DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 10 Jun 2005 21:44    Post subject: Reply with quote

ciricdejancira wrote:
Voleo bih da se jave osobe (ako ovo u opste budu citali) koje su ucestvovale u svemu ovome I opisu svoje impresije..


Bio prisutan
Na pocetku tekme uzeli su transparent Zabalj
Vi ste malo kasnili (ja se secam jedino I….. po faci)
Mislim da nas je i manje otislo kod njih na tribinu.
Kad je murija upala na kraju i krenula da hapsi ja zapalio napolje i dobio dobro po lobanji
Gro ekipe isao vozom i dosao na jug pred sam kraj utakmice
Stara dobra vremena
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Piksi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jan 2005
Posts: 32

PostPosted: 11 Jun 2005 13:46    Post subject: Reply with quote

Veliki pozdrav za brata Ciru, vodju lazarevackih "Sve ludaka"!
"Volim samo Kolubaru..." ; " U Lazarevcu zivim ja... " Kakvo je to bilo navijanje-posebno u srpskoj ligi i kasnije u 2. ligi kad je ceo grad dolazio da gleda! Inace, mogu ponosno da istaknem da sam tvoj sugradjanin, doduse privremeno na studijama u Bgd,ali... U to vreme kad si ti isao na Zvezdina gostovanja po SFRJ i Evropi i lemao grobare po bgd, bio sam klinac tako da sam o tim poduhvatima samo slusao otvorenih usta od starijih. Zato mi je bash drago sto si medju nama na ovm forumu i samo nastavi da pises-genijalni su ti postovi! POZDRAV!
_________________
O tebi sanjam, o tebi pevam...
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 11 Jun 2005 18:48    Post subject: Reply with quote

[quote="Kriticar"]
Bane wrote:
.
Fotografija Sarajevo - Crvena Zvezda 1985/86 : Prva baklja koju su upalili zvezdasi u svojoj istoriji . Ko je upalio ? Pa naravno - Zelja !
Ima i onih slika sa Grbavice i sa onim sarenim transparentom "Delije" i sa nekoliko baklji .

Кажеш,то је прва балља у историји Делија,а и ја сам тако читао још пре 10 година у монографији поводом 50 клуба.Е оно што мени није јасно шта је оно што долеће са југа Маракане 1979. после легендарног гола Дулета Савића против ВБА.Мени оно неодољиво личи на бакљу,али можда се и варам.Ајде ако неко може да појасни,молим вас.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 11 Jun 2005 18:58    Post subject: Reply with quote

[quote="100%anti crnobeli"]
Kriticar wrote:
Bane wrote:
.
Fotografija Sarajevo - Crvena Zvezda 1985/86 : Prva baklja koju su upalili zvezdasi u svojoj istoriji . Ko je upalio ? Pa naravno - Zelja !
Ima i onih slika sa Grbavice i sa onim sarenim transparentom "Delije" i sa nekoliko baklji .

Кажеш,то је прва балља у историји Делија,а и ја сам тако читао још пре 10 година у монографији поводом 50 клуба.Е оно што мени није јасно шта је оно што долеће са југа Маракане 1979. после легендарног гола Дулета Савића против ВБА.Мени оно неодољиво личи на бакљу,али можда се и варам.Ајде ако неко може да појасни,молим вас.

Raketa !
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 11 Jun 2005 21:56    Post subject: Reply with quote

a ciro jesi ucestvovao u cuvenoj tuci sa radovcima na trosarini ili si prestao da ides na tekme prije nje? ako jesi reci koju i o tome Wink Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 11 Jun 2005 22:16    Post subject: Reply with quote

Nisam ucestvovao u toj tuci Brate Lennox jer, vise nisam bio aktivan.Puno pozdrava za Bracu Delije iz Podgorice...
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 11 Jun 2005 23:12    Post subject: Reply with quote

Sada cu vam Braco Delije ovim tekstom pokazati kako se Minhenska policija spremala za nas dolazak u Minhen protiv Bayerna. Plasili su se naseg moguceg divljanja,pa su nam na Austrijsko-Nemackoj granici delili letke sledece sadrzine:


Polizeiprasidium Munchen



Dragi prijatelji nogometa !

Srdacno vas pozdravljamo ovde u Munchenu I zelimo
vam ugodan boravak !

Sigurno se radujete predstojecoj fair nogometnoj
utakmici I ocekujete od igraca da postuju sportska
pravila igre. I vi licno mozete pomoci svojoj ekipi
time sto kao navijaci I gledaoci postujete “pravila
Igre” na Olimpijskom stadionu kao sto su:


- ne prelaziti preko ograde

- ne bacati razne predmete

- ne nositi sobom oruzje, poluge ili slicne opasne
predmete (npr. boce)

- ne nositi I paliti rakete

- ne silaziti na igraliste.


Zahvaljujemo na razumjevanju !
I “last, not least” ako imate pitanja,obratite se nama.


Vasa munchenska policija




Herausgeber Polizeidirektion Munchen-West
Und Verleger: 8000Munchen 19, Romanstrabe 13, Tel. 1798-6641

Druck: Polizeiprasidium Munchen, Abteilung Versorgung,
8000 Munchen 80, Holbeinstrabe 9, Tel.9239-531

03/91



PS- Puno pozdrava za mog Brata Piksija (sugradjanina) iz Lazarevca. Hvala na lepim recima I lepom misljenju. Mozes mi se javiti I na privatnu postu.
Back to top
View user's profile Send private message
matori
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jul 2003
Posts: 15
Location: Beograd

PostPosted: 12 Jun 2005 07:57    Post subject: Reply with quote

ciricdejancira wrote:

Vasa munchenska policija



Ja sam ko kurva došao dva dana ranije, tako da nisam dobio letak iz "prve ruke" već su mi ostali doneli. Hteo sam da manjkam od smeha na "Vaša minkenska policija" Smile I dan danas se cerekam kad god se toga setim Smile

Inače, minKenska policija je tada napravila foru terajući deo autobusa u dve lepe majčine od centra, trudeći se da ljudi stignu tek pred samu tekmu.

Bilo je zanimljivo, fraj pivo (pokupiš karton ispred radnje)... baš je bilo fino. Šta smo došvercovali nazad... sam Bog zna Wink
Back to top
View user's profile Send private message
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 12 Jun 2005 09:01    Post subject: Reply with quote

Quote:
a ciro jesi ucestvovao u cuvenoj tuci sa radovcima na trosarini ili si prestao da ides na tekme prije nje? ako jesi reci koju i o tome


pa to i nije veteranska prica, a na forumu ima bar 7-8 ljudi koji su prisustvovali toj tuci
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 12 Jun 2005 14:05    Post subject: Reply with quote

pa nisam bas siguran do koje godine su price veteranske a posle neveteranske Laughing
anyway, pripadam tek punoljetnoj generaciji koja bas i ne pamti dogadjaje iz proslog vijeka...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Кежуал
ДЕЛИЈА


Joined: 02 May 2004
Posts: 228
Location: Србија

PostPosted: 12 Jun 2005 15:00    Post subject: Reply with quote

Quote:
Voleo bih da se jave osobe (ako ovo u opste budu citali) koje su ucestvovale u svemu ovome I opisu svoje impresije..



Bio prisutan...
Pisao sam jedan tekst o ovom dogadjaju ranije,pa reko aj da ga prebacim ovde,da se nadovezem na Cirinu pricu.Nije na odmet... Wink
Tek posle toga,Tima me podsetio na neke cinjenice,da je gro ekipe kasnio sa voza,i da ekipa jos nije bila ni potpuna.Jebiga,davno je to bilo... Wink ali evo ga tekst:

Bilo je to negde,koliko se secam,Aprila '92 i igrao je Proleter sa Zvezdom.Unazad par godina,ove dve navijacke grupe isle su zajedno na mnoga gostovanja,navijalo se cesto zajedno( Arrow http://i4.photobucket.com/albums/y116/GrimCasual/Proleter-C.jpg ) imali su neko medjusobno uvazavanje izmedju sebe(Indiansi su bili i u Bariju,sa sve glavnim zastavama),a upravo ova tekma bila je prekretnica da to prijateljstvo pukne.Naime,pre te tekme doslo je do prozivanja izmedju vidjenijih ljudi sa obe strane,i svi su mislili da ce se to zavrsiti nekim razgovorom,jer niko nije verovao da bi druga opcija mogla da postoji,posto su stvarno bili dobri izmedju sebe.Onda je jedan istaknutiji stariji clan Indiansa nab'o jednog od tadasnjih vodja Cigana u to vreme,i to je bio povod da nastane mali haos na Karadjordjevom Parku.Veliki deo ciganske ekipe,koji su se nalazili tada na juznoj tribini,izlece napolje i okolo zapada ulece na Sever i potiskuje Indijance ka zidu Istoka.Prstalo je na sve strane,nije se znalo ko koga bije,ulece murija,jedan deo navijaca oba kluba hapsi,dok jedan cigan pokusava spas naci trcanjem preko terena,ali ubrzo biva uhapsen,jer ga je zandar uvatio i bacio mu se za noge dok je trcao.Par Indiansa ulece na Istok i trci do Severa,skidaju jednu zastavu koja je bila prva okacena do njih(Zabalj).Velike torture tada od strane zandara,biju koga stignu,hapse koga god uvate u okolini stadiona,uveliko traje rat u Hrvatskoj,poceo i rat u Bosni,ciganska ekipa oslabljena,jer je veliki deo tadasnjih likova iz prve ekipe bio na ratistu,ma opsta ludnica...
Sve u svemu,prava navijacka tuca,i veoma zanimljiva desavanja bila su tog dana na Karadjordjevom Parku.



P.S. Postavicu i fotku sa ove tekme kad je nadjem u svojoj arhivi Wink
_________________
"Михајло Пјановић може да се пореди са Митром Мирићем.
Затаји,али кад експлодира,нација је на ногама!"
Back to top
View user's profile Send private message
Кежуал
ДЕЛИЈА


Joined: 02 May 2004
Posts: 228
Location: Србија

PostPosted: 12 Jun 2005 23:09    Post subject: Reply with quote

Ne mogu da nadjem fotku sa te tekme,izgleda tada nije niko imao vremena ni da slika Laughing ...al nadjoh iz sezone koja je usledila posle te,znaci '93:

Kup:

http://img133.echo.cx/img133/908/proleterczvezdakup15kj.jpg

http://img200.echo.cx/img200/3489/proleterczvezdakup25on.jpg

Prvenstvo:

http://img249.echo.cx/img249/8783/proleterczvezdaprv17jh.jpg

http://img202.echo.cx/img202/1159/proleterczvezdaprv21jm.jpg


i pomenuste polazak buseva pred Sofiju ispred Marakane:

http://img202.echo.cx/img202/2056/czvezdasampdoriapolazak3lt.jpg
_________________
"Михајло Пјановић може да се пореди са Митром Мирићем.
Затаји,али кад експлодира,нација је на ногама!"
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 13 Jun 2005 07:28    Post subject: Reply with quote

Casual wrote:



i pomenuste polazak buseva pred Sofiju ispred Marakane:

http://img202.echo.cx/img202/2056/czvezdasampdoriapolazak3lt.jpg


Jel zna neko ko je na slici sa bakljom? Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Н_КЛАН99
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1066
Location: СЕФКЕ-СИТY-КЕШУАЛС

PostPosted: 13 Jun 2005 08:02    Post subject: Reply with quote



Ko ima ovaj beli ULTRAS sal i hau mac kinte hoce za njega?!!
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 13 Jun 2005 12:37    Post subject: Reply with quote

Finale Kupa Jugoslavije 11.5.1988 godine na stadionu JNA,a bilo je to 40-to finale kupa.
FC.RED STAR BELGRADE-BORAC BANJA LUKA 0-1
Gledalaca: 28.000
Strelac: Spica 53 minut.
Pocetak utakmice u 17 casova.
Evo jednog izvestaja iz stampe koji sve govori.

FINALE KUPA JUGOSLAVIJE: PO ZAVRSETKU UTAKMICE DOSLO JE DO SUKOBA NAVIJACA DVA KLUBA.TRI SU LICA OZLIEDJENA,OD KOJIH NAJTEZE JEDAN NAVIJAC BORCA KOJI JE BJEZECI OD GRUPE NAVIJACA C.ZVEZDE NALETEO NA AUTOMOBIL U POKRETU. NEUGODNOST SU DOZIVELI I NOGOMETASI CRVENE ZVEZDE .NA KRATKOM PUTU OD STADIONA JNA DO SVOG STADIONA,NJIHOV JE AUTOBUS ZASUT KISOM KAMENICA OD STRANE DOMACIH NAVIJACA NEZADOVOLJNIH PORAZOM.
Izvestaj iz zagrebackog Sprinta.

PS- U prvom poluvremenu sudija nam nije svirao penal za zatvor,gol smo primili strasno losom igrom ,meni se cini glavom.Sudija nam pri kraju izmisli penal,koji ni naj okoreliji Zvezdas ne bi sudio,da bi se iskupio.Piksi je prisao lopti I golman Borca mu odbrani penal.Malo pre tog finala je Grobarima na taj nacin dao gol iz penala (podbijena lopta lagano po sredini gola),ali je Borcev golman predpostavio da ce I njemu isto tako sutirati.Bio je u pravu.Ostao je na sredini gola I nije se micao,dok bi taj sut I dete od dve godine moglo odbraniti,jer mu je fakticki lopta lagano dodata u narucje. Utakmicu smo izgubili I Borac je ni kriv ni duzan odneo pehar u Banja Luku. To sve dobija na tezini jer je meni se cini Borac bio drugoligas. Bili smo strasno besni. Odmah smo krenuli u akciju. Cekali smo Zvezdin autobus u parkicu izmedju dva stadiona. Bili smo naoruzani do zuba sa svim I svacim,a najace su bile one kamane kocke. Autobus je naisao,a mi smo ga pustili da dodje skoro do blizu skretanja na sljakani klupski teren. Kakvo je to zasipanje bilo u datom momentu. Bilo je cice I kompletnog zalezanja u autobusu,izlupana stakla autobusa, srca od stakala svuda,murija krenula u veliku akciju hapsenja,opsti haos…Da napomenem za kraj da je citav Banjalucki kraj docekao igrace Borca sa peharom
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop