DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Srpska&Evropska Navijacka Scena-Rivali-neprijatelji/MI/
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
killacream
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 42
Location: Delijska

PostPosted: 19 Jan 2006 15:12    Post subject: Reply with quote

E pa ovako...

Domaca scena.

Sto se tice rivala (posto je rival neko sa kim imas RIVALITET), jasno je da nemamo takvih. Meni je licno krivo zbog toga (jbg. kol'ko je ok biti najbolji, toliko je smor da nemas s kim da se nadigravas), ali to je vise stvar drzave nego nas (ne postoje jaki klubovi, niti jaki regioni u Srbiji). Kako treba da se razvija scena u SR, tj. da li mi treba da uticemo na njihov fazon? Ja mislim da ne, i da je to jasno samo po sebi, da ne objasnjavam, ima 1000 razlicitih razloga.
Sto se tice neprijatelja, tu je uvek groblje (ni oni nemaju status rivala, i to je jasno). Svi ostali su mali, tako da ni ne mogu da budu neprijatelji. Mozda torcida sandzak jednog dana... Forsi... ne znam sta da mislim o njima.
Prijatelje ne treba da imamo, pre svega sto niko nije na nivou da bude prijatelj (ni po brojnosti, ni po nacinu razmisljanja, neka me upuceniji isprave ako gresim). Takodje mi nista ne bi imali od bilo kog prijateljstva ovde.

Medjunarodna

Prijatelji, osim brace iz Moskve i Pireja.
Ne moramo ni sa kim da budemo prijatelji, mada cemo nekom uvek biti vise, a nekom manje simpaticni (npr. Zenit prosle godine, Rusi su koliko se secam rekli nekom od nasih nesto tipa "necemo vam nista").
Neprijatelji su uvek ustase i balije, a dalje ne znam. Slazem se da bi ih trebalo traziti na istorijskom planu, ali meni je licno glupo da ti sad bude po defaultu neprijateljska navijacka grupa iz npr Nemacke, iako o njima nemas nikakav stav, zato sto smo s njima vodili rat.
Rivali... pa vreme ce pokazati. Evropa je velika, isuvise mnogo stilova i fazona. Neko ne gostuje (roma), neko je samo da se peva, neko je samo u hool fazonu, tako da je tesko napraviti neko poredjenje. Mi smo (mozda jos grci, turci, rusi) tu najkompletniji, ima opet mnogo brojnijih grupa, ciji se glas (TV slika) jace cuje evropom... Ne znam, tesko pitanje.

Neprijatelji koje smo stekli trojstvom...

Betmenovi prijatelji su i moji prijatelji...
Isto vazi i za neprijatelje, vec su neki nabrojani.
_________________
gigolo
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 19 Jan 2006 15:30    Post subject: Reply with quote

1)Romini nisu ovde napadnuti zato sto su italijani ili neki omrzeni narod,vec zato sto vaze za dobru grupu u evropi. Napadaju kod kuce,imaju incidente....imaju sve sto treba da ima grupa. Takve grupe uvek treba kod kuce "ne ostaviti ravnodusnim",a na strani se treba dobro spremiti i odraditi to kako treba.
2)Postoje recimo primeri kao sto je neko naveo Zenit,gde smo mi gostovali prvo tamo,gde su nam oni(bez obzira na neku malu tucu ispred stadiona) jasno stavili do znanja da zele da taj navijacki duel prodje bez okrsaja. Razlozi su za nas tada bili prihvatljivi(pravoslavci,imali su parolu ubij siptara i zapalili su albansku zastavau,dosli su do nas da se izvinjavaju sto je par njihovih dobilo batine napolju Laughing .To su retki trenuci koji uvek treba dobro da se odmere.
3)Postoje primeri i gde jednostavno navijacke grupe sa kojima se srecemo nisu vredne pomena(mec,kjevo,ekreren,barselona,rozenburg.....) i tu se u principu ne desava nista ni kod nas ni kod njih,jer jednostavno mi nismo zainteresovani za to a oni nisu u stanju da urade bilo sta.
4)Kod nas u ligi svi znaju kako stoje stvari tako da to ne treba preterano objasnjavati.
5)Hrvati...novi-stari neprijatelji na koje gledamo i kao neprijateljski narod i kao na najneprijateljskije grupe. Bice napadani gde god za to moze da se ukaze prilika,uvek ce se za njih svaka ekipa iz Srbije posebno spremati.
6) Prijatelji. Braca iz Atine i prijatelji iz Moskve su uvek dobrodosli na nas stadion i u nas grad,kao i mi kod njih.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 19 Jan 2006 15:47    Post subject: Reply with quote

Sto se tice rivala (posto je rival neko sa kim imas RIVALITET), jasno je da nemamo takvih. Meni je licno krivo zbog toga (jbg. kol'ko je ok biti najbolji, toliko je smor da nemas s kim da se nadigravas), ali to je vise stvar drzave nego nas (ne postoje jaki klubovi, niti jaki regioni u Srbiji). Kako treba da se razvija scena u SR, tj. da li mi treba da uticemo na njihov fazon? Ja mislim da ne, i da je to jasno samo po sebi, da ne objasnjavam, ima 1000 razlicitih razloga.
Sto se tice neprijatelja, tu je uvek groblje (ni oni nemaju status rivala, i to je jasno). Svi ostali su mali, tako da ni ne mogu da budu neprijatelji. Mozda torcida sandzak jednog dana... Forsi... ne znam sta da mislim o njima.
Prijatelje ne treba da imamo, pre svega sto niko nije na nivou da bude prijatelj (ni po brojnosti, ni po nacinu razmisljanja, neka me upuceniji isprave ako gresim). Takodje mi nista ne bi imali od bilo kog prijateljstva ovde.







Zasto mislis da nemamo rivala? Takvi kao ti mogu vrlo brzo da dobiju udarac ne nadajuci se!
NIKADA NEMOJ DA PODCENJUJES NEPRIJATELJA!
Da bi Mi bili dobri na Nasoj sceni, moramo da imamo neprijatelje, scena mora da se razvija, ako se scena ne razvija ni Mi se necemo razvijati, pa da nema ostalih grupa sta bi Smo mi radili na Nasoj "extra" sceni...?
Nasi neprijatelji su svi/sve grupe na Nasim prostorima/pricam o Srbiji i Crnoj gori/ a drugo je sto grupe manje-vise nisu bas activne po pitanju "susreta", smatram da nije jos razvijeno napadanje drugih grupa, a pa ako se Tebi Zemunci pojave ,a ti ih nisi napao, kako to da nazovem?
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 19 Jan 2006 16:09    Post subject: Reply with quote

Ne gledamo na neprijatelje po narodu samo i drzavama, mislim da sada imamo velikog i dobrog neprijatelja Cska Moskvu, takodje Cska Sofiju, i ostale Bugarske grupe!
Pored njih sigurno imamo velikog neprijatelja Marsejeve, mislim da bi to bio mnogo dobar susret navijackih grupa, veliki neprijatelji Nam dolaze iz Pravoslavne Grcke, pocev od "zelenih",preko "zuto-crnih" Aekovih do Solunskih ekipa"ceno-belih"i"zuto-Crnih" Arisovih ...
Voleli bi Smo da mladji narastaji koji dolaze budu upoznati sa Nasim protivnicima, o "susedima"necemo da pricamo jer to i svaki 5-godisnjak zna...
Treba spomenuti i navijace Vardara i oni su Nam neprijatelji, sto se tice ostalih Evropskih grupa sigurno Smo nastrojeni neprijateljski do njih ali kao Sto je Generalstab naveo, postojala je ranije sansa da ne dodje do sukoba vec da Nasi protivnici jednostavno su zeleli "bez problema" ...
Ali ove sto Sam naveo to je "podvuceno crvenim" Wink


PS druga je prica o Nasim rivalima u evropi recimo, verovatno bi bilo mnogo interesantno sastati se sa Rotterdamom,Englezima,Berlincima/s tim veoma tesko zbog njihovog fudbala Wink / Poljacima, Parizanima...itd...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 19 Jan 2006 16:32    Post subject: Reply with quote

1)Romini nisu ovde napadnuti zato sto su italijani ili neki omrzeni narod,vec zato sto vaze za dobru grupu u evropi. Napadaju kod kuce,imaju incidente....imaju sve sto treba da ima grupa. Takve grupe uvek treba kod kuce "ne ostaviti ravnodusnim",a na strani se treba dobro spremiti i odraditi to kako treba.

Oni su vise vazili,kao i vecina tih zabarskih grupa,ne racunam one grupe s'kojima nemozemo da se sastanemo/Atalanta/Bresa/Napoli/Salerno.../
Ako imaju Romini sve sto treba da ima grupa, zasto ne putuju "preko"? Wink , kao poslednje picke bodu i to kod kuce, verovatno ce susret buduci s"njima biti "vise od 'ultra" Very Happy
Oni vise nemaju cenu ,ovde podrazumevam Istocnu Evropu, ni jeda ekipa iz Poljske/Rusije/Slovacke mozda... ne smatra Italijane za "prave"navijace, mozda je to povezano i mentalitetom i regijom, kod Nas 70% ljudi na sceni svrsava na "zabare"ali vremenom promenice se i to...

Treba imati u vidu i "prijatelje" naseg NEPRIJATELJA, jer Oni su automatski i Nasi neprijatelji, jedni od Njih su : NN Benfica - Hajduk Split, Dinamo Z- Bayern M, Pao- Rapid-Hammarby-Orgulio vikingo Real M, Newcastle,Sporting Lisboa,Aek-Om-Doria UtC...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 19 Jan 2006 16:51    Post subject: Reply with quote

Warsaw-a. Nisam ja rekao da su romini dobri ili losi,vec sam rekao da vaze za dobre(opste misljenje navijaca u zadnjih 20-ak godina).
Velika tribina,mnogo incidenata iza sebe,mnogo spektakala....nigde ja nisam rekao da su oni najbolji u italiji ili u evropi vec da su imali neku reputaciju zbog koje smo ih mi i napali.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 19 Jan 2006 18:27    Post subject: Reply with quote

Celtic wrote:
Бодониус, твој критеријум има неку логику. Једино не знам када смо то ратовали с Италијом. Ја баш у експанзионистичким тежњама њихових екстремних десничара према Истри, Далмацији и деловима Албаније видим неке заједничке интересе.


Па рокали смо се са њима по Далмацији, Херцеговини..
Што се тиче заједничких интереса, капирам на шта мислиш. Биће... Cool

Нисам ја никад рекао да основа "са ким смо ратовали" треба да буде једина и коначна, међутим она нам може бити добар показатељ. Ја на пример никад не бих правио савез са било којим Немцима.
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 19 Jan 2006 20:17    Post subject: Reply with quote

BodoniuS wrote:
Celtic wrote:
Бодониус, твој критеријум има неку логику. Једино не знам када смо то ратовали с Италијом. Ја баш у експанзионистичким тежњама њихових екстремних десничара према Истри, Далмацији и деловима Албаније видим неке заједничке интересе.


Па рокали смо се са њима по Далмацији, Херцеговини..
Што се тиче заједничких интереса, капирам на шта мислиш. Биће... Cool

Нисам ја никад рекао да основа "са ким смо ратовали" треба да буде једина и коначна, међутим она нам може бити добар показатељ. Ја на пример никад не бих правио савез са било којим Немцима.


И мислио сам са мислиш на Други светски рат. Ми смо са Италијанима били сукобљени искључиво као Југославија, штитећи хрватске интересе у Далмацији (приморју). Чим се земља распала 1941. године, српске снаге (четници) су сарађивали са Италијанима у њиховој окупационој зони (Црна Гора, Далмација, Херцеговина). Ту усташе нису смеле ни да привире, највише захваљујући заштити Италијана.

У сваком случају њих не биг третирао као неке историјске непријатеље. Друга ствар је што су њихове групе на високом нивоу и што као такве заслужују "посебан третман".

Слажем се да су нам основни непријатељи хрватске групе. Њих треба гањати сваком приликом, када год се укаже прилика, без обзира на повод. Иста прича је и са босанским муслиманима.

Када је домаћа сцена у питању, зна се: гробље. У каквом год да су стању као група, они су ипак вечити ривали. Да није било њих ни ми не бисмо били овакви какви смо. Вероватно би више личили на БББ или неку другу, размажену групу.
Back to top
View user's profile Send private message
contadinello
ДЕЛИЈА


Joined: 11 May 2005
Posts: 121

PostPosted: 19 Jan 2006 20:51    Post subject: Reply with quote

Celtic wrote:

И мислио сам са мислиш на Други светски рат. Ми смо са Италијанима били сукобљени искључиво као Југославија, штитећи хрватске интересе у Далмацији (приморју). Чим се земља распала 1941. године, српске снаге (четници) су сарађивали са Италијанима у њиховој окупационој зони (Црна Гора, Далмација, Херцеговина). Ту усташе нису смеле ни да привире, највише захваљујући заштити Италијана.

У сваком случају њих не биг третирао као неке историјске непријатеље. Друга ствар је што су њихове групе на високом нивоу и што као такве заслужују "посебан третман".

.


A gde je Aviano?
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 19 Jan 2006 23:13    Post subject: Reply with quote

contadinello wrote:
Celtic wrote:

И мислио сам са мислиш на Други светски рат. Ми смо са Италијанима били сукобљени искључиво као Југославија, штитећи хрватске интересе у Далмацији (приморју). Чим се земља распала 1941. године, српске снаге (четници) су сарађивали са Италијанима у њиховој окупационој зони (Црна Гора, Далмација, Херцеговина). Ту усташе нису смеле ни да привире, највише захваљујући заштити Италијана.

У сваком случају њих не биг третирао као неке историјске непријатеље. Друга ствар је што су њихове групе на високом нивоу и што као такве заслужују "посебан третман".

.


A gde je Aviano?


Confused У праву си! Мада не знам колико су се уопште жабари (или Грци, Шпанци, свеједно) питали када је бомбардовање Србије било у питању.
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 19 Jan 2006 23:59    Post subject: Reply with quote

Svoje neprijatelje ne treba gledati tako da li su ratovali sa Srbijom ili ne ... To su dela njiovih vlasti , a ne navijacha koji su u vecini sluchajeva protiv vlasti , policije ali ne kazem da nema dupeliza ( imamo i mi takve pacijente , vrlo nam "drage" , svi znamo koji ) .

Kao shto sam vec rekao u mom prethodnom postu , imamo nashu pravoslavnu bracu , a ostalima pokazati zube .

Mozda protivnichke grupe treba podeliti na dva dela , a to su rivali i "special guests" . Laughing
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
Stella e basta!
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Dec 2004
Posts: 152

PostPosted: 20 Jan 2006 00:01    Post subject: Reply with quote

z warsaw wrote:



PS druga je prica o Nasim rivalima u evropi recimo, verovatno bi bilo mnogo interesantno sastati se sa Rotterdamom,Englezima,Berlincima/s tim veoma tesko zbog njihovog fudbala Wink / Poljacima, Parizanima...itd...


Зашто са Парижанима?

Пола екипе су им Срби и колико сам укапирао све су то Цигани (можда грешим). Не сећам се да је било неких сукоба у прошлости са њима а и сам си поменуо тезу о ''пријатељима наших непријатеља'' и поменуо си као наше непријатеље О. Марсеј. Наравно овде наведену тезу обрћем.

Капирам да их ниси сврстао у наше непријатеље него само навео с ким би било интересантно да се састанемо али опет их не видим ни у тој категорији, зато тражим да мало појасниш.
Back to top
View user's profile Send private message
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 20 Jan 2006 00:17    Post subject: Reply with quote

Stella e basta! wrote:
Зашто са Парижанима?

Пола екипе су им Срби и колико сам укапирао све су то Цигани (можда грешим).


Evo ja cu pokusati da objasnim.Svi znamo da Psg ima par navijackih grupa.A neke od njih se ne podnose i stalno su u sukobu.Postoji grupa "karsud" gde okosnicu cine upravo nasi ljudi Srbi,zvezdasi.Na bulonj tribini ima 15-ak redovnih Srba,ali su tu mesani i zvezdasi i partizanovci i nisu toliko uticajni na tribini,dok sa druge strane u Karsud-u nasi vode glavnu rec.
Zato je i warsaw spomenuo parizane,jer mi stvarno nista nemamo ni sa bulonj tribinom,ni sa supras auteuil,ni lutece falco,ni tygris mistik.Pa sam siguran da bi moglo da dodje do problema sa njima.Po meni jedini vredni paznje su huligani sa bulonja,tu ne mislim na grupu boulogne boys,vec na hool ekipu koja brani cast psg-a na ulicama.Ovi ultrasi sa zastavicama su smesni...
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 20 Jan 2006 10:18    Post subject: Reply with quote

Stella e basta! wrote:
z warsaw wrote:



PS druga je prica o Nasim rivalima u evropi recimo, verovatno bi bilo mnogo interesantno sastati se sa Rotterdamom,Englezima,Berlincima/s tim veoma tesko zbog njihovog fudbala Wink / Poljacima, Parizanima...itd...


Зашто са Парижанима?

Пола екипе су им Срби и колико сам укапирао све су то Цигани (можда грешим). Не сећам се да је било неких сукоба у прошлости са њима а и сам си поменуо тезу о ''пријатељима наших непријатеља'' и поменуо си као наше непријатеље О. Марсеј. Наравно овде наведену тезу обрћем.

Капирам да их ниси сврстао у наше непријатеље него само навео с ким би било интересантно да се састанемо али опет их не видим ни у тој категорији, зато тражим да мало појасниш.



Pa lepo si Sam odgovorio Sebi, svrstao Sam ih u RIVALE dostojni Nama, a ne u neprijatelje, Ilegalac je lepo objasnio, nikada se nismo sastali u proslosti, procitaj jos jednom Moj post, znaci Rivali su u pitanju Wink
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 20 Jan 2006 10:23    Post subject: Reply with quote

Celtic wrote:
contadinello wrote:
Celtic wrote:

И мислио сам са мислиш на Други светски рат. Ми смо са Италијанима били сукобљени искључиво као Југославија, штитећи хрватске интересе у Далмацији (приморју). Чим се земља распала 1941. године, српске снаге (четници) су сарађивали са Италијанима у њиховој окупационој зони (Црна Гора, Далмација, Херцеговина). Ту усташе нису смеле ни да привире, највише захваљујући заштити Италијана.

У сваком случају њих не биг третирао као неке историјске непријатеље. Друга ствар је што су њихове групе на високом нивоу и што као такве заслужују "посебан третман".

.


A gde je Aviano?







Confused У праву си! Мада не знам колико су се уопште жабари (или Грци, Шпанци, свеједно) питали када је бомбардовање Србије било у питању.






Upravo to, Contadenello Tvoj primer je malo ..., dajem Ti primer Poljskih navijaca ,i Njihovi sa vrha su bili tada u Nato operacijama, ali navijaci se izjasnjavaju velikom simpatijom prema Srbiji kao Slovenskim narodima, a verovali mnogi nisu pozitivno nastrojeni prema Hrvatima bez obzira na religiju koja Nas deli Wink
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop