply with quote

На Земуну приметих лика у дресу Србије... Па да и ја поставим исто питање...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 21 Nov 2006 23:06    Post subject: Reply with quote

Зашто ти НЕКОГ питаш за став??? Па изнеси ти свој став, а не ако неко напише ЈА СЕ СЛАЖЕМ, и ти напишеш И ЈА МИСЛИМ ДА ЈЕ ТО ОК или супротно... Па јеботе користи мозак и размисли о томе, па изнеси своје мишљење, а не дупелизање... Српски дрес свакако, јер пре свега смо СРБИ, онда делије...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
SPARTACUS
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 197
Location: Београд

PostPosted: 21 Nov 2006 23:14    Post subject: Reply with quote

Иако мислим да првенство на Северу увек треба да имају Звездина обележја и обележја Делија, односно група, дрес Србије долази у обзир.
_________________
Ја сам године провео са тобом ......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 21 Nov 2006 23:19    Post subject: Reply with quote

Па нормално... Кад се носе обележја братских нам клубова(које подржавам), жашто да се не носе боје земље за коју смо вековима борили!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 22 Nov 2006 00:20    Post subject: Reply with quote

никада пракса ношења дресова репрезантације није била на северу барем не у масовном облику и ја лично нисам за то поготово не на домаћим утакмицама,јесу делије срби али су делије навијачка група црвене звезде а не репрезентације.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 22 Nov 2006 07:59    Post subject: Reply with quote

Ne slažem se s tim, pa zašto bi nosio taj dres na našu utakmicu,
ima stvarno lepih naših prizvoda i Zvezdinih dresova (osim jednog Confused ) a ako ti se ne sviđaju obuci se normalno.
Glupo mi je to razmišljanje, kao idem na utakmicu daj da navučem neki dres Rolling Eyes
Svi smo mi Srbi, ali mislim da bi se taj dres trebao nositi na reprezentativnim utakmicama, a ne na Zvezdinim.
Back to top
View user's profile Send private message
Дејан
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 23

PostPosted: 22 Nov 2006 09:26    Post subject: Reply with quote

ДС као навијачка група не прати репрезентацију организовано, а и има довољно екстра добрих ствари наше групе тако да мислим да нема потребе долазити на текме ЦЗ у дресовима репрезентације.То наравно не значи да мислим да је дрес Србије ружан, напротив.Али шта значи појавити се на текми против земуна у дресу Србије?И они су Срби, или је то само зато што је дрес црвен?Што се тиче дресова страних екипа, нисам за радикалне мјере скидања одмах, али ако прича на двије-три утакмице не да резултат треба примјенити и ту опцију.Али свако од људи који капирају причу требало би да кажу сваком кога виде у било чијем дресу, да тако не долазе на Север.Не треба чекати само људе из екипа да ураде тако нешто, јер ти људи раде и све остале ствари које већина од нас не ради.И како полако са Севера нестају ствари са бувљака тако ће нестати и ови дресови који немају везе ни са ДС ни са нашим клубом. Извињавам се због дужег поста и поздрав свој браћи са Севера.
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 22 Nov 2006 09:53    Post subject: Reply with quote

хахаахха па зашто качимо српске заставе, па не игра репрезентација? Зашто качимо грчку заставу, па ми нисмо Грци? хахахахахах којих будала има овде... све једно ми је да ли ће неко да дође у дресу Србије или не, али ови што их убеђују да не долазе... хахахахаха
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 22 Nov 2006 10:06    Post subject: Reply with quote

На дресу репрезентације је државни грб Србије (није грб ФСС-а), а познато је да су српска обележја уз Звездина најпожељнија на Северу: Тако да стварно не видим ниједан проблем у томе да се неко појави у новом српском дресу.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop