DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ostale razlike na Severu
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 27 Dec 2005 14:34    Post subject: Reply with quote

Какве везе имају сплавови са навијачима.Ја на пример излазим по сплавовима и не видим у чему је ту проблем.А знам доста не само цигана већ и осталих навијача који тамо излазе...урбан може бити и онај ко слуша народњаке, али ствар је у понашању...није жвака за сељака
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 27 Dec 2005 14:51    Post subject: Reply with quote

Tacno. Sta fali narodnjacima i splavovima?

Koliko pink negativno utice na neke ljude, toliko i b92 sa svojim anti-srpskim stavovima.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 27 Dec 2005 15:08    Post subject: Reply with quote

Cekaj ljudi zar TV da nas obrazuje...

Ja ne vidim nijednu stanicu koju bi mogao da pohvalim kao dobru sva sreca pa je kablovska tu...

Sve je stvar u glavi...

btw radim na ozloglasenoj nam tv ali nisam pao pod njihov uticaj...
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 27 Dec 2005 15:08    Post subject: Reply with quote

Ja mislim da u kafanu prvi udje deda... Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
Мрли
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 511
Location: Крај једне старе крчме, где цвета багрем бео!

PostPosted: 27 Dec 2005 16:10    Post subject: Reply with quote

KOJA JE RAZLIKA IZMEĐU PINKA I B92?

Verujte, trebalo mi je dosta razmišljanja da bih odgovorio na ovo pitanje.
Na kraju sam zaključio da je Pink ipak malo iskreniji.

Najgora gadost mi je kada neko fura najgrđi mejnstrim i to proglašava za alternativnu kulturu. To je otprilike kao što se vladajuća koalicija naziva opozicija.

A ja znam i zašto to rade! Zato što mute vodu, to im je posao! Vlast pokušava da se predstavi kao opozicija da ljudi ne bi bili u opoziciji prema njoj, isto tako mejnstrim se prikazuje kao alternativa da ljudi sami ne bi stvorili neku alternativnu kulturu (jer šta će ti alternativa kada već postoji?).

Glamurama ili Grand parada, isti kurac! Dominantne vrednosti su potpuno iste (novac, kapitalizam, profit, reklame, uspeh, karijera, biti in, mladi japiji, govnari...) razlika je samo u sitnicama (npr. vrsta muzike koja ide u prekidima između ispiranja mozga).

Iako je skoro ista stvar u pitanju, ja lično ipak mnogo više mrzim B92!!! Možda zbog toga što je dosta mojih prijatelja, uključujući i brata rođenoga, pod njihovim uticajem, dok niko koga poznajem nije toliko naivan da odma' ne raskrinka Pink i njihove gluposti. Medoti B92 su toliko suptilni i prefrigani, da su uspeli čitav jebeni urbani Beograd da stave u potpunosti pod svoj uticaj. RTS Slobodana Miloševića naspram njih izgleda kao malo dete. Jebeno jednoumlje. Nema umetnika, muzičara ili javne ličnosti koja odbija da im gostuje, čak i oni principijelniji koji se nikada ne bi pojavili na Pinku. Ali to nije sve: oni imaju i svoju izdavačku kuću, Samizdat B92, koja je izdala knjigu No Logo od Naomi Klajn, koja se bori upravo protiv takvih stvari. Ima li veće ironije i ruganja? Ima li goreg totalitarizma: "Sve preko nas, ništa mimo nas!" Nikakav pokret koji nema B92 etiketu ne sme da postoji u Beogradu. Zato i marljivo obilaze predgrađa da bi nas sve etiketirali na vreme.

Zašto Mile glasa demokratsku stranku? Zar tako ne razmišlja prosečan radikal? Ali ovde je u pitanju vrhunsko majstorstvo manipulacije, kreiraš lika koji uvek zastupa mišljenje protivničke strane osim kada dođu izbori, onda se odjednom i on pokazuje "civilizovan" i poziva birače da glasaju za DS.

A jeste li primetili da se fanatična zagrejanost mladih urbanih ljudi za sve što im potura B92 može uporediti samo sa penzionerima fanatičnim sledbenicima dnevnika za vreme Miloševića. Sve je to sekta.

Još jedan razlog zašto manje mrzim Pink je to što mi ne priča non stop koliko sam ja zaostao i bedan i koliko je Srbija puna gluposti i primitivizma i koliko je Balkan loše područje. Samo što ne kažu da nam treba protektorat i da treba neko da dođe da nas civilizuje ili strpa u rezervate, što je verovatnije. Neću da mi neko nabija jebene komplekse samo zato što sam rođen ovde. Kakav je to bre neofašizam, kultur-rasizam ili šta ti ja znam već?
_________________
"Да се ђедо карабином јави, кад завију вуци, знају вуци ал знају и турци!"
Back to top
View user's profile Send private message
Fabrizio Ravanelli
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 33
Location: Beograd

PostPosted: 27 Dec 2005 16:45    Post subject: Reply with quote

Da vam kazem ja jednu stvar...Nije problem sto neko slusa narodnjake,pa slusam ih i ja(doduse Tomu Zdravkovica i stariju co.)...Nije problem ni da neko gleda taj pink.Ali covek(posebno mladji) mora da sam razume i stavi sebi prst na celo kad vidi nekog raspalog seju,djanija,ili seku i statijaznam koju cobanku i da se zamisli da gledanjem tog granda srozava sam sebe...
Dalje,problem oblacenja kod nas ide od nemanja(VIDIC Smile ) para do nemanja ukusa.Pa sto bi bio problem da neko nosi trenerku,ali ako je neko nosi kao saban tu je problem.Ako je upase,digne bele carape...to ne valja...Ja licno imam dosta skupocenih farmerki(ne hvalim se Wink ) i ne gotivim trenerke,ali ako neko nosi tresu na smekerski nacin,svaka cast...No mnogo sam ja skrenuo sa teme,izvinjavam se...
Treba razlikovati pravu urbanost i urbani duh od danasnjeg nafuranog pojma urbanosti koji prezentuju razne voditelje i opajdare...
Ipak,ljudi se razlikuju i svako ima svoj stil zivota i mislim da ne treba nasilno menjati nekog(mislim na to da vodje pricaju sta treba nositi a sta ne,sem onih krpica,raspalih kapa i ZVEZDA BEOGRAD salova)...Vremenom covek shvati sta valja a ste ne...pozdrav
_________________
...precizni,tacni,nikome slicni...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 27 Dec 2005 17:24    Post subject: Reply with quote

PINK...televizija koja se bogati na racun zatupljenosti naseg naroda. To bi mogla da bude definicija te televizije. Samim tim sto ovo spoznajemo....mi sebe(kolektivno)mozemo svrstati u nesto sto je urbano.
Takav nas nacin razmisljanja je dobar jer upravo ta televizija pokusava sa svojim izopacenim homoseksualnim voditeljima da nametne ovom narodu sta je to URBANO,sta je IN....ali mi to naravno ne prihvatamo.
Najveci trovaci ovog naroda,najveci profiteri na racun neobrazovanosti naseg naroda su "gospoda" sa pinka koja tacno znaju sta rade.
Da smo pametni kao grupa,ili urbani kako god...pokazali smo i kada je na toj famoznoj televiziji vladala sektaska atmosfera vezana za pracenje reprezentacije,atmosfera kojoj su mnogi MALI podlegli. Zaboravili su i na Srbiju,po neki i na svoje principe....bilo im je bitno da im se grupa spomene na sportisimu,ili da neko od njihovh predstavnika bude predstavljen na konferenciji za novinare. Mnogo je ta televizija odradila oko reprezentacije,ali mi smo ostali dosledni nasim principima.
Ta televizija je jako opasna jer je mnogo ljudi na zalost gleda i poistovecuje je sa nacionalnom(najbolji primer je i dnevnik koji se pojavio na pinku uporedo sa nacionalnim).
Nasim stavom ne verujem da cemo ikoga opametiti,ali cemo bar tim govnarima sa te televizije dati do znanja da ipak postoji deo ovog naroda koji ne mogu izmanipulisati,deo naroda koga treba da se uvek plase jer ne rade za ovaj narod,jer ga svesno jos vise zatupljuju i propagiraju sve najgore sto ova drzava moze da proizvede.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 27 Dec 2005 19:04    Post subject: Reply with quote

Jest sad "Generalstab" pljujes po Pinku, a onomad si poslao jednog od svojih najboljih vojvoda da gostuje i bori se protiv komesara SKOJ-a N. Strasnog.
Smile

Nego Ambasadore aj otvori topik na Crazy North-u o the muzici '80. Ima ovde ljudi koji bi mogli svasta da napisu, a isto tako i dosta onih koji bi vrlo rado nesto i procitali, nemaju svi stariju sestru ili brata, a da su i i sami stari. Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
KillBill
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Oct 2005
Posts: 29

PostPosted: 27 Dec 2005 20:46    Post subject: Reply with quote

Pricao sam danas sa drugom i kao sto on kaze sve to krece iz porodice
iz tog nekog zdravog stava,koji treba da ima svaka normalna osoba,
ne treba raspravljati dali pink ili neka druga televizija nanosi glavnu stetu jer osobu koju pink i slicni mogu da izmanipulisu od njega ionako treba dici ruke.
Glavni problem kod ljudi je sto u poslednjih 15ak pa i vise godina oni Delije gledaju kao odpadnike,bas iz tog razloga sto se ne pojavljuju po takvim televiziijama i emisijama,dok su oni pravi prepoznali da su Delije nezavistan sloj ljudi,bratstvo koje prati svoje ciljeve i svoja ubedjenja,stoji iza svega sto je Srbija i sto je Srpsko.
Biti urban ne lezi samo u oblacenju kako ovde neki tvrde oblacenje postaje sve manji problem jer sve vise ljudi prati taj neki Engleski i Italijanski stil oblacenja a sve cescim plasiranjem proizvoda Delije Sever se izgradjuje i nas licni stil,to je nesto sto lezi u vaspitanju u principima koje svaki covek treba da ima,tako nesto ne mozemo da naucimo coveka jer neko ko se promeni da bi pripadao negde je labilna osoba i po meni ni takvima nije mesto na severu.
_________________
Crvena Zvezda
Olympiakos
Spartak

Tri kluba,dve boje,jedna vera.
Zajedno kao nekad,jaci nego ikad.
Back to top
View user's profile Send private message
DELIJA-DOBOJ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Sep 2005
Posts: 22

PostPosted: 27 Dec 2005 22:41    Post subject: Reply with quote

Vecina ljudi i ne zna koristiti pojam urbano... Jednom sam u Nezavisnim novinama ili gdje vec citao zanimljiv clanak o tome... Kako svako koristi tu rec, i cura je citirala kako je na netu nasla seksualne mastarije nekog pubertetlije ge kaze "i onda smo URBANO vodili ljubav"...
Jednom smo se dvoumili izmedju dve svirke i kaze ovaj jedan moj kao " ma idem na Stiva i Kevu , oni su mi nekako urbaniji" , a ova druga opcija je bila punk rock maraton... Rolling Eyes
_________________
ЗА ЗВЕЗДУ И СРБИЈУ И ЖИВОТ ДАЋУ ВЕЧНО НАВИЈАЋУ
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 27 Dec 2005 23:47    Post subject: Reply with quote

Mozda je sam termin "urbano" bio pogresan... Al` jebiga, nema bolji. Izlizalo se to, a i tesko da ga neko cesce pominje od onih "boska" i Co.
Nego, znate li onu floskulu koju je neko vec pomenuo o "Beogradskim mangupima" koji su u Zvezdi videli svoj svetionik urbanog za njihovo vreme. Pominjemo te pretece navijaca, a ono sto bih ja voleo je da i za nase ime uvek bude vezan isti imidz (opet nema zgodnije reci - ali ne krivite mene sto nas je Amerika zgazila).
Ne misli niko da je prokleti B92 urban - ja na primer ne vidim ni jednu (apsolutno ni jednu) razliku izmedju Britni Spirs i Cece. Biti danas urban u Beogradu valjda znaci da ne trpis uticaj ni jedne ni druge!
Ovo je samo moje misljenje, ima nas puno, ali najvaznije je da se prica o tome - pa cemo se mozda naci na nekoj sredini.
Kriticar - iz zajebancije sam i ja radio slicne stvari, ali je tragedija kad vidis ljude koji se uopste ne zajebavaju...
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
shubara
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 May 2005
Posts: 50

PostPosted: 28 Dec 2005 00:01    Post subject: Reply with quote

ej, bre svi pljujemo po pinku, a na marakani pre tekme moby dick ima svojih pola sata. po meni nema nikakve razlike izmedju stoje i britni kao ni izmedju 50 cent i djanija, jer niko od njih nije umetnik, a da se podsetimo muzika je umetnost. nije televizija ta koja treba da te obrazuje. dzabe svakome skupa garderoba, stan na trgu, ako mu u glavi jos goveda ricu. to je ono ili jesi ili nisi Wink
_________________
ko nam da go, da mu umre majka!
Back to top
View user's profile Send private message
typhoon
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Dec 2005
Posts: 115
Location: Свемирска станица МИР

PostPosted: 28 Dec 2005 00:35    Post subject: Reply with quote

Svakako da je termin "urbano" itekako pogresan, mislim da sa Vuk Karadzic okrece u grobu Smile
Nako rece GOSPODIN...e tu se slazem...i nema sanse da muzika ili politika uticu na to da li neko pripada tribini i kako je on predstavlja nego samo PONASANJE i to svaki put i na svakom mestu, znaci danas si "cool" a sutra napravis glupost i opet si coban...moras biti na nivou non stop!!!

Jos jedna stvar, koliko kod svi mislimo da su ameri glupi, oni imaju jednu dobru osobinu u odnosu na nas, a to je da ne sude o ljudima prije neko sude o samima sebi, znaci uvijek i bas uvijek treba krenuti od sebe i raditi na sebi...nikada se nece popraviti slika drustva ako budemo pametovali jedni drugima bla bla bla...
Sever MORA da bude najreprezentativnije (koja rec) mesto u Srbiji i u srpskom narodu...

e da nabijem na qrac i Pink i B92 ustashe...
Back to top
View user's profile Send private message
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 28 Dec 2005 02:18    Post subject: Reply with quote

..televizija nije to sto treba coveka da edukuje. mislim da je to ipak sama savest kod coveka, tj. mozak.
moze neko da ti nametne nesto (propaganda), ali opet, sam trebas ugledati ono sto ti prija.
najgore je sto se mnogi pale na ono sto vecina misli da je kul, kako vetar dune... takvih je kod nas mnooooogo..

nije muzika ono sto te cini urbanim, nije ni televizija, nije ni ona gomila knjiga sto si procitao...
Back to top
View user's profile Send private message
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 28 Dec 2005 02:22    Post subject: Reply with quote

[quote="typhoon"]
Jos jedna stvar, koliko kod svi mislimo da su ameri glupi, oni imaju jednu dobru osobinu u odnosu na nas, a to je da ne sude o ljudima prije neko sude o samima sebi
Quote:


nesto nisam primetio da oni prvo zagledaju u tudju avliju... to nije ni tema.. sorry za off.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop