DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 27 Mar 2020 21:06    Post subject: Reply with quote

То су још времена где је Звезда била првак света и европе пре 5-6-7 година...далеко другачија структура људи је долазила него данас на трибину. Нису бољи ни гори него једноставно тада су људи прво долазили једном, два или три пута годишње на утакмицу ов остало као да није постојало. И онда као такав ужелиш се утакмице и онда не знам шта да се пева сигурно је мање "смор" него данас...када сваку утакмицу имаш коп од пар хиљада коме није довољно што гледају оних 11 на терену, јер није ни барселона ни мец ни лион преко пута него неки Лучани, Зета, Смедерево, Јавор...и онда вероватно у недостатку дешавања на терену као у тих пар утакмица, људи једноставно траже да им на трибини буде "забавно". Што је погрешно али разумљиво донекле и зато се чује "смара", "мењај" итд. То се укоренило неприметно код нас и зато нам се чини да сада навијамо "лоше", а да је тада било "добро". Није исто дал неки певач наступа на турнеји у 15 данас 15 пута, и ако направи један концерт за годину дана. Сигурно да овај једном годишње има много више времена и мотива и енергије, него овај што за 15 дана промени 10 градова и пева. Дао сам банално поређење али дефинитивно да није лако на 30 утакмица се трудити да навијаш добро и на 4-5. Али опет, за тих 30 утакмица, сигурно да можемо и морамо боље од овога што је сад. Доста битна ствар код ових клипова да у већини утакмица где је пун север, бубњева малтене да није било. Као да су тадашњи који повремено сврате, имали више слуха него данас они који су сваку суботу ту. Зато је добро видети ове снимке...има и то време недостатака наравно јер овде видиш оно најбоље. немој да мислиш да није тада покушавано много тога али није пролазило или се килавило...али свакако је добро да сами себи отварамо очи. Логична су питања за некога ко није прошао та и ова сад времена.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 27 Mar 2020 21:11    Post subject: Reply with quote

Овај Запрешић ретко досадно гостовање. 300 карата смо добили,у старту каснили цело полувреме због наших органа реда. На граници њихова полиција контролисала дал је неко под дејством алкохола. Наравно иако је био договор да се буде трезно и свесно чини ми се 7-8 њих враћено са границе назад. Мислим да су нас БББ два или пута покушали напасти и то из неке шуме у одласку а у повратку из кола у супротној траци. Реално били смо под огромном пратнјом да би нешто више урадили. Ето буквално не знам шта бих више написао у вези овога.
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
Дете Београда
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Dec 2010
Posts: 32

PostPosted: 28 Mar 2020 12:56    Post subject: Reply with quote

Јел зна неко из које године је ова слика и који је повод, која утакмица?

Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 28 Mar 2020 15:28    Post subject: Reply with quote

Кошарка нека Пионир...2002-2003. чини ми се.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 28 Mar 2020 17:27    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=qsSLp_SemJE
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 28 Mar 2020 17:55    Post subject: Reply with quote

stani wrote:
Овај Запрешић ретко досадно гостовање. 300 карата смо добили,у старту каснили цело полувреме због наших органа реда. На граници њихова полиција контролисала дал је неко под дејством алкохола. Наравно иако је био договор да се буде трезно и свесно чини ми се 7-8 њих враћено са границе назад. Мислим да су нас БББ два или пута покушали напасти и то из неке шуме у одласку а у повратку из кола у супротној траци. Реално били смо под огромном пратнјом да би нешто више урадили. Ето буквално не знам шта бих више написао у вези овога.


И приликом одласка из самог Запрешића је пукло пар стакала на аутобусима, од флаша
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 29 Mar 2020 17:52    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=lh9gxC4l1jg
Екерен, кореографија на све 4 стране, поприлично амбициозно с обзиром на противника. Упсело је. Све у свему, сем кореографије, утакмица за заборав...резултатски, навијање, провала облака и потоп...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 30 Mar 2020 13:12    Post subject: Reply with quote

Шта за заборав, Друлићев промашај ме прогања и дан данас Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 30 Mar 2020 17:14    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=ZCLRovQV1Xc
Пожаревац 97. године. Рукомет са екипом Ска Минск чини ми се. Ова утакмица је требала да се одигра у Београду, али због неслагања са управом и најавама које су чули, људи из управе одлучују да помере домаћинство из Београда у Пожаревац. Иначе, то је у то време био слобинград. Бамбиленд итд. Забела близу Very Happy ...све како треба.
Млађе Делије одлучују да они преузму организацију ове утакмице и да они покажу управи дал могу да побегну од својих навијача. 2 аутобуса млађих одлази у Пожаревац. Али кад кажем млађи, мислим да је просек у два аутобуса био 17 година. Дакле, јако млади, жељни доказивања. Договор је био да се у 20 ом минуту чини ми се улети у терен и прекине утакмица. Како је управа видела да су ушле Делије згранули су се, и да би умањили звук и песму "управа напоље"...шаљу трубаче у халу да праве буку. Very Happy Сценарио је требао да буде што више људи на паркету-нема утакмице. Али, као што то на свим искушењима бива...показује се ко је какав. 10 ак људи је успело да утрчи и прекине утакмицу. Пар људи бежи махинално у просторије клуба и бива ухапшено. И након тога јако чудна сцена у Пожаревачкој станици. Пошто су сви били јако млади нико није имао како другачије да оде кући и наравно да су сви дошли код аутобуса. Полиција је покупила све и одвела у станицу. И са једне стане је стајало 2-3 друга која су ухапшена а са ове друге 100 тинак које су довели. И кажу нећемо вас пустити док се не пријаве још ко је био у терену. На то следи мук и након 30 секунди излази дете од 14 година које је стварно утрчало у терен и стаје међу ту тројицу(а иначе је утрчао у кимону за карате). Након 30 секунди када су то видели остали, сви који су били у терену излазе и стају. Много добра сцена је када жандар каже...немој да ми се неко смеје, али делује ми као да је неки каратиста утрчао у терен где је он? Тресла се станица од смеха. А он каже...добро нисам ја дебил знам да није кимоно, али личи на то. И онда иде још већи смех, пошто је млађи друг стигао да се пресвуче док није ухапшен. Полиција пушта остале задржава ових 7-8 и води их код судије. То су била луда времена где да је судија био ту, вероватно би сви добили затвор. Међутим, судија отишао кући и било је попишите их стићиче им редовно. И тако док су аутобуси чекали изван Пожаревца да довезу ове што су ухапшени, ова два аутобуса успевају да обију радњу неку поред пута са све полицијском пратњом и да убаце неке решое у аутобусе и још неке небулозне ствари из продавнице. Невероватно колико је фалило да сви заврше у забели када је полиција схватила да је неко поред њих обио продавницу. Све што је могло избацио се кроз шибер и срећом нису имали кога да окриве. Стижу ови из станице и уз лагане батине због крађе насумично по аутобусима...креће се назад пут Београда. Ово има и са телевизијског снимка исто где се види мало боље.
https://www.youtube.com/watch?v=kjqrZLoDqVg
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 506
Location: Црна Гора

PostPosted: 30 Mar 2020 17:19    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Шта за заборав, Друлићев промашај ме прогања и дан данас Laughing


Tрибина пева "Помози Боже", и убрзо гром ударио поред Стадиона. Јел тако беше било?
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 31 Mar 2020 16:14    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=xbPMTe1_KoA
Поприлично чудан дерби на стадиону јна. Шок за људе када су преко пута видели Ултрас заставу раширену. Ни сами људи из те групе нису знали да је њихова стара и дотрајала застава, која је замењена новом која се види на првом клипу на огрди, украдена из просторија Звездине ревије где је ајде да кажемо бачена а што је неко искористио и обивши врло лако ту просторију дошао до оваквог плена. Јесте и украдено, јесте и да та застава више није била у оптицају...али свакако да никоме на северу у том тренутку није пријао призор који је виђен на трибини преко пута. У знак револта или у шока унутар групе, људи из Ултраса скидају свој транспарент. Видећете да га на другом снимку нема. Пре утакмице била су занимљива дешавања по Новом Београду где је на возној станици група млађих Делија наишла на пун воз гробара из Војводине где је разлупан цео воз, а након утакмице Ултраси у људи око њих одлучују да нападну зборно место у граду где су комшије биле након утакмице. Ако постоји неко ко је учестоваво било би добро да каже нешто више пошто је прошло 23 године скоро тако да може о некој тучи да се каже нешто. Мени у сећању, из прича људи, је остало да је наших мање напало комшије, да су се они дали у бег и да су утрчали у кафић у коме су били, да је пошто је то у центру града било, полиција одмах наишла, и да су наши кренули да беже од полиције а комше искористиле тај моменат да крену у "контра напад". Па су се ту годинама спорили учесници шта је стварно истина.
https://www.youtube.com/watch?v=9M3svQ-PhUY
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
crven_cvet
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Oct 2018
Posts: 13

PostPosted: 31 Mar 2020 17:19    Post subject: Reply with quote

[img]https://ibb.co/Vj8HyTL[/img]

Да ли је ово прва застава са 4С ?
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 31 Mar 2020 19:52    Post subject: Reply with quote

Врло вероватно да јесте.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dpcz
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 240

PostPosted: 31 Mar 2020 21:15    Post subject: Reply with quote

Моја друга утакмица, мој први дерби па зато за мене има емотивну вредности и посебно место у сећању. Smile С обзиром да сам тада био клинац из унутрашњости, са непуних 15 година, ког је отац одвео на први дерби, препун утисака упијао сам погледом сваки детаљ око себе па ми је зато много детаља са овог дербија остало урезано у сећању и биће тако док сам жив. Коначно сам присуствовао свему ономе о чему сам претходних година изнова и изнова читао на последњим страницама Звездине ревије, у фанзину ПТЛН и гледао на фотографијама.

Трибина крцата. Кореографија са шареним балонима за оно времене визелно изгледала коректно мада са данашњег аспекта можда делује чудно.

Затим неверица, две заставе на гробарској огради. Једна је, као што је већ речено чувена застава Ултрас а друга је била Демонс која је, сећам се, у оно време била редовна на огради Севера. Међутим горак укус убрзо нестаје јер Кристић постиже гол из корнера за велико славље на трибини. Изједначили су у другом полувремену и након тога били бољи што се одражавало и на трибине, имали иницијативу и пар стопостотних шанси а онда Деки Станковић на асистенцију покојног капитена Буње доводи Север у делиријум. Након тога са трибина доминирамо до краја. Чувено скандирање Роберту Просинечком на мелодију Ужичког кола вероватно као доливање соли на њихову свежу рану због дебакла од Кроације.

Још један у суштини небитан али можда занимљив детаљ који ми је остао у сећању. На једном од оних улаза кроз који се из ходника улази на северну трибину, први и последњи пут сам на Северу видео тадашњег народног посланика а садашњег председника државе. Већ тада није изгледао навијачки али људи са којима је био у друштву јесу.
_________________
Срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 01 Apr 2020 16:56    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=baFSilvf6q4
Финале купа Радивоја Кораћа. Велики Звездашки догађај, и мало је фалило да освојимо овај трофеј...утакмица за коју су карте биле распродате ко зна колико дана пре утакмице. Огромна тензија се створила и јавила глад за трофејем. Пред утакмицу карневал испред хале, трубачи...на утакмици кореографија не ефектна нешто...људи једни други на главама. Када се видело да ћемо изгубити неки незнани јунак улеће на терен некако(пошто су опколили цео терен да се то случајно не деси), и креће хапшење, покушај спашавања и интервенција полиције која се већ извежбала да нас у пиониру бије узбрдо. Такво је време било тада да је ретко ко остајао када то крене. Велики догађај...штат што нисмо успели да узмемо трофеј.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 84 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop