DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Концерт за Космет на Маракани!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 21 May 2012 17:59    Post subject: Reply with quote

ATI wrote:
Видим у скупштини има много познатих људи и Звездаша,шта би њима фалило да дођу...


Немој молим те. Далеко им лепа кућа.


Генералштаб wrote:
Насупрот томе,било је музичара за које нисам ни знао за кога навијају,који су оберучке прихватили да буду део хуманитарног концерта,а које сам после тога виђао у Пиониру када Партизан игра еуролигу...


Shocked
Јеби га стварно се игра добар баскет разумем те. А и кад палме њишу гране је да се најежиш.
Very Happy

Што се Пољоса тиче мислим да добра ствар, не треба да певају 10 песама, два комада,... а верујем да би рецимо 357 отпевао с њима ову што је НН ставио или би их испратили инструментима..
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 21 May 2012 18:31    Post subject: Reply with quote

Можда послати позив легендарној руској рок групи Алиса. Већ су били у Београду на Тргу за Видовдан пре пар година и јавно су слали подршку српском народу.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 21 May 2012 20:13    Post subject: Reply with quote

Што се тиче страних група и певача, треба да схватите једну ствар. Конкретно, Пољаци су наша словенска браћа, и много нас подржавају по питању Космета, и у најмању руку би било добро због тога их испоштовати. Али ја бих још више волео да доведемо неког Американца, Британца, Немца или неког другог страног извођача из земаља који су декларисани непријатељи српског народа и који се свесрдно труде да нам отму Косово и Метохију. Свако ко би био спреман да учествује на концерту "За наше Косово и Метохију" морао би да буде више него добродошао, по мени!

Што се тиче идеје да се одржи после европске утакмице, бојим се да та идеја није реална из више разлога. А предлог да буде после прве утакмице на Маракани у новом шампионату, такође није најбољи зато што је у питању август месец, и доста људи је на одмору. Најпаметније је да буде између 15.септембра и 15.октобра на најатрактивнијој утакмици тог интервала коју наш клуб игра код куће.

Добра је идеја да се позову бивши спортисти и угледни људи који би својим присуством увеличали концерт и били добра реклама.

Што се тиче народњака, интересује ме ваше мишљење о томе. Да ли сматрате да је добро да помешамо стилове, или мислите да је боље да један концерт буде потпуно народњачки? И у том случају, ко би дошао у обзир сем наведених Мирослава Илића и Цунета, који су сјајни извођачи и легенде народне музике. Шта мислите рецимо о Цеци и Аци Лукасу на чије концерте долазе десетине хиљада људи?

За Београдски Синдикат је написао Генералштаб. Искрено, ја их готивим као и велика већина наших људи и права је штета да су тако плитко гледали на ствари када су давали одговор на наш позив. Било би сјајно када би они дошли! Мало ми је невероватно да од људи тог калибра наиђемо на такав одговор јер је ово далеко изнад навијачке опредељености! Као што је речено, Шкабо који је члан БС али и Ф4, без предрасуда долази на сваки позив са другим наведеним саставом да наступа код нас, иако навија за Партизан. Кога бре боли уво ко за кога навија на хуманитарном концерту за Косово и Метохију?!? А стоји и да је човек из Неверних беба редован на Партизану па су нас увек испоштовали, стварно свака част!

Супер је идеја кад би хтео Драган Николић да води програм...

Иначе, кад се већ повела прича о томе, стварно огромну захвалност дугујемо свим извођачима који су нам се икада одазвали на позиве, а посебно Бори Чорби, 357, Косовским Божурима, Ивани Жигон, Ф4 и ТХЦ! Ти људи најбоље разумеју шта радимо и зашто радимо и није потребно да их двапут зовемо - увек и свуда нам излазе у сусрет!

Треба што више људи да се укључи у реализацију концерта да би све испало што боље и што успешније! Треба добро полепити плакатима Београд и Србију. Треба градови да се мобилишу као да се игра дерби. Треба свако да схвати да је у обавези да анимира своју околину да дође на концерт, верујем да би се сестре, девојке, другарице, другари и остали који немају везе са стадионом одушевили кад би дошли на концерт.

Моји предлози су да поред Гагија Николића, питамо и Нолета да води програм (рекао је да ће врло радо доћи ако је тада у Београду). Затим, да на концерту буде и других активности, попут изложбе фотографија, то смо већ и радили. Само овога пута би могла да буде озбиљније осмишљена. Такође, мислим да би било добро да се пусти неки добар филм, краћи, са тематиком Косова и Метохије. Ко је био на оном концерту у Руском дому, три дана по проглашењи независности 2008. године, сећа се оног филма што је пуштен - ретко коме нису ишле сузе. Другачији су ти концерти у малом простору, али је много лепо било са КУД-ом, етно групама, тим филмом... Треба осмислити како да се и тај читав моменат заступи и на Маракани, а опет имајући у виду да је то концерт за 10 000 људи на отвореном, а не у малој сали...

Имамо довољно времена да мозгамо како да све осмислимо да буде најбоље до сада! Уз Божију помоћ.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 21 May 2012 20:15    Post subject: Reply with quote

Можда не би било лоше да се тражи дозвола од градских власти да се на Тргу направи изложба фотографија са Косова и Метохије неколико дана уочи концерта, а да се на том месту пушта музика која ће бити на концерту и продају карте. Слично је рађено у Бања Луци и пуно карата је продато на тај начин!
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 21 May 2012 20:29    Post subject: Reply with quote

мој предлог је да се бина постави на југу, да буде бесплатан улаз а цена карте за концерт 200дин. да нпр. утакмица почне у 18х а концерт од 20-21х, да се позову људи који могу на напуне целу маракану (цеца, аца лукас, рибља чорба) отпевају по 3 песме мислим да ће свако пристати, зашто да концерт буде на 1 трибини кад може на 3, плус би требало отворити терен доле (ако може да се сачува трава, кад може чола,цеца може и за косово) за оне које дођу само на концерт, 100 000 људи значајну цифру би скупили Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 21 May 2012 20:33    Post subject: Reply with quote

А како то мислиш, да људи изађу напоље после утакмице, па одмах поново уђу са картом за концерт? Није реално. Сем тога, да је среће да хоће и 20 000 људи да дође на догађај за Космет, а не 100 000, није то баш тако лако брате... Немамо на жалост толико свест, бар не још увек.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 21 May 2012 20:38    Post subject: Reply with quote

можда нисам лепо написао, али сам мислио да та карта буде обавезна али да сав новац иде за концерт нпр. тих 200дин. а утакмица може да се стави нпр 1дин Smile значи да би морали да купе ту карту...
кад смо могли на спартаку да имамо 40 000 мислим да би могли и тада...уз добар и јак маркетинг....и атрактивне извођаче који би привукли исто толико људи који би дошли само на концерт
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 500

PostPosted: 21 May 2012 20:39    Post subject: Reply with quote

Можда треба ступити у контакт са Канадским репером нашег порекла,Филипом Филипијем(некада Син),који има хуманитарну организацију у Канади(28.јун) и често праве акције скупљања помоћи нашима на Космету.Недавно су предали помоћ у вредности од милион и по долара мислим...Иначе је Делија Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 21 May 2012 20:46    Post subject: Reply with quote

Први пут чујем и за човека и за организацију, а поготову за ту толику помоћ! Јел може нешто ближе о томе?
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 500

PostPosted: 21 May 2012 20:54    Post subject: Reply with quote

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/216346/Pomoc-vredna-1500000-dolara/print пратим човека колико могу на друштвеним мрежама и стварно је активан што се тиче помоћи нашима а бави се и лобирањем за Србију у Канади и САД.Сећам се кад је била она прича око Миладина Ковачевића,био је гост на си-ен-ену тако да изгледа да има тамо неко име
Back to top
View user's profile Send private message
стефаннн
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Nov 2011
Posts: 169
Location: негде с' мојом Звездом

PostPosted: 21 May 2012 21:03    Post subject: Reply with quote

Мислим да не треба правити разлику, народњак,забавњак, грандовац овај онај.. Ако сви ту долазе са истим циљем, а то је да се колико је могуће помогне људима на Космету. Можда би и боље било да буде што више извођаче јер би се за свакога нашло понешто и верујем да би то привукло и оне којима ни Космет ни Звезда нису углави, него би дошли да виде неког свог "идола" . Нема везе, само нека купе карту.

Да би концерт био што успешнији, можда не би било лоше да нека јавна личност, гостује на ТВ-у у некој емисију која би била посвећена Космету, Дневнику, БГ- хроници или нечему сличном, и говори о значају концерта, позове људе, промовише концерт.. На пример Иван Ивановић има ту своју емисију, па разговарати са њим, да видимо да ли хоће да помогне и како.. Не знам шта ви мислите о томе?

За датум, мислим да је најбољи почетак октобра.. Тада долазе и студенти, ђаци из унутрашњости су већ по домовима, сезона годишњих одмора је прошла..

И једна ствар за коју бих волео да се деси, али сматрам да није реална.. Да и друге групе подрже ту акцију! Ако не кроз долазак на концерт, онда бар куповином карата, или прикуљањем новца на њиховим трибинама.. Да се и ми Срби једном сложимо и да помогнемо нашем народу доле! Е сад.. Да ли су други спремни да сем што "Мрзе Београд" и све из њега, ураде нешто корисно..Видећемо !
Back to top
View user's profile Send private message
Вожд
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Feb 2011
Posts: 122
Location: ракетна база

PostPosted: 21 May 2012 21:03    Post subject: Reply with quote

Мислим да је маркетинг јако битан,јер ако се не прочује џаба ми звали не знам каквог певача ако се то не чује код неких људи који нису баш редовни,који не прате уопште навијачка дешавања али би дошли на тако неки хуманитарни догађај.И ја верујем да би север био мали да прими све људе за тај концерт када би се урадио добар маркетинг са плакатима по целој Србији.Исто тако се слажем да би требало измешати извођаче свих врста музике.Аца Лукас верујем да би дошао пошто сви знају да је велики Звездаш.

Још један предлог: Гледати да то буде утакмица против неког клуба који има навијаче,били то навијачи Рада,Слободе,Војводине...Верујем да би и они хтели да учествују ако не присуством,бар новчано.
_________________
Ви земљу што делите,морате да знате ,можете нам узети и последњу наду,на два дела срце чак да поцепате у њему је Космет у једном комаду!
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 21 May 2012 21:26    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Што се тиче страних група и певача, треба да схватите једну ствар. Конкретно, Пољаци су наша словенска браћа, и много нас подржавају по питању Космета, и у најмању руку би било добро због тога их испоштовати. Али ја бих још више волео да доведемо неког Американца, Британца, Немца или неког другог страног извођача из земаља који су декларисани непријатељи српског народа и који се свесрдно труде да нам отму Косово и Метохију. Свако ко би био спреман да учествује на концерту "За наше Косово и Метохију" морао би да буде више него добродошао, по мени!


Јел можеш брате да напишеш шта си мислио што се тиче ових других странаца? Пошто ето нпр Коллегах (немачки репер) је и снимао спот у Београду пре 2 године ( http://www.youtube.com/watch?v=wHhJ8wfOzCk ), сарађује са једним нашим ликом из Минхена (који је додуше гробар,али мислим да то не би представљало проблем), и ја бих се потрудио да ступим у контакт са њим што пре када би било потребно, али не знам сада колико је реално да он дође тим поводом на концерт,јер бисмо морали да му предочимо због чега је ту? Не знам колико су они спремни да можда изгубе у каријери због нечега што им није важно? И колико је он важан уопште и колико би то довело некога, не верујем да га код нас слушају. А ако си мислио на неке који су се већ изјаснили поводом КиМ и да дођу у друге сврхе, а не због довођења публике, ето ја бих помогао што се тиче Немаца колико год могу, сигурно и остали наши из дијаспоре, само бих волео да чујем онда неко име пошто стварно не знам за неке случајеве.
И иако мислим да неће бити потешкоћа око тога, али ако којим случајем буде требало да се ступи у контакт са Мирославом Илићем јави ми се.
Што се тиче Аце,он је и кандидат за члана скупштине ЦЗ, нема разлога да се не одазове,а свакако га не би требало изоставити...
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 21 May 2012 21:35    Post subject: Reply with quote

Суштина критеријума за бирање извођача на концерту би у принципу требала да се сведе на две ствари:

1)Да је извођач што популарнији, и да се тако привуче што више људи! То је најбитније. Да допринесемо одзиву људи тако што неко неће доћи ради саме хуманитарне акције, него јер хоће да чује Рибљу Чорбу рецимо, па самом куповином улазнице подржи и хуманитарну акцију. И такође, што већи број људи, већи утицај на ширење здраве националне свести, јер су наши концерти увек специфични. Дакле дижем обе руке за идеју Цеце и Аце Лукаса.


2) То треба да буду извођачи који у својим песмама имају неке текстове које би били прикладни за овакав догађај. Друга тачка се мало можда и потрире са првом, али стварно не видим поенту доласка некога ко нема ниједну песму која би се на макар неки начин могла повезази са Србијом или Косовом. Зато и не видим поенту доласка неког Пољака кога би ретко ко разумео, осим да се тиме евентуално искаже захвалност Пољацима за подршку у нашој борби. Не кажем да би било нешто лошије ако би неко од странаца имао жељу да дође, напротив.


Искрено, по мени је ту Београдски Синдикат у самом врху по оба ова критеријума и волео бих кад би било могуће да се пронађе неко компромисно решење да они ипак наступе, јер верујем да први пут нису знали како ће све то изгледати. Пошто смо се ми сваки пут од првог до последњег концерта трудили да се ту нимало непријатно не осећа навијач било ког клуба ни у једном тренутку и да је свако добродошао да помогне и подржи акцију, верујем да су они као момци са високом дозом националне свести схватили да се ту не ради о било чијој личној промоцији и реклами, него о најлепшем примеру здравог национализма и помоћи угроженим сународницима на југу Србије.
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
Деки РС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Aug 2010
Posts: 604

PostPosted: 21 May 2012 21:48    Post subject: Reply with quote

Фино је што сте отворили ову тему да се продискутује мало, да се виде идеје других... Мислим да је у ове двије стране написано шта нам је потребно за концерт. Прије свега људи који имају свијест и људи који су вољни за помоћи. Концерт из године у годину је све масовнији и сигурно да ће бити и ове године тако. Уз добре најаве и позиве мислим да ћемо отварати и запад и исток. Што се тиче Пољака, мислим да је то добра идеја, и наравно свако ко подржава наш народ доле и нашу земљу је добродошао. Што се тиче улазница. Покушати са клубом направити да цијена улазнице за све трибине буде иста, она цијена карте која ће бити за концерт, а да се улазнице за утакмицу не купују. Вјероватно би много људи са истока и запада остало на концерту.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop