DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

C Zvezda-Javor
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 01 Nov 2005 08:42    Post subject: Reply with quote

Zato je neko lijepo rekao (ne sjecam se da li u prethodnim postovima, ili na drugoj temi) treba uvesti da ko donese ulaznice sa tri "male" tekme, ako ne da dobije ulaznicu za "vecu" (sad vec sigurno romu) onda da ima neki popust, ili bar prioritet pri kupovini karte za sjever![/quote]

U potpunosti podrzavam ovu ideju Cool , to bi bilo nesto sasvim super za ozdravljenje nashe tribine kada dodju "velike" tekme!!! Ovako svako ko ima para da plati vishe od onoga ko inache ide na Maru, doci ce na Sever i blejace tamo, mumlace sebi u bradu, grickace semenke... Evil or Very Mad I TAKO ODE SVE U TRI LEPE... NISTA OD DOBROG NAVIJANJA Exclamation Question
Veliki minus proshle uprave, je bas kada su dolazili evro klubovi, pa oni 98% karata za Sever daju tapijima Evil or Very Mad Evil or Very Mad , a navijanje na Severu skripi na sve strane Sad Evil or Very Mad
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 01 Nov 2005 08:51    Post subject: Reply with quote

[quote="Fabrizio Ravanelli"]
North Star wrote:
Generalstab wrote:

Zvezdu ili Romu?!?!??[/color]


Romu druze moj,Romu...I u tome je najveci problem...Poludim kada vidim takve ljude...Pazite meni nije bitno kome Zvezda daje gol,verovatno i vecini ovde...Znaci potpuno mi je svejedno da li je perovic,ili neko drugi dao gol Mladosti iz Podgorice ili Romi,ja se isto radujem...A oni su dosli na tekmu zato sto zvezda igra sa Romom,a kad damo gol svrsavaju od srece...Pa ne moze to tako...


Zaista vrlo chudno?!?!? Nemoj pogresno da me shvatish, ali ti bolje se preseli u Rim. Tamo ces gledati Romu svake nedelje, a kada Zvezda bude igrala velike tekme, ti skokni do BGD!
Nikada mi nije palo napamet da nosim obelezija drugih klubova osim Zvezdinih, niti da dolazim na Maru samo zbog npr. Rome! Mislim, lepo je to sto Zvezda igra sa Romom, i drugim velikim klubovima, ali NAJVECA GLUPOST JE DOLAZITI NA MARAKANU DA GLEDAS ZVEZDU KADA IGRA SAMO SA VELIKIM KLUBOVIMA, A NE DOCI NA "MALE" TEKME!!!
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
Delija_do_groba
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 18
Location: Ludnica

PostPosted: 01 Nov 2005 11:13    Post subject: Reply with quote

Au ljudi pa vi ste neverovatni.Problem je dati 300 din za neku tekmu,ali zato nije problem dati 800 za romu ili nesto sl.Uostalom postoje i propusnice i sa njima mozes ulaziti na sve utakmice na marakani,sto je za vecinu i dovoljno jer oni i nepomisljajiu da odu na neko gostovanje!Strasno bio je u pravu Generalstab kada je rekao da mi nemamo jos navijacki mentalitet i ako ovako nastavite da dolazite na utakmice kada je ulaz dzabe i da odvojite kintu za groblje ili neku evropsku .... dugo ga mi jos necemo ni imati.
_________________
SAGAPAO KOIKKINO ASTERI -- ORTHODOXIA I THANATOS

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Η ΘΑNATOΣ
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 01 Nov 2005 12:37    Post subject: Reply with quote

Generalstab wrote:
Sale_BORSKI wrote:
.Mislim da je besplatan ulaz jedan dobar nacin da bude vise ljudi na stadionu,u suprotnom nemamo se prava zaliti na prazne tribine protiv raznih javora,smedereva....

Ma ti nas sve ovde zajebavas.

Djenerale , pa to i nije tako losa ideja i ja sam to vec predlagao i obrazlozio zasto .
Sto se tice ove utakmice , mislim da je mozda i vise od besplatnog ulaza na stadion doprineo apel Delija da se dodje u sto vecem broju . Da je bio neki kasniji termin , verovatno da bi bilo jos dosta vise gledalaca , jer subota u 14:00 se jos uvek uzima kao radni dan .
Kad sam vec kod tih pocetaka, zasto ne moze jednom za uvek kao u svom normalnom svetu da se utvrdi stalan termin odigravanja utakmica i da postoji zimski i letnji termin ? I tako dok je sveta i veka .
Radimo na omasovljavanju severa . Po meni , negde od sezone 2008/2009 , na severu bi moralo da bude minimum 5000 ljudi u kopu, pa da li se borili za opstanak , da li padale sekire , da li... ali MORA ! E sad kako doci do toga ?
Jedan od nacina je i besplatan ulaz na sve utakmice u prvenstvu , osim sa Partizanom i jos jednom koja bi se odabrala u toku prvenstva (neka vazna gde bi klub mogao dobro da zaradi ) . Za to treba da se odredi na primer 2 sezone i nazvalo bi se PRIVIKAVANJE LJUDI DA DODJE NA STADION , a onda po starom : da se placaju ulaznice , ali pre svega da se ljudi navikavaju da kupuju godisnje predplatne karte , kao sto je slucaj u drugim zemljama, jer tako ulaznica kosta mnogo jeftinije i ne ceka se red da se kupi karta .
Klub tim besplatnim ulazom ne bi gubio , jer bi na primer za internacinalne utakmice i za derbi podigao za 50% cenu (a mozda i duplo) i samim tim bi zaradjivao jos vise nego sto je to ovog trenutka, a imao bi opravdanje za tako nesto jer je preko cele godine besplatan ulaz . Znaci , klub bi profitirao iz svega. Plus sto bi bilo vise gledalaca na svim utakmicama , samim tim i lepsa atmosfera .
Sto se severa tice, ocistio bi se , jer bi ljubitelji fudbala otisli da gledaju utakmicu sa zapada ili istoka , a ostali bi samo oni koji se osecaju navijacima. Kada bi iz nedelje u nedelju taj kop bio veliki , sa tim ljudima bi se lakse komuniciralo . Pod lakse komuniciralo mislim kako ih bolje organizovati za navijanje, gostovanja i KAKO DA NAUCE NA PRAVI NACIN DA VOLE SEVER I ZVEZDU I DA IM BUDU BESPREKORNO ODANI (i na delima , a ne samo u pesmi ) . Ljude bi iz nedelje u nedelju ucili zasto je vazno da se uclane u Delije , zasto je vazno da imaju godisnje predplatne karte . Na svakoj utakmici bi se delio informator o aktuelnoj utakmici i aktuelnim problemima , a jednom mesecno bi izlazio casopis "Delije" koji bi se sire bavio aktivnostima severa, pisao o drugim navijacima (pre svega nasim prijateljima ) i tako "obogacivao" znanje naseg prosecnog navijaca na tribini .
Sto se tice velikih utakmica , nekim nenavijacima bi bio preskup duplo skuplji ulaz za sever , a oni uclanjeni u Delije bi imali pravo prvenstva kupovine karata (mada se nadam da bi takvi vec imali godisnje preplatne karte , ali na primer nije lako ni iz Banja Luke dolaziti svake nedelje u Srbiju, ...). Procistili bi se redovi severa , mnogi ljudi bi se navikli da dolaze redovno . Ako nista , a ono zbog atmosfere .
I jos nesto , pa nije slobodan ulaz zbog nekoga od 25 godina ko je neodlucan . Kao takav neodlucan nam i ne treba , ali zato neke neodlucne treba pridobiti na nasu stranu , a kad pocne praksa kupovine ulaznica, oni drugi neodlucni ce da nas napuste . I jos vaznije klinci . Siguran sam da je na zapadu i istoku bilo 50 klinaca koji su bili sa nekim starijim i nalozili se da kad malo odrastu odu na sever . E takvi kada dodju na sever , kasnije napale jos po 3 druga . Njih 50 puta 3 druga = 200 . Da nije bio besplatan ulaz , ko zna da li bi ih teca ili cale doveli na Javor .
Pravi utisak kod besplatnog ulaza bi mogao da se stekne tek na prolece . Mislim da bi na ovakvoj utakmici na prolece bilo sigurno duplo vise ljudi . Poenta je navuci ljude da dolaze , a onda ima uzimati lovu kada postanu zavisni , a mi da nadjemo nacin kako da komuniciramo najbolje sa tribinom .
Komunicirati sa tribinom znaci kako saopstiti sve sto zelimo onome ko nije prisutan ovde na forumu . Jedan informator nije dovoljan . Na primer kazu , oglas u nekom mesecnom casopisu , pocinje da daje rezultate tek posle 6 meseci redovnog oglasavanja . Zato stvari treba gledati MNOGO MNOGO u napred da bi se ostvarile. Nije poentya u tih 300 dinara , vec u razmisljanju pojedinca , a mi moramo da ga naucimo kako da razmislja . Ne mozemo da idemo po gradu i trazimo eventualno zainteresovane, vec moramo da ih pozovemo da dodju tu pored nas da se druzimo....
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 01 Nov 2005 12:53    Post subject: Reply with quote

Tako nesto je uradio KK pre par sezona. Cele jedne sezone su tekme bile za dz, a od sledece pretplatne...
Back to top
View user's profile Send private message
ujke
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Oct 2005
Posts: 234

PostPosted: 01 Nov 2005 13:04    Post subject: Reply with quote

Quote:
KRITICAR: Njih 50 puta 3 druga = 200

Laughing Extra je fora...
U velikoj mjeri se slazem sa tobom "Kriticar", dosta toga dobrog si rekao, trebalo bi to ozbiljno razmotriti...
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 01 Nov 2005 13:31    Post subject: Reply with quote

pesnaja wrote:
Tako nesto je uradio KK pre par sezona. Cele jedne sezone su tekme bile za dz, a od sledece pretplatne...

И шта је таква политика КК-а донела? Дугорочно, ништа добро. Две сезоне је улаз био бесплатан и Пионир је био пун. Чим су карте и пропуснице почеле да се плаћају, посета је почела постепено да опада да би сада достигла то да Звезду у Пиониру гледа око 2000 љубитеља кошарке.

Нисам за то да улаз на Маракану буде џабе. Треба људе навикавати пре свега да купују пропуснице, јер је 1000 динара за целу сезону ништа. Ко неће да купи пропусницу или да плаћа карте, не мора ни да долази у старту, јер ће такав човек престати да долази оног тренутка кад карте поново почну да се плаћају.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
KOBAC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2005
Posts: 52
Location: BAR

PostPosted: 01 Nov 2005 14:54    Post subject: Reply with quote

Slazem se s tobom Kriticar u nekim djelovima ali po meni je trulo davati da sve prvenstvene utakmice budu dz jer ipak dolazish da gledash ZVEZDU i to kosta Smile ali definitivno bi nesto trebalo uraditi po tom pitanju a ja mislim da bi nabolje bilo kad bi na tim prvenstvenim utakmicama ulaz bio 100 dinara za SVE tribine.
Tako bi se ocistili sa severa oni sto im je jeftinije za 100 dinara pa dodju na sever jer bi mogli za iste pare fino da sjede tamo na zapad i jedu kokice Smile a i ova cijena je priklada za svakog gradjanina koji bi zeleo da gleda tekmu a i naravno za nas delije .
_________________
Delije Bar - samo za tebe i uvek uz tebe !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сале_БОРСКИ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 274
Location: град бакра

PostPosted: 01 Nov 2005 16:03    Post subject: Reply with quote

Ma ne zajebavam ja nikog,samo pokusavam da nadjem nacina da i pored loseg fudbala bude pun stadion.Vec 15 godina tribine uglavnom zvrje prazne.
Naravno podrazumeva se da se povoljnosti besplatnog ulaza odnose iskljucivo na zapad i istok,Poboljsanje severa nije povezano sa besplatnim ulazom,tu je vec bitnmo stvoriti mentalita ultra' kod sto vise ljudi.
Uglavnom Kriticar je rekao sve to samo malo opsirnije.Hvala mu na podrsci Smile
_________________
БАКАР ЈЕ ЦРВЕН, ДИМ ЈЕ БЕО, БИЋЕМО УЗ ТЕБЕ ЖИВОТ ЦЕО
CuBOYS R.S.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 01 Nov 2005 17:22    Post subject: Reply with quote

ne bih nista o utakmici jer je sve sazvakano za one koji ne zive ovde i nisu u mogucnosti da dodju, oni koji su mogli da dodju,a nisu neka protiv rome budu u kavezu jer ne zasluzuju drugo mesto, eto sutra prilike za reprizu.
nego sta sam hteo da kazem, nikako se ne slazem sa besplatnim ulazom, ali nikako, pitanje je odnosa, neka karta bude 50 din. ako treba samo neka nije za dz. na taj nacin se stvara jedan odnos na zdravim osnovama, evo npr. gledate celu sezonu za dz. na mari, a ko ce na gostovanja, u zemlji i preko??? ili recimo ne daj boze zvazdi krene lose i odes pred upravu i kazes: " mamu vam j... pi.ke ja sam ....(sta? -platio kartu?? -dosao??? -nemam pametnija posla pa sam tu??? )" mislim nas niko ne tera na stadion i ne treba niko da nas placa, a besplatan ulaz je jedna vrsta novcane stimulacije, 85% ljudi ce popiti dva piva pre tekme, za to ima kesa, a 100 kinti za kartu, od koje kinta ide nasem klubu, e to nemamo? molim vas!!!
nek je 50 din. ali da se placa.
na kraju imamo i propusnice, pre godinu dana kucalo se na 10 strana o tome, mozda treba i crtati, ali ima nacina i njih treba koristiti, a ne izmisljati nesto peto, ko hoce docice.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Новљанин
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Oct 2004
Posts: 167
Location: Бока Которска

PostPosted: 01 Nov 2005 17:50    Post subject: Reply with quote

Kakav bre besplatan ulaz?Pa i javni WC se placa.Nije Marakana humanitarna ustanova.Slazem se sa Cabronom-bolje i 50 din. nego dzabe.
Back to top
View user's profile Send private message
Fabrizio Ravanelli
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 33
Location: Beograd

PostPosted: 01 Nov 2005 18:19    Post subject: Reply with quote

[quote="North Star"]
Fabrizio Ravanelli wrote:
North Star wrote:
Generalstab wrote:

Zvezdu ili Romu?!?!??[/color]


Romu druze moj,Romu...I u tome je najveci problem...Poludim kada vidim takve ljude...Pazite meni nije bitno kome Zvezda daje gol,verovatno i vecini ovde...Znaci potpuno mi je svejedno da li je perovic,ili neko drugi dao gol Mladosti iz Podgorice ili Romi,ja se isto radujem...A oni su dosli na tekmu zato sto zvezda igra sa Romom,a kad damo gol svrsavaju od srece...Pa ne moze to tako...


Zaista vrlo chudno?!?!? Nemoj pogresno da me shvatish, ali ti bolje se preseli u Rim. Tamo ces gledati Romu svake nedelje, a kada Zvezda bude igrala velike tekme, ti skokni do BGD!
Nikada mi nije palo napamet da nosim obelezija drugih klubova osim Zvezdinih, niti da dolazim na Maru samo zbog npr. Rome! Mislim, lepo je to sto Zvezda igra sa Romom, i drugim velikim klubovima, ali NAJVECA GLUPOST JE DOLAZITI NA MARAKANU DA GLEDAS ZVEZDU KADA IGRA SAMO SA VELIKIM KLUBOVIMA, A NE DOCI NA "MALE" TEKME!!!


ja nisam tebe prozvao,niti bilo koga ko je redovan na tribini,ti ako si se osetio prozvanim jebiga...
i nisam pricao da ja dolazim da bi gledao velike timove protiv zvezde,nego sam pricao o ljudima ciji je mentalitet takav...a i meni je draze da odem na Zvezda-Buducnost nego na Zvezda Barsa bas zbog takvih...
p.s.romu mrzim Wink
_________________
...precizni,tacni,nikome slicni...
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 01 Nov 2005 18:48    Post subject: Reply with quote

Ma ljudi zele da gledaju i kvalitetan fudbal, a merilo je evropa, koja utiche i na posechenost domachih utakmica u prvenstvu.. Ne moze od danas do sutra to da se promeni ali kako je Sever krenuo (i zvezdini rezultati), sve to moze samo pozitivno da utiche na brojnost severa.. To je idealna prilika da se shto vishe ljudi primi i shvati taj nachin Zivota..
Ukoliko se i brojnost preko nochi promeni problem bi bio edukacija tih navijacha.. Ovako ide polako ali sigurno, a i ti rezltati trebaju da se iskoriste za aktiviranje navijacha (novih i starih).. Shto posebno utiche na posetu i privlaci ljude na stadion su spektakli Severa i na tim "manjim" tekmama.. Primer je sigurno proshla utakmica protiv Habitpharma!
Ono shto je bitno i ochigledno ide u tom pravcu je da ljudi shto vishe idu na utakmice zbog ljubavi prema Zvezdu i atmosfere koja se tu stvara za Voljeni Klub (chega su i oni deo brojnoshchu, pevanjem, koreografijama,..), a ne zbog protivnika.. U tom primeru na te delije moze da se rachuna i kada klubu ne ide, i ne samo kada je ufur za Dz..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 01 Nov 2005 19:03    Post subject: Reply with quote

Besplatan ulaz na Sever za decu mladju od 12 godina!

To bi bilo do jaja, klinci bi se navikli da idu od malih nogu i da vole Zvezdu i budu Delije. Ako je nekome problem kako ce kop izgledati ako bude vise dece onda je odgovor da ce i ta deca dobrim vaspitavanjem(pritom mislim na govor vodje, informatore itd) poceti brze da kapiraju stvari od nekih idiota sto dolaze 3 puta godisnje na utakmicu.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MeThOd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Oct 2005
Posts: 49
Location: Семендриа - Смедерево

PostPosted: 01 Nov 2005 21:40    Post subject: Reply with quote

Sto na Sever?
Zasto ne bi bio besplatan ulaz na istok kao sto je bilo i u akciji Ja sam Zvezdas?
Bolje ne gurati decu bas u epicentar Wink
_________________
Бићу увек с` toбom makaр нeм`o лeбa и бодрићу те Звездо и на Марсу ако треба!!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop