DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Maksimir 90 - druga strana
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Becki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Oct 2004
Posts: 15

PostPosted: 20 May 2005 12:57    Post subject: Reply with quote

Ja stvarno neznam zasto se raspravljate sa .stasima, pa bre oni su i u durgom svetskom ratu bili .icke i jos uvek se ponose time sto su lizali hitleru dupe i nikad nisu znali sta su i ko su...!Uvek kad dobiju batine oni se vade da su to bili neki indijanci ili preokrecu stvari u njihov koristi jer ih boli istina...podestim vas samo na skorije vreme nemoramo da pricamo o maksimiru ili pivsoj SFRJ kada ste bre dobili od groblja batine u svacerskoj, pa ja vise nikad ne bi otvorio usta kada bi onako dobijo batine od glubih grobara koji neznaju da potreve prst u dupe a kamoli da navijaju ili nesto drugu ali su vam jeba.i kevu !
Stvarno ste smesni... bilo ih je sigurno hrabi i sa vase strane ali sigurno niste vi najaca grupa is ex Yu....
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 20 May 2005 13:15    Post subject: Reply with quote

Stilgar wrote:
Rijec je o tome da se vi ponosite tim zbivanjima, a sakrivali ste se iza srpske milicije.
I nagradno pitanje : Kada ste to usli nan teren i tukli se masovno sa policijom za vrijeme SFRJ-a. Ja mislim nikada.
Vjerojatno je to i razumljivo jer ste dobro suradjivali.

Radilo se o vasem gradu i o vasem stadionu, sto je veoma bitno i u tome je razlika, da niste vi u srbiji imali neki sukob na stadionu i uletavanje u teren.. Ah da imali ste u zapadnoj srbiji tacnije u Banjaluci kada ste bili proterani sa tribine od strane nekoliko postara (ali ruku na srce takva je bila situacija tada kod svih navijaca).. Kada kazes srpska milicija, koja vas je cuvala nedavno u beogradu Wink koja vam je tada bila veoma korektna i draga, iako se znalo unapred za planirane nerede na maksimiru, uprava dinama je najpre trazila sam nekoliko desetina pandura kao obezbedjenje tekme visokog rizika.. Ali na kraju je moralo ipak doci nekih stotinjak.. Bilo bi interesantno kada bi purgeri dolazili u beograd gde svega 50-ak pubova obezbedjuje tekmu zar ne, znaci totalno jasna namera uprave kluba..
Dalje par stvari koje trebaju da se napomenu:
1.Na vasoj strani su bili ne samo bbb vec sve navijacke grupacije (Prisutna Armada, torcida, itd..)
2.Glavnina prve ekipe cigana nije bila prisutna (zbog odlaska na ravnu goru Red devilsa i Ultrasa), a i jedan voz cigana nikada nije stigao na tekmu jer su njihovi vagoni odkaceni od ostatka voza i bili primorani da se vrate jer je radilo o poslednjim vozom za zg (sa kojim bi stigli na tekmu)
3. Ostali koji su stigli do Zg ranijim vozovima, da bi se izbegla panduracija povlaci se kocnica i zaustavlja se voz pre glavne stanice u Zg iskace iz voza i akcija po gradu..
4.Uhapsenih je bilo mnogo vishe na strani cigana zbog nereda pre tekme (cini mi se cak stotinjak), i pored ostalog u sorci sa pandurima gde se plavci ne provode najbolje
5.Sa gornje tribine bilo je bacanja kamenja da doljnu gde su se nalazili cigani, ruse se reklame kako bi se probili gore do tih napadaca, sledi sorka i gadjanje stolicama..
6.United hrvosi ruse ogradu na svojoj tribini, koliko mi je poznato najblize nasoj tribini dolazi armada koja otima jednu zastavu i bezanija sa njom, zbog murije.. Jedina interesantija sorka sa murijom je bila kod vase tribine, ako izuzmemo pendrecenje murije na terenu..
7.Boban gazi puba jer je pre toga bio na tekmi u Ljubljani isprozivan najgore od strane BBB i tako postaje opet miljenik dinamovca..
8.Sta se desavalo dalje napolju, osvojili ste grad zapalili automobil sa beogradskom registracijom i deo porazbijali, kao i po gradu tramvaje itd..
9.Za to vreme cigani su bili zatvoreni na tribini, gde su zapalili vatricu i dobar deo stolica..

Sve u svemu lep provod i "istorijska tuca" BBB (+ dosta drugih hr. navijaca).
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
SERBIANULTRAS
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 45

PostPosted: 20 May 2005 13:55    Post subject: Reply with quote

Pa kad su Purgeri nesto uradili ??

U21 u nemackoj Crvatska -Srbija:
Nista.. koliko se ponose na taj Maksimir
trebali su da nas razbiju koliko imaju velika usta ..
ali samo pickin dim.. nikakva tuca..

Pevalo se crvaticama " Baci sise da se igramo"
a njihovi deckici NISTA..

turnier u Svajcarskoj sve kaze .. onaj cedo sa sajkacom
ukrao Crvatsku zastavu i niko nije mogao da je vrati.. xaxa

50 BBB su dosli na Rukomet u Beograd protiv partizana
Policija je njih cuvala kao da su rodbina..

stim se oni ponose..

da bi zvezda igrala u svajcarskoj oni bi jos gore tamo prosli

ako BBB pobedu fajt na neutralnom terenu onda se mogu da se jave ponovo..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hajduk Split
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jan 2003
Posts: 49

PostPosted: 20 May 2005 14:09    Post subject: Reply with quote

Imam dojam da su u ta vremen navijači bili u prosjeku puno mlađi nego danas.Čini mi se da su onda 22-23godišnjaci bili smatrani za starije navijače.
_________________
.....i nikad ti necemo.....okrenut ledja mi......
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop