DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

У СЕЗОНУ НОВУ(2017-2018) КРЕЋЕ...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 24 May 2018 05:31    Post subject: Re: фф Reply with quote

rum wrote:
Сећам се на шта је овај форум личио пре пар година.Критичар,брат Грк,Генерал какве су постове имали.Људи који су писали на темама за инострану сцену,Плана,ел Зар,Аструм.Брате,седим и упијам ко сунђер.Немојте мислити да млађе не интересује трибине више,они су само разочарани неким стварима и те ствари треба исправити за бољитак групе иначе ћемо полако одумирати.


Потпуно се слажем са овим. Ако су људи (сви) престали тј мање пишу на овим нашим темама за утакмице, дух Звездаштва и слично.. Не значи да не читају теме у другим подфорумима. Људи који су писали о јужноамеричкој сцени, Италији, Пољској, историји трибинама и слично су оставили велики траг на људе које цела прича занима, а таквих није мало.
Искрено бих волео да се та прича врати и да се пишу постови који значајно доприносе навијачкој едукацији, пре свега млађих али и свих осталих. И то мислим да чак и тема о модерним навијачима и слично треба да "ради" такође као неки путоказ како не треба.
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 24 May 2018 12:25    Post subject: Re: tt Reply with quote

rum wrote:
Нисам ја критиковао Север,већ млађе који су тренутно незаинтересовани за навијачки живот.Узми нпр. 2003,4,5 и мало касније кад је била експанзија тих група које више не постоје.100 му громова,рођен лош,наша ствар,авангарда,биће зло,ужасно луди,наши снови,шашава дружина,ноћна мора,експанзија,vatos locos,north storm,psycho uniт и други.Зато сам написао требао дати млађима шансу,а и наравно нису све ствари за нет,па да се свашта пише.Имамо велику базу млађих и стварно мислим да је ово једна од битнијих тема,јер ме срце боли када видим колико нам се смањила бројност.За 5,10 година они ће бити окосница Севера.


експанзија група? Као било их је много и били су много добри, а сад их више нема..? Па ко је крив за то? Ми што долазимо или они што не долазе? Част појединцима из тих групица, али већина чланова тих група(тј главни људи у битнијим групама које си навео) су били како се на крају испоставило тешки промашаји, зликовци, јањичари... нека брале, не требају нам такве "експанзије" више.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Мангупарија 89
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Nov 2016
Posts: 136
Location: Маракана

PostPosted: 25 May 2018 19:04    Post subject: Reply with quote

Ја верујем у наш повратак,на то ме је натерала ова утакмица против Вождовца,јесте да је титула,бесплатан улаз ал опет дошло је 40 хиљада људи,од тога половина па и више кренули на Калемегдан,видела се опет та нека емоција,водиш 3:0 а грми сад на гол Звезда,пева исток,пева запад,људи има то није проблем,проблем је нешто друго ал не зна се генерално шта,можда би могло од следеће сезоне звати људе на утакмице типа на овакав начин као што смо сад за прославу,само наравно у другом издању,типа 2015. године па онда пред Јавор сви путеви воде на Маракану,па бакљаде сви на стадион,па плакати итд... Било је 25 хиљада и јаче,па сл.текма још јаче и тако...Можда би и могла Мобилизација број 2,наравно није моје да причам нити било шта,ал мислим да је најбитније да од следеће сезоне почнемо што се тиче Супер Лиге од првог кола макар 13 000 људи,па онда полако јаче,јаче и јаче,ИГРАЧИ СУ ТО ЗАСЛУЖИЛИ,још играмо квалификације за ЛШ...требају се активирати буквално сви,што каже брат горе лепљење плаката и тако даље,вратиће се све ал наравно за то је потребно време зато се морамо активирати још јаче још боље,ваљда су неки схватили колико се трибина труди да би они долазили.. Exclamation
_________________
Ал срце још за тебе лудо удара...
Back to top
View user's profile Send private message
Омладинaц011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2018
Posts: 83
Location: Београд

PostPosted: 30 May 2018 06:15    Post subject: Re: рр Reply with quote

rum wrote:
Оно на чему треба порадити су млађе Делије.Погледајте просек година на Северу,то је отприлике 27,28 год.Када је мобилизација почела просек је био 18,19 год.Значи да постоји велика генерацијска рупа на трибини.Колико ме памћење служи задња млађа група је основана пре 10-ак година.Треба млађима дати шансу и пробудити Београд,па можда чак и кренути са мобилизацијом 2.До утакмице са Вождовцем сам био уверен да се ствари неће променити и да нам је 2 хиљаде зацртано и следеће сезоне.На прослави сам видео поново ту жељу за навијачким животом.Ово је био период од 2,3 год где је навијачка сцена стагнирала,али задњих пар месеци се буди.Глодара има све више,ђаволи добра бројка,форси солидни против земуна какви су била ових месеци,фридом фајтерси се враћају итд,фирма се цима колико може и то значи да није све изгубљено што се тиче сцене у Србији.Долазе бољи дани само треба пробудити млађе генерације и кренути са масовним доласком на Север.


Видим дотакао си се теме млађих, е сад види данас живимо у таквом времену где се изгубило то бити навијач, данас су ти млађи ту 1-2 сезоне јер им то буде фазон. Генерално гледано сада је битније отићи у неки клуб или не знам где већ и објавити на инстаграм или фејсбук, затровани смо.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
344A
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2015
Posts: 74

PostPosted: 30 May 2018 12:33    Post subject: Reply with quote

Није то баш настало од данас тачније одувек је било долазака из фазона на стадион, слажем се да је данас то можда више заступљеније али ништа са чиме се ни раније генерације нису сусретале.Данас на Северу имаш генерацију људи који су оставили можда и највећи траг у историји групе уз помоћ старијих, а они су одрастали и борили се са скоро па малтене истим стварима које си навео.Поред воље коју треба да имаш битно је и да имаш праве узоре на које треба да се угледаш у навијачком и пре свега људском смислу.Кад кажем узора у навијачком погледу пре свега мислим на старијег на трибини који испуњава све навијачке активности, а данас их на Северу има много више у односу на ове друге...

Исто тако паузу треба искористити да људи напуне батерије јер ће им бити потребне не мора ништа да се ради на силу чисто да би се урадило преко паузе јер нема утакмица.Била је ово дуга и исцрпљујућа сезона заједно са 16 утакмица у Европи, дугим првенством плус кад се дода и евролига у свом формату такмичења до почетка бојкота.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 30 May 2018 21:58    Post subject: Re: рр Reply with quote

rum wrote:
Оно на чему треба порадити су млађе Делије.Погледајте просек година на Северу,то је отприлике 27,28 год.Када је мобилизација почела просек је био 18,19 год.Значи да постоји велика генерацијска рупа на трибини.Колико ме памћење служи задња млађа група је основана пре 10-ак година.Треба млађима дати шансу и пробудити Београд,па можда чак и кренути са мобилизацијом 2.До утакмице са Вождовцем сам био уверен да се ствари неће променити и да нам је 2 хиљаде зацртано и следеће сезоне.На прослави сам видео поново ту жељу за навијачким животом.Ово је био период од 2,3 год где је навијачка сцена стагнирала,али задњих пар месеци се буди.Глодара има све више,ђаволи добра бројка,форси солидни против земуна какви су била ових месеци,фридом фајтерси се враћају итд,фирма се цима колико може и то значи да није све изгубљено што се тиче сцене у Србији.Долазе бољи дани само треба пробудити млађе генерације и кренути са масовним доласком на Север.

Отиђи на било коју трибину где се иоле прати озбиљан фудбал. Видећеш да им је просек трибине 30 година! А трибина скоро пуна. Добар фудбал, пре свега што регуларнији, што више оног правог и искреног што носи спорт...привлачи људе да се задрже ту и када их прође пубертет. Тако да није то неко поређење. Нама и треба да просек година буде што старији а да се млађи само укључују. Нема никакви пауза у млађима, него не видиш ти ствари лепо...али то није ни битно. Све иде својим током и вероватном појавом тих нових млађих доста ствари се и планира да се исправи. Остале групе су очај уз по неки изузетак...ничега ту нема навијачког, осим што окаче заставе певају песме и заврте који барјак или упале бакље...све остало...у ствари оно најбитније...менталитет...раван курцу! Ми смо мало другачије одрасли и то нас још како тако држи да будемо за ове прилике добри. И треба објаснити људима да оно што видиш на другим странама...да не треба тако...а то није лак посао.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Омладинaц011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2018
Posts: 83
Location: Београд

PostPosted: 01 Jun 2018 20:02    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=whc92zYszE4&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Мангупарија 89
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Nov 2016
Posts: 136
Location: Маракана

PostPosted: 02 Jun 2018 18:39    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/oA2L4LpBC7M
НИКО ЗВЕЗДО НЕМА ТО ШТО ИМАШ ТИ Exclamation
_________________
Ал срце још за тебе лудо удара...
Back to top
View user's profile Send private message
devils omladinac
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Dec 2010
Posts: 160

PostPosted: 02 Jun 2018 19:30    Post subject: Reply with quote

Ај и ја несто да прозборим,сере ми се када видим трибину која нема 30+ година,фазон нашао сам посао,уписао сам факс,нашао сам девојку....али дао сам себе,био сам 4 године на трибини....
Back to top
View user's profile Send private message
Омладинaц011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2018
Posts: 83
Location: Београд

PostPosted: 02 Jun 2018 22:32    Post subject: Reply with quote

Мангупарија 89 wrote:
https://youtu.be/oA2L4LpBC7M
НИКО ЗВЕЗДО НЕМА ТО ШТО ИМАШ ТИ Exclamation


Свака част нашим омладинцима! Пуно ми је срце када видим ово! Заслужили су!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 05 Jun 2018 07:11    Post subject: Reply with quote

Да ли је познато када ће се пропуснице бити пуштене?
Back to top
View user's profile Send private message
-NO SURRENDER-
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Jul 2006
Posts: 129
Location: Шабац

PostPosted: 07 Jun 2018 05:52    Post subject: Reply with quote

Ватерполо у Шапцу:

https://youtu.be/Byvc-07LDTQ



Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Омладинaц011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2018
Posts: 83
Location: Београд

PostPosted: 07 Jun 2018 09:09    Post subject: Reply with quote

Заиста лепа атмосфера синоћ у хали! Зезање, дружење, и шшто је најбитније победа наших ватерполиста иако смо испустили титулу !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dzeki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 May 2016
Posts: 26

PostPosted: 07 Jun 2018 09:38    Post subject: Reply with quote

Сезонске карте 2018/19!

http://crvenazvezdafk.com/scc/vest/7148/Sezonske-karte-2018-19
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30

View previous topic :: View next topic
Page 30 of 30

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop