DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Спартак-среда!
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Oct 2017 09:38    Post subject: Reply with quote

Навијање јесте боље у смислу да смо извукли последњих 20 минута капоером и овом песмом...међутим није била нека лудница, умели смо ми то и много боље раније...са далеко далеко више људи.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 26 Oct 2017 09:58    Post subject: Reply with quote

где год сам јуче погледао у коп видео сам навијаче - по облачењу, понашању, певању... сви весели, срећни, насмејани, орни... лепо је било. Сви морамо да порадимо на бројци. Јесте чудно, али тако је. Ширите циганлук где год и како год можете. Налепнице, графити, прича...
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
ДраганКојић
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 May 2015
Posts: 27
Location: Иза ћошка

PostPosted: 26 Oct 2017 11:17    Post subject: Reply with quote

Не знам, мени увек драже овакве утакмице него спектакли. Навијачки наравно, нико од нас није имун и равнодушан на спортске успехе.
Бројност, не знам. Али објективно имам осећај да нас нема за добар коп од пола, ово све више личи на коп до пола. Јбг, али ово мислим да довлачи људе који су истомишљеници, који се ложе на ултра причу. Сви остали ће бити ту на европи, евентуално дербију и рођендану.
Овде смо некако сами са Звездом, певаш јој без неких ту фолираната, селфи мајстора. Иде ми на курац то што су огромни Звездаши само кад треба да се слави, кад се као много нервирају због арсенала, или батеа... Е па ја ћу се радовати и сваком голу и овој нашој намештеној лиги, а онда ћу се лепо осећати у европи и биће ми задовољство то благо (позитивно) нервирање у таквим утакмицама. Тада сам ту да уживам.
Иначе треба огромно поштовање показати људима са запада и истока који су ту и даље редовни, то су прави Звездаши. Исправнији су прави симпатизери, него полу-навијачи, бар по мени!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Oct 2017 11:41    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:
где год сам јуче погледао у коп видео сам навијаче - по облачењу, понашању, певању... сви весели, срећни, насмејани, орни... лепо је било. Сви морамо да порадимо на бројци. Јесте чудно, али тако је. Ширите циганлук где год и како год можете. Налепнице, графити, прича...

https://www.youtube.com/watch?v=rWJThOiMbLU
https://www.youtube.com/watch?v=Scud0Voc8HU
Пази исти прича од пре пар година, исти противник....само са једно 10 пута више људи!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 26 Oct 2017 12:37    Post subject: Reply with quote

Има ли воље за кортео од Маре до Земуна у недељу? Laughing
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Мангупарија 89
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Nov 2016
Posts: 136
Location: Маракана

PostPosted: 26 Oct 2017 12:51    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/DB8rdUuOGgc
Као и што каже Генерал,35 000 људи више пре скоро 6 година,фудбал био лошији али баш лошији,комшије нам бежале добрих 10 бодова,а није било тад ни плеј офа,било је буквално немогуће стићи тада толику разлику...али људи су чудни,можда да смо и данас такви што се тиче фудбала можда би долазило и доста више људи,а сад кад смо најбољи Звездин тим у последњих па сигурно 10 година,када се кидамо са једним Арсеналом,када добијамо Келн у гостима,када се буквално зајебавамао у супер лиги и пунимо свакога колико хоћемо нема нас ни за коп до пола...чудан менталитет људи...ја сам искрено запрепашћен у негативном смислу бројци али једино што ме радује јесте то да нас толико колико нас има на овим утакмицама даје све од себе и да грмимо и певамо из срца и љубави према нашој Звезди и веома се то добро чује,неко би помислио када би чуо на тву навијање и буку да нас има макар 6-7 хиљада на северу а не 1000-2000,али шта да се ради ми гурамо даље и боримо се за оно што је наше а то је северна трибина и наш образ јер је пун север пример свима !
ЈЕР СВАКО КО ТЕ ВОЛИ САДА ЈЕ СА НАМА ТУ Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Ал срце још за тебе лудо удара...
Back to top
View user's profile Send private message
Crvena Zvezda
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Apr 2010
Posts: 109

PostPosted: 26 Oct 2017 13:11    Post subject: Reply with quote

За ову полусезону требамо да се помиримо са тиме да нећемо имати више од 6, 7, 8 000 по мечу, а то има везе и са европом коју играмо, што је парадоксално (мада ако премотате филм у назад и није толко јер кад су гробари узимали другу, трећу, четврту титулу заредом, нас је било све више и држали смо одређен стандард). Сада смо ту где смо.

Мишљења сам да оног тренутка кад судија одсвира крај последње текме у овој години, треба кренути у свеобухватну акцију враћања људи на стадион, па нек то буде и МОБИЛИЗАЦИЈА 2, а да врхунац те акције буде управо прва утакмица у новој години на Маракани.
Делије неће моћи све саме и мораће и клуб да се ангажује по овом питању. Уз добар приступ овом проблему, верујем да ћемо у пуном саставу да дочекамо кв. за ЛШ Wink

И опет бих поновио као раније БЕОГРАД сноси одговорност за посећеност Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 26 Oct 2017 19:50    Post subject: Reply with quote

давно је била 2012. Прошло скоро пуних 5 година. То је као да поредиш 1991. и 1996. Много се ствари променило у свету, држави, фудбалу... за 5 година сазри генерација неких туњавих фејсбуковаца(инстаграмаша можда је актуелније) које не занима ништа осим лајкова и шерова. 2010. је била антигеј демонстрација силе у Београду, па наредне две године властима није пало на памет да се зајебавају са организовањем геј параде. А где смо данас?
Мислим да то није само до навијача, него до стања у друштву и зато не треба очајавати и бацати сву кривицу на себе ни на људе око себе. Само истрајавати на поштеној навијачкој причи и вратиће се људи лагано. Много смо опљувани и у медијима и јавности, за шта носимо и доста кривице.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Oct 2017 21:05    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:
давно је била 2012. Прошло скоро пуних 5 година. То је као да поредиш 1991. и 1996. Много се ствари променило у свету, држави, фудбалу... за 5 година сазри генерација неких туњавих фејсбуковаца(инстаграмаша можда је актуелније) које не занима ништа осим лајкова и шерова. 2010. је била антигеј демонстрација силе у Београду, па наредне две године властима није пало на памет да се зајебавају са организовањем геј параде. А где смо данас?
Мислим да то није само до навијача, него до стања у друштву и зато не треба очајавати и бацати сву кривицу на себе ни на људе око себе. Само истрајавати на поштеној навијачкој причи и вратиће се људи лагано. Много смо опљувани и у медијима и јавности, за шта носимо и доста кривице.

У ал си нашао поређење. Од 91. до 96. била два рата! Биле санкције, Европу си могао да видиш само на школском глобусу и атласу. Добијале се визе на 24 сата ако се негде и ишло...људи леба нису имали да једу у буквалном смислу те речи. Гостовање у у Ђеру 95 е, неки рукомет...дочекан је као да се иде на месец! Данас већи коп имамо у Келну него на Маракани! Везе нема та прича коју ти причаш...са овом данашњом. Данас хоћеш да поистоветиш борбу за голи опастанак са неким дебилним генерацијама које не расту само код нас. И у Напуљу расту деца, и у Варшави, и у Моксви...итд...Мислиш да је код њих здравије на трибинама? Тешко познајући прилике свих ових трибина а воде се као једне од најбољих по разним критеријумима! Постоји још једна ствар...ти ако си старији и ако допустиш то, онда си и ти дебил подједнако као и та деца! А ми...ми смо по најмање криви за оно што нам се приписује, највише смо криви за то што су видели шта нас боли јер ништа не кријемо, па ударају по томе...а иначе 10 ину онога што нам се спочитава нисмо криви(штета што ово није место за писање таквих ствари)! У условима као што су данас(далеко од оних које си ти навео као пример 91-96 а)...5 година није далеко уопште...пре ће бити да ми тражимо изговоре сада за све живо..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 26 Oct 2017 22:11    Post subject: Reply with quote

Ништа ја не поистовећујем, него кажем да је 5 година огроман период и да је бесмислено поредити 2012. са 2017. исто колико и 1991. са 1996. или 1996 са 2001., или 2001. са 2006, или 2006. са 2011... окрени обрни 5 година је 5 година и за то време може свет да се окрене наопачке, а камоли размажено звездаштво да промени фазон. Ако им ово са Спартака 2012. не звони у глави и не тера их да дођу данас - њихова ствар.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
MrRSB
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Jan 2012
Posts: 369

PostPosted: 27 Oct 2017 11:54    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=iQM7FmWGrNY
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 27 Oct 2017 19:49    Post subject: Reply with quote

MrRSB wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=iQM7FmWGrNY

Коначно отпевана како треба!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop