DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Srpska&Evropska Navijacka Scena-Rivali-neprijatelji/MI/
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 18 Jan 2006 10:54    Post subject: Srpska&Evropska Navijacka Scena-Rivali-neprijatelji/MI/ Reply with quote

Po ugledu na jednu od Kriticarevih tema u topiku "Teme o kojima treba raspravljati", otvaram novi topik, nadam se ozbiljniji, kao jednu od stvari o kojima treba razmisljati i raspravljati.

Srpska navijacka scena. Rivali i neprijatelji.

Dakle, mislim da prema Srpskoj navijackoj sceni postoji nekoliko misljenja. Jedni misle da je bitno da cela Srpska navijacka scena bude dobra, razvijena, kvalitetna, dok drugi imaju stav u fazonu "Ma sta me bas zabole za grobare, firmu ili forse, meni su vazne samo Delije"?

Znaci da li treba zauzeti stav da zelimo da ostale grupe propadnu, da se rasformiraju, i da mi jedini dominiramo scenom, bez ikakvog rivala, pa da se usredsredjujemo na medjunarodnu scenu... ili nam je u interesu da imamo koliko-toliko dobru konkurenciju, kako bi stalno imali tu navijacku "praksu", sticali nova iskustva, itd.

Kakvu scenu zelimo u Srbiji? Ko su nam rivali, neprijatelji? Kako vidimo Srpsku navijacku scenu za 5 ili 10 godina? Na sta ili koga treba obracati paznju? Kakva iskustva mozemo da izvucemo iz ranijih godina? Da li cela navijacka scena treba da gradi zajdnicki identitet i fazon (kao na primer u Engleskoj), ili da svaka grupa gradi svoj?...

I jos nesto... uz ostvarenje Pravoslavnog Trojstva, treba razmotriti i nove neprijatelje na medjunarodnoj sceni. Sta znamo o njima? Kako sa njima?
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
ULTRA' ROMA
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Nov 2002
Posts: 173
Location: negde daleko

PostPosted: 18 Jan 2006 13:51    Post subject: Reply with quote

Siguran sam da ce mo se u buduce sve cesce i intenzivnije druziti sa novim / starim rivalima iz bivsih YU-Republika.
_________________
2009 - GODINA BAHATIH - GODINA KLANA !
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 18 Jan 2006 18:05    Post subject: Reply with quote

Lepo bi bilo da imamo razvijenu scenu , samim tim i tekme bile navijachki zanimljivije ali ja mislim da je to najvishe problem drugih grupa da one same napreduju , tako da to Delije ne dotiche .

Imamo nashu pravoslavnu bracu , a ostalima da pokazemo zube .
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
ajzak
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Apr 2005
Posts: 13
Location: npp

PostPosted: 18 Jan 2006 18:12    Post subject: Reply with quote

ULTRA' ROMA wrote:
Siguran sam da ce mo se u buduce sve cesce i intenzivnije druziti sa novim / starim rivalima iz bivsih YU-Republika.



pa da se ponovi maximir...
zna se dobro ko su nama sve neprijatelji i mislim da ( ako dodje jos do kakvog gostovanja kao u zaprešiču ) bi trebali još masovnije da odemo na takve utakmice
Back to top
View user's profile Send private message
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 18 Jan 2006 18:59    Post subject: Reply with quote

nije tu problem u Delijama,jednostavno,oni nece dozvoliti masovnije gostovanje jer ne zele probleme,tako da je odlazak u vecem broju na neku od mogucih utakmica sa njima tesko ostvarljiv...
inace,sto se tice nase scene,slazem se da to zavisi od samih grupa,i da Delije ne mogu tu nesto mnogo da promene,a i ako se tezi nekom napretku celokupne navijacke scene,onda prvo treba iskoreniti postupke tipa onog u Novom Sadu Rolling Eyes jer tako nesto definitivno ne vodi napretku neke grupe...
U svakom slucaju,treba pre svega gledati svoje dvoriste i teziti licnom napretku,a ako ostali ne mogu da prate,sta da se radi.... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
никола
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Dec 2005
Posts: 77
Location: Srbija,Beograd,Marakana,Sever

PostPosted: 18 Jan 2006 22:05    Post subject: Reply with quote

Naravno da nam je najbitnije da da se mi organizujemo jos bolje.A sto se tice ostalih u Srbiji, grobari su nam uvek bili i bice neprijatelji.Vecina drugih bi trebalo da budu rivali,ali oni su dosta slabiji na svim planovima tako da i nisu za sada neki rivali.E sad da li je bolje da je organizovanija navijacka scena, to toliko i nije do nas nego do tih drugih.Mi mozemo samo da radimo na sebi kao i svako drugi.Ja se ne slazem da treba kao u Engleskoj da imamo zajednicki fazon,vec svako za sebe.Jer jednostavno nije moguce da mi budemo ravnopravni sa ne znam kojom grupom nekog drugog kluba.Uvek smo bili iznad, tako da jednostavno i ne treba sad da imamo mi isti fazon sa drugim grupama.U Engleskoj ima vise dobro organizovanih grupa i jednostavno su imali uslove za to.Kod nas kao i rezultatski tako i navijacki ima velike razlike izmedju Delija i drugih.Zato mislim da nama i nije potrebno da budemo slicni sa ostalima.Mi smo do sada bili poprilicno kreativni i mozda bi se tim slicnim fazonom srpskih ekipa malo izgubilo ono sto nas cini onim sto jesmo , a to sigurno ne bismo zeleli.Naravno mozda i gresim, nisam siguran kako bi to ovde izgledalo,ali nekako mi se cini da bi bile grupe navijaca svih klubova nekako slicno organizovane , tako da ne bismo bili jedinstveni ovde.Takodje to bi znacilo da mi treba da pomognemo nekom da dostigne nivo organizacije koje imaju Delije , a ja sam protiv toga , jer zasto bi jacali nekog drugog.
Back to top
View user's profile Send private message
bucher
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jun 2003
Posts: 22
Location: КРАЉЕВО

PostPosted: 18 Jan 2006 23:19    Post subject: Re: Srpska&Evropska Navijacka Scena-Rivali-neprijatelji/ Reply with quote

Ambasador wrote:

I jos nesto... uz ostvarenje Pravoslavnog Trojstva, treba razmotriti i nove neprijatelje na medjunarodnoj sceni. Sta znamo o njima? Kako sa njima?


PAOK,Panatinaikos,Aris,CSKA Moskva kao i sve Klubove koje imaju nesto sa Pandurima ili Vojskom npr. CSKA Sofia,Partizan,CSKA Moskva itd.

ko se bolje razume neka bolje obljasni Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 18 Jan 2006 23:33    Post subject: Reply with quote

Ја бих за почетак да кажем шта мислим о односима са другим групама, а предпостављам да ћете да се сложите.
Мислим да би основа односа требало да се огледа у историјским догађајима, па тек после да се гледају друге ствари. Са свима са којима смо ратовали (сем Грка) не би требало да имамо позитиве односе.
То су: Германи (Немци, Аустријанци, Енглези), Хрвати, Бугари, Мађари, Турци, Италијани...
Јел има још неког?
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
rus
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Aug 2005
Posts: 31
Location: Moskva, Rusija

PostPosted: 19 Jan 2006 05:31    Post subject: Re: Srpska&Evropska Navijacka Scena-Rivali-neprijatelji/ Reply with quote

bucher wrote:
Ambasador wrote:

I jos nesto... uz ostvarenje Pravoslavnog Trojstva, treba razmotriti i nove neprijatelje na medjunarodnoj sceni. Sta znamo o njima? Kako sa njima?


PAOK,Panatinaikos,Aris,CSKA Moskva kao i sve Klubove koje imaju nesto sa Pandurima ili Vojskom npr. CSKA Sofia,Partizan,CSKA Moskva itd.

ko se bolje razume neka bolje obljasni Exclamation


Pozdrav svim Delijama i svaka cast!

Isto. Takode mrzim Dinamovi (pandurovi) ekipe (Dinamo Moskva, Dinamo Zagrev, Dinamo Kiev...)
I jos nasi (Spartakovi) medjunarodni neprijateli su Sparta Prag i Kosice, ali najvise Dinamo Kiev (Ukraine) i Zalgiris Vilnus (Lithuania)

Zvezda-Olympiakos-Spartak
Pravoslavna triada: crveno-beli ponos
_________________
uvek crveno-bele
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 19 Jan 2006 11:41    Post subject: Reply with quote

jel moze neko ko zna da mi objasni ovo:http://www.ultras.gr/pages.php?id=links, pod friendly groups & ultras
a sve u svetlu desavanja pred takmu sa romom u bg, mislim za ovo gore sam znao i ranije nego kako se susret sa romanistima u bg-u odrazio na odnose gate 7 i ramanista i koliko su intenzivni bili njihovi odnosi, ovo me sanima bas zbog nasih zajednickih ciljeva
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
радомир
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 339

PostPosted: 19 Jan 2006 12:32    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
jel moze neko ko zna da mi objasni ovo:http://www.ultras.gr/pages.php?id=links, pod friendly groups & ultras
a sve u svetlu desavanja pred takmu sa romom u bg, mislim za ovo gore sam znao i ranije nego kako se susret sa romanistima u bg-u odrazio na odnose gate 7 i ramanista i koliko su intenzivni bili njihovi odnosi, ovo me sanima bas zbog nasih zajednickih ciljeva


То је вероватно неко лично познанство вебмастера тих сајтова. Они немају никаквих контаката на нивоу група. Као што пише поред линкова за наше сајтове, ми смо браћа.
_________________
ПРАВДА ЗА УРОША!!
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 19 Jan 2006 12:33    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
jel moze neko ko zna da mi objasni ovo:http://www.ultras.gr/pages.php?id=links, pod friendly groups & ultras
a sve u svetlu desavanja pred takmu sa romom u bg, mislim za ovo gore sam znao i ranije nego kako se susret sa romanistima u bg-u odrazio na odnose gate 7 i ramanista i koliko su intenzivni bili njihovi odnosi, ovo me sanima bas zbog nasih zajednickih ciljeva


Ti odnosi nisu ni postojali, jedni sa drugima nikada nisu imali veze. Kao kada bi recimo Caki stavio link sa mancesterovim navijacima zato sto se oni njemu licno svidjaju ili zato sto su nasi red devilsi uzeli ime po uzoru na njih.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 19 Jan 2006 12:58    Post subject: Reply with quote

Oнда су дефинитивно неозбиљни... Confused
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 19 Jan 2006 14:35    Post subject: Reply with quote

pa kako moze moderator da stavlja linkove svojih licnih prijatelja na sajt navijacke grupe kojoj pripada???
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 19 Jan 2006 14:48    Post subject: Reply with quote

Бодониус, твој критеријум има неку логику. Једино не знам када смо то ратовали с Италијом. Ја баш у експанзионистичким тежњама њихових екстремних десничара према Истри, Далмацији и деловима Албаније видим неке заједничке интересе.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop