DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

prelazni rok i ostali nasi rokovi ...
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 31 Jan 2005 15:26    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:
@cabron
Moja preporuka je bila da ne pises o ovoj temi na drugim temama i da ako ti smatras da treba da se o ovom raspravlja da se otvori nov topic. Izvinjavam se na skretanju teme, ali samo da bude jasnije.


ne ok potpuno si bio upravu za ono sto si napisao na ptar topiku krenula je prica da izmice glavnoj temi, a ja sam pritom stvarno smatrao da ima potrebe da se trenutna desavanja isprate malo sire ne samo iz ugla da li nam dolazi siptar ili ne, prosto ne bi hteo da nas naziv ovog topika ogranici da se prica o nekim stvarima koje smatramo da su lose, a sad da se malo okrenem temi, za sve stvari koje smatramo losima jedini je lek ovo sto je giska napisao, a to je sto vise na stadion, ja isto ne mislim da se na netu moze bilo sta resiti, ovo vise gledam kao razmenu informacija i kao neko konsultovanje navijaca, a ne kao mesto gde se moze bilo sta resiti, ali se zato mogu identifikovati neki nasi problemi kojih je nazalost previse.

Bulbulder G16 ja napisao post s kojim se takodje slazem stav treba imati uvek o svemu takva je situacija da mi moramo da damo svoj glas inace cemo doci u situaciju da moze novi kapiten da bude a.djokaj ako se dobor pokaze i ako pantelic zapali preko noci-ne bi bio prvi put da tako nesto u rade.normalno ako nas je vise nas glas se cuje daleko jasnije i zato je neophodno da se u novoj polu sezoni krene u sto vecem broju.

mi smo u vakumu, ja evo na primer pojma nemam ko je sada sef u zvezdi, zvanicno, mogu samo da pretpostavljam, ali pretpostavke su samo pretpostavke i nista vise, sto znaci opet niko nikom ne odgovara, a ako cutimo znaci da nam je dobro i nema razlog da se bilo sta menja.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 31 Jan 2005 17:55    Post subject: Reply with quote

Mene samo interesuje da li u prvoj ekipi ima volje za nekim promjenama? A mozda i oni razmisljaju kao Giska, da bez 7000 navijaca nema nista. E 7000 NAVIJACA, mnogo ce vode Dunavom proteci dok na severu srijedom u 13h dodje 7000 NAVIJACA......
Back to top
View user's profile Send private message
RayBan
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Jan 2005
Posts: 222

PostPosted: 31 Jan 2005 18:03    Post subject: Reply with quote

A menis e cini dok ONI budu placali OVIMA nece biti nista...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fcrs83
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 277
Location: Beograd Srbija

PostPosted: 31 Jan 2005 21:01    Post subject: Reply with quote

Sta mogu da urade navijaci?
Evo samo kratkog osvrta sta rade navijaci:
Dodju na utakmicu, ucune da tribina izgleda onako kako izgleda nas Sever na svakoj maloj utakmici. Bude tu barjaka, na dve motke, bude zastave, ponekada bude parola neka (zavisi od situacije), pesma, pirotehnika... Apsolutno se sve ucini da se masa (smesne li reci za nas fudbal) animira do maksimuma i da pozeli doci i na sledecu utakmicu bez obzira na utakmicu, na los fudbal... Takodje ti isti navijaci odluce da od sada sve finansiraju sami i samim time podignu nivo organizacije tribine na najvisi nivo...
Zato danas nasa tribina ima kop od 500 navijaca, retko kada manje, a zna da bude i duplo vise ljudi... Bez obzira na sve stvari koje nam se desavaju sa upravom, sa igrackim kadrom, sa time sto nas najveci rival ima vise sportskog uspeha (ipak i to treba uzeti u obzir) nasa tribina izgleda odlicno! To je sve sto mi kao navijaci mozemo uciniti... Jer odavno je jasno da smo po siroj javnosti mi skupina debila koja gleda taj ljigavi domaci klub dok ostali sede kuci i uzivaju u utakmicama Barselone, Intera, Liverpula...
Cak i da nas kop broji tih famoznih 7-8 hiljada ljudi (bio bi najsrecniji kada bi tako bilo) tesko bi mogli sta da uradimo jer jednostavno mi smo navijaci, a svi znamo sta ta titula donosi u ovoj zemlji...
Niko u ovoj zemlji ne zna sta ce biti sutra, a ne za godinu dana, tako je i sa nama... Sve sto imamo je ta nasa vernost prema klubu koji volimo i to je sve...
_________________
...a neki ovde kao u pesmici:
"...i tako dan za danom
pred kockastim ekranom...
tataratira..."
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdas
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 35
Location: Srbija

PostPosted: 31 Jan 2005 22:21    Post subject: Reply with quote

fcrs83 wrote:
Sta mogu da urade navijaci?
Evo samo kratkog osvrta sta rade navijaci:
Dodju na utakmicu, ucune da tribina izgleda onako kako izgleda nas Sever na svakoj maloj utakmici. Bude tu barjaka, na dve motke, bude zastave, ponekada bude parola neka (zavisi od situacije), pesma, pirotehnika... Apsolutno se sve ucini da se masa (smesne li reci za nas fudbal) animira do maksimuma i da pozeli doci i na sledecu utakmicu bez obzira na utakmicu, na los fudbal... Takodje ti isti navijaci odluce da od sada sve finansiraju sami i samim time podignu nivo organizacije tribine na najvisi nivo...
Zato danas nasa tribina ima kop od 500 navijaca, retko kada manje, a zna da bude i duplo vise ljudi... Bez obzira na sve stvari koje nam se desavaju sa upravom, sa igrackim kadrom, sa time sto nas najveci rival ima vise sportskog uspeha (ipak i to treba uzeti u obzir) nasa tribina izgleda odlicno! To je sve sto mi kao navijaci mozemo uciniti... Jer odavno je jasno da smo po siroj javnosti mi skupina debila koja gleda taj ljigavi domaci klub dok ostali sede kuci i uzivaju u utakmicama Barselone, Intera, Liverpula...
Cak i da nas kop broji tih famoznih 7-8 hiljada ljudi (bio bi najsrecniji kada bi tako bilo) tesko bi mogli sta da uradimo jer jednostavno mi smo navijaci, a svi znamo sta ta titula donosi u ovoj zemlji...
Niko u ovoj zemlji ne zna sta ce biti sutra, a ne za godinu dana, tako je i sa nama... Sve sto imamo je ta nasa vernost prema klubu koji volimo i to je sve...


Slazem se stobom u pitanju sta mogu navijaci!!Jer kako reci jedne pesme kazu

Ti igras na oblacima slave,retko kada ti pomislis na nas
na nas tako NESRETNE i MALE....................da,da nesretne i male!!!
_________________
"Na celom svetu samo ZVEZDA"
__________________________________

"Ja imam bolest koja nema leka,i koja plasi normalnog coveka,jer bog je meni podario mozak,al" njega mi je Zvezda uzela"
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 31 Jan 2005 22:30    Post subject: Reply with quote

RayBan wrote:
A menis e cini dok ONI budu placali OVIMA nece biti nista...

a da ti prekines da lupetas gluposti, a? topic o korupiciji vrha je bio oko zenita, a i ceo informator posvecen tome i sve je objasnjeno... molio bih nekoga ko zna linkove informatora da postavi ovde, a uostalom sta ti ja uopste pravdam vrh, ko si ti... jer dolazis redovnije na sever? NE... jer ti je stalo do zvezde? NE... to je dovoljno...
p.s.SAMO TI SEDI U TOJ TOPLOJ FOTELJI, GREJ SVOJE DUPE I TIPKAJ PO NETU...
Back to top
View user's profile Send private message
RayBan
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Jan 2005
Posts: 222

PostPosted: 01 Feb 2005 14:07    Post subject: Reply with quote

Jok tebi je stalo...

ali ajde necu da se raspravljam..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Новљанин
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Oct 2004
Posts: 167
Location: Бока Которска

PostPosted: 04 Feb 2005 11:21    Post subject: Reply with quote

Sta navijaci mogu da urade?U pravu su oni koji kaze da 400-500 ljudi koji dolaze na tekmu ne mogu puno toga da ucine i da treba da nas je vise.Isto je tako tacno sto kaze RADOVAN da bi trebalo da se prva ekipa izjasni jer oni mogu najvise da ucine.Mislim da oni mogu da izvrse pritisak na upravu po bilo kom pitanju.Da li zele ili ne to je druga stvar.Slazem se da je izlizana prica DECEMBARSKI ROK i Dzajina ostavka.Ali mnogo puta smo se opekli sa njihovim "obecanjima" i to ne treba zaboraviti.Da se ne lazemo,ovaj tim ne moze u Ligu Sampiona.Potrebno je tu par kvalitetnih i iskusnih pojacanja.E sad da li mi imamo pare za njih to je druga tema.Ali sramota je da VUJIN kaze da nama ne treba milostinja i da nam ne treba Metalurgovih 200.000 eura ili dolara nebitno!TO niposto nisu male pare!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 508
Location: Црна Гора

PostPosted: 04 Feb 2005 17:35    Post subject: Reply with quote

Evo za tebe jedan veoma dobar post sa Tribine, o koji ce ti otvoriti oci. I ne samo tebi.

Svako treba od svoje grupe da podje,pa tako ja polazim od svoje.Karte za utakmice na nasem stadionu placamo skoro dve godine u nazad ,karte na gosotovanjima redovno placamo od pocetka ove sezone.Karte za derbi smo placali iako smo mogli besplatno da ih uzmemo kao I uvek do sad.Koreografije u zadnje dve godine smo u 90% slucajeva mi finansirali,cak smo I gosotvanja preko odradili o svom trosku I po pola sa klubom.Kazem cak zato sto to nismo morali,vec je to bio nas hir.E sad se neko pita zasto li ovo ponavljam po ko zna koji put�?Pa prosto je.Svi ostali shvatite da ovo radi najveca grupa u zemlji,grupa koja jedina ima kakav takav kop�grupa koja ne mora to da radi,ali�.ovako je sve blize stvarnosti,sve ide ka tome da ce jednoga dana profesionalni igraci igrati na terenu,a na tribinama ce ih bodriti prave navijacke grupe.
Placanjem karata,koreografija�..distanciramo se od kluba�sto nam pomaze da mnogo brze vidimo neke stvari,a pored toga sve dobija smisao.Ljudi kupuju karte a od toga za pocetak klub neka plati vodu koju klub trosi�I to je nesto.Kada se proda neki igrac pare za vodu mogu otici na nekog igraca,a samim tim mozda I postignes neki uspeh u evropi.
Pa onda uporedo sa tim na domacim utakmicama imas 10-20 000 ljudi�pa pomnozi to sa cenom karte�..
Dakle bez besplatnih karata,gostovanja,bez tapkanja�..tribine su napravile jedan ozbiljan korak ka unapredjenju naseg fudbala.U ovakvom vremenu njima I ne odgovara da tribine budu pune,jer ko bi trpeo tolike sramote koje trpi nas 500-1000 na severu.Ovako jedva cekaju da nam plate gostovanje,da na ucine�..time misle da su donekle kupili mir.
Nesvesno mozda I jesu kupili mir I to je upravo razlog zasto treba ici ka samostalnosti tribina bez obzira dal su to otrovi ili delije.Nasa razmisljanja treba da se promene,mi treba da shvatimo kao grupe da je nas posao da animiramo tribine,da na njima ima sto vise ljudi iz utakmice u utakmicu,da tim ljudima ako vec ne znaju,objasnimo I predocimo sta je cilj navijaca uospste I kako on najbolje moze da pomogne svom klubu
.
Besplatnim kartama,gosotvanjima,koreografijama�..samo cemo u kopove navuci obesnu decu koja ne znaju da cene tribinu I njene ideale,vec su tu samo eto�.da se nadrogiraju u autobusu,da izbleje kad je vec besplatno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 508
Location: Црна Гора

PostPosted: 04 Feb 2005 17:36    Post subject: Reply with quote

Autor je R.S zaboravih da pomenem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
odan_SEVERU
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jan 2005
Posts: 264
Location: СЕВЕР-срце Србије

PostPosted: 04 Feb 2005 18:58    Post subject: Reply with quote

Tako bi trebalo nekako da bude
Back to top
View user's profile Send private message
thug-life
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 213
Location: Београд

PostPosted: 05 Feb 2005 12:57    Post subject: Reply with quote

Ne znam ko je napisao ovaj post,ali svaka mu cast za njega!!!
Sve shto je napisano je ziva istina i daj Boze da tako bude.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 09 Feb 2005 13:04    Post subject: Reply with quote

Kolike su se tastature izgulile chavrljajuci o ovome da je vec pomalo glupo pisati na ovu temu, ali ja imam obavezu da opravdam reputaciju zadrtog magarca, pa evo:
Problemi koje imamo mene neodoljivo podsecaju na neke nase "velike" firme, koje ne mogu da skontaju da je nastupilo novo vreme i da recepti koji su ih nacinili velikim, vise ne vaze. Pauzu u kojoj su bili iskljuceni iz sveta su ostali iskoristili da napreduju, a mi smo se vratili 5 godina kasnije i kontamo kako je sve isto, samo jos da se zaletimo i bice opet finale LS.
Ali fora je u tome da nas proizvod vise ne valja ni kurcu (ovo ce zatucanijima zvucati kao bogohuljenje, ali mi osim Stankovica nismo proizveli ni jednog evropski vaznog igraca posle One Generacije - ponavljam: NI JEDNOG), a proizvodnja dobrih igraca je jedina sansa za klubove iz bednih drzavica, jer pare nece stici ni od sponzora, ni od TV prava za namestenu i nekvalitetnu ligu.
Mozemo mi nabrajati mnoge koji su otisli preko i bili solidni, ali opsta reputacija je takva da ovde ne mozete naci prave zvezde (a nekad je zaista moglo).
Sta je resenje? -TRENERI!!!
Velike pare moraju biti ulozene u strucnjake (posebno one koji se bave mladjim kategorijama), a onda cekati nekih 5 god. da se to vrati u kesu, pa jos 2-3, da se sastavi tim koji moze nesto ozbiljno da uradi!
Cini vam se dugo? Pa alternarnativa je neko klepanje staraca, s kojima cemo uci u LS, ali samo uci.

A navijaci (i simpatizeri), ce doci sami od sebe...
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop