DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Обележја.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 19 Nov 2006 16:32    Post subject: Reply with quote

Скидати људима ствари и демонстративно их палити Question Може Exclamation Али, само у случају да добровољци за скидање ствари по Северу спроведу акцију према СВИМА које угледају у обележјима страних клубова, а не само према онима за које сматрају да су индијанци, неинформисани итд.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 19 Nov 2006 16:47    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
city boy wrote:
Радоване, Трајче и остали који сте у том фазону...

Зар стварно мислите да треба отимати људима ствари? Зар не може лепо да се каже склони тај шал (или шта већ има) и немој више да га доносиш на нашу трибину...


А шта ако га лепо замолиш, а он опет донесе?


онда га пребијеш што те прави будалом... овако би без разлога дошло до туче пошто нико неће тек тако да ти да дукс/мајицу или нешто друго...
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 19 Nov 2006 16:55    Post subject: Reply with quote

Стварно ми је глупо да причамо о тим добровољцима као да је то готова ствар само треба да се јаве ти добровољнци....али добро. Ако се спроведе акција, онда ће људи из екипа, и они који се мотају ту знати да не треба да носе туђа обиљежја. Јер дају лош примјер. Па не би то било, као, нађемо се прије утакмице пола сата, оћемо л' да одрадимо то, 'оћемо...не....Ако се сматрамо озбиљном групом, онда ћемо такве ствари ПЛАНИРАТИ.

Север тренутно има веће и прече проблеме од обиљежја, на жалост.

Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 19 Nov 2006 16:58    Post subject: Reply with quote

city boy wrote:
radovan wrote:
city boy wrote:
Радоване, Трајче и остали који сте у том фазону...

Зар стварно мислите да треба отимати људима ствари? Зар не може лепо да се каже склони тај шал (или шта већ има) и немој више да га доносиш на нашу трибину...


А шта ако га лепо замолиш, а он опет донесе?


онда га пребијеш што те прави будалом... овако би без разлога дошло до туче пошто нико неће тек тако да ти да дукс/мајицу или нешто друго...

Индијанац Laughing ајде сад поново прочитај мој пост....да се негдје случајно не помиње претходно упозорење са шипке? ти "добровољци" могу после упозорења са шипке да прођу трибином и тако ЛЕПО упозоре све које виде, али само тад! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Nov 2006 16:59    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
Север тренутно има веће и прече проблеме од обиљежја, на жалост.


Наравно, али се о томе и даље не расправља на теми о Земуну...
Зато сам и отворио ову тему о којој ваља расправити и почео на начин на који сам почео, да не би те битније ствари биле занемарене.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 19 Nov 2006 17:13    Post subject: Reply with quote

Овде свако има право да изнесе свој став! Сви се слажемо да обележја других клубова нема шта да траже на нашој трибини, али се и исто тако НЕ слажемо са методама како да се дође до тог решења! Према томе, не видим зашто је нечије мишљење мање или више вредно од другог. Прекинимо са напушавањима и окренимо се решавању поменутог проблема Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
УБФЦрС
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Sep 2006
Posts: 100
Location: БЕОГРАД-СРБИЈА

PostPosted: 19 Nov 2006 17:20    Post subject: Reply with quote

Шта рећи на све ово?

Тај феномен постоји код нас и постојаће јер сви ти и који носе та обележја виде у тим клубовима можда и ЦЗ, јер свакако да их носе деца која нису доживела оно што смо ми 1991 годину!

Немој те према деци да се односите тако као што напомињете са њима треба лепо јер су она будућност севера.

Раније није било ничега осим бутика на западу и бутика Делија али наш маркетинг тек од скора узима пун замах, тако да само едукација и схватање да је ЦЗ један од највећих ЕУ клубова треба да им значи све.

Свака утакмица ЦЗ служи едукацији на трибини да се носе ЦЗ или Делије ствари и ту је решење. Све што је насилно на нашој трибини може да буде контрапродуктивно.

Моје виђење ствари јер и ја сам некада био дете и носио стране шалове и дресове па ме нису тукли и отимали ми ствари Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
1945 was great year for Serbian football, RED STAR F.C. was founded!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 19 Nov 2006 17:25    Post subject: Reply with quote

U pocetku je bilo ocajno ali je takav bio sistem. Posle nekog vremena bilo je malo bolje ali se vec videli polovinom 90 da su npr. koreografije odlicne. Sada su i pesme vrxunske tj sve vise i vise ljudi ce vremenom da nauci "autentican repertoar" ali ipak je potrebno da se tako nesto izforsira. Naravno vremenom sve dodoje na svoje jer ne moze sve za dan.
Ja sanjam kad ce recimo na Zvezdinu utakmicu da se doje kompletno svi u crveno belom ili za reprezentaciju u srpskim obelezijima.
Sve u svemu mislim da ce trebati puno, puno vremena da sve dodje na svoje.
_________________
КРЕЈЗИ ЈУНАЈТЕД !!! ЛУДО УЈЕДИЊЕНО
ЗВЕЗДА ЈЕ РЕЛИГИЈА !!!
Back to top
View user's profile Send private message
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 19 Nov 2006 18:00    Post subject: Reply with quote

Quote:
Тај феномен постоји код нас и постојаће јер сви ти и који носе та обележја виде у тим клубовима можда и ЦЗ, јер свакако да их носе деца која нису доживела оно што смо ми 1991 годину!


уопште се не слажем са тобом... као прво ја бих рекао да нису једини проблем деца, већ има и старијих који носе обележја других клубова...
по мени није најбитније то што је Звезда била првак света или што је један од најбољих клубова... па и да игра 10. лигу што би ја или било ко носио рецимо Ромин шал... Confused ја нисам доживео ту '91. ал мислим да то никако не утиче на здраво размишљање које човек који долази на Север треба да има... па неко је и овде написао да су се чак тад и носила обележја других клубова јер је то био фазон, независно од тога да ли је Звезда била боља или не од тих клубова,колко сам ја то скапирао...
на Север не долазе гладаоци који ће носити шал пола-пола направљен баш за ту текму, нити ће оплаудирати противничкој екипи на крају јер је била боља, нити се то тако гледа. Зна се ко су наши пријатељи и наша браћа, и њихова обележја се могу носити, сви остали су наши непријатељи или бар потенцијални непријатељи уколико још са њима није било контакта, и ми смо навијачи Звезде била она прва у Европи или 15а у Србији...
Back to top
View user's profile Send private message
Jacques Sauniere
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Nov 2005
Posts: 61
Location: circle of 2

PostPosted: 19 Nov 2006 19:45    Post subject: Reply with quote

Мислим да терање са трибине,батине,демонстративна паљењиа...стрељања,анатемисања и остали слични поступци немају сврхе.Треба поделити информаторе и ако опет видимо сличну ситуацију,прићи човеку и фино му објаснити неке ствари.Наравно, препоручљив прилаз "грешнику" бу требао да буде:Извини дечко,јеси ли прочитао информатор?Ако одговори да није (ја би га најрадије тада пљунуо Laughing ),треба га питати зашто није и покушати му објаснити "тематику" на фин начин,а ако одговори да јесте (тад` би га већ ударио Laughing ),питати га зашто онда није испоштовао написано и наравно замолити га да исто обележје скине.
Е сад,ако "мангуп" крене да сере и паметује,тада фино следи шамарчина!
Верујте ми,много људи је спремно да саслуша и батине и демонстрација силе "из прве" неће дати жељени резултат.
Ал` сам сложио ово упуство...Twisted Evil
Немојте да чекате "надлежне" да то обаве уместо вас,него сви који то приметите поступит по горе наведеном правилу Laughing Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
LocaL_SupporteR
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2006
Posts: 69
Location: Belgrado

PostPosted: 19 Nov 2006 21:39    Post subject: Reply with quote

Jacques Sauniere wrote:
Мислим да терање са трибине,батине,демонстративна паљењиа...стрељања,анатемисања и остали слични поступци немају сврхе.Треба поделити информаторе и ако опет видимо сличну ситуацију,прићи човеку и фино му објаснити неке ствари.Наравно, препоручљив прилаз "грешнику" бу требао да буде:Извини дечко,јеси ли прочитао информатор?Ако одговори да није (ја би га најрадије тада пљунуо Laughing ),треба га питати зашто није и покушати му објаснити "тематику" на фин начин,а ако одговори да јесте (тад` би га већ ударио Laughing ),питати га зашто онда није испоштовао написано и наравно замолити га да исто обележје скине.
Е сад,ако "мангуп" крене да сере и паметује,тада фино следи шамарчина!


zasto nije procitao informator ? ? Zato sto ne dolazi na svaku tekmu,zato sto dodje jednom u 100 godina(i to protiv Milana) U tome je stvar.Nece onaj ko stalno dolazi,ako prati malo tifo scenu..(pa i posecuje ovaj forum) da se ponasa tako..Ako nalupate jednog klinca koji nosi Romin shal,sledecu utakmicu ce doci drugi klinac koji nije bio 5 meseci i koji nema pojma sta je bilo prethodnih utakmica..i tako u krug..
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
SPARTACUS
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 197
Location: Београд

PostPosted: 19 Nov 2006 23:31    Post subject: Reply with quote

Па знаш како, онда треба урадити информаторе који ће се делити на 2-3 наредне домаће утакмице, како у фудбалу, тако и на баскету у УЛЕБ купу. Конкретно шта се очекује, значи немојте да носите обележја страних клубова (осим два братска) итд......... Након те две-три текме на којима би се људи обавештавали о томе, ко прекрши правило - са њим по кратком поступку - одузети обележје и марш с трибине.
Сад мало офф топик, али морам да споменем. Неко је овде причао о клинцима који долазе. И моја екипа и ја смо били клинци кад смо почели да долазимо, али је код нас постојало једно свето правило - поштовање старијих ликова са трибине. код ове данашње деце тога нема, не презеју ни од чега и пљују на све свето, живо и мртво! Зато, у њиховом случају кршење правилника са обележјима кажњавати много строжије.
_________________
Ја сам године провео са тобом ......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 19 Nov 2006 23:56    Post subject: Reply with quote

Лепа реч гвоздена врата отвара Laughing Laughing Laughing

Без зајебавања, ово је једна од много ствари које треба објаснити "земљацима" на трибини, пре отимања, малтретирања и слично.
Људи су несвесни и не знају (бољка српског народа у целини, не само нас навијача). Е ако после 5 објашњења не скапирају, онда...
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Randall Stevens
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Feb 2006
Posts: 203
Location: The Shawshank Prison (1947-1966)

PostPosted: 20 Nov 2006 01:01    Post subject: Reply with quote

Полако,без журбе.Може овде да се измозга прави начин за решење проблема,не мора за све да се екипа чека.Ја сам лично против да се око овога праве информатори.Не треба информатори да се користе често,иначе губе на "тежини".Можемо ми и без тога да "очистимо" трибину,за почетак на малим утакмицама(причом,објашњењима).А на великим и овако има 100 проблема,то иде касније.
_________________
штогод ткаш,везуј конце за небо...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 20 Nov 2006 05:45    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:

Не капирам! Пошто су се људи на форуму сложили сад треба "надлежни", како кажеш, да то за тебе реше? А да се сложимо да треба и кућа да ти се окречи јер време је, па да позовемо надлежне да ти окрече, чуо сам да Туфи има гибак рад руке, то му је од бауштеле у Холандији.



Mislim da nisi razumeo, pojedinacni slucajevi se resavaju skoro na svakoj tekmi, ali to tako moze u nedogled, zato ljudi misle da je potrebna organizovana akcija i da se zavrsi sa tim jedanput...
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop