DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

СРЕДА 16ч КУП, ЗВЕЗДА-БОРЧА
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
незнани
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Sep 2011
Posts: 483

PostPosted: 24 Oct 2016 07:24    Post subject: СРЕДА 16ч КУП, ЗВЕЗДА-БОРЧА Reply with quote

Делије и Звездаши шта год да вам се дешава...ПРОБУДИТЕ СЕ! Потребни смо Звезди на свакој утакмици!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 24 Oct 2016 11:10    Post subject: Reply with quote

Дал је потребно да стављамо слике са овим клубом када смо играли у прошлости? Пуне трибине, атмосфера...какав црни Лудогорец, Сасуоло...ужас у шта се претварамо...где нстадоше они људи који нису заиста гледали противнике већ само Звезду!??? Погледајте клип и онда се сетите мучне атмосфере са Лудогореца, Сасуола...и свих утакмица ове сезоне где смо спојили можда 20 минута атмосфере од пре 5 година са истим противником! Где нисмо могли да се саставимо са фудбалом, победом...Нико никог неће молити да буде навијач, то је част коју не може да има свако! Зато бар ја нећу рећи овај пут...дођите, сад је битно...бла бла бла....Погледајте клип и запитајте се мало...довољно је!
https://www.youtube.com/watch?v=j9ukH-rrO0w
Нека је среда, нека је куп....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aginagalde
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Feb 2013
Posts: 33

PostPosted: 24 Oct 2016 20:52    Post subject: Reply with quote

Колико се све променило у само пар месеци.. Колико се изгубила она позитивна трема, адреналин пред сваку текму. Дошли смо у фазу да морамо да бринемо дал ћемо доживети нову срамоту одзивом људи на нашем, а од Суботице и на гостујућем терену! Шта се десило са људима који су пре само пар месеци исписивали стране и стране на овом форуму пред неку текму? Где су људи на стадиону кад игра Црвена Звезда!? Зар треба да дозволимо да јебена европа уништи све што се градило годинама? Много питања може у овом тренутку да се постави, ал мало одговора има! Нека свако пође од себе, нека свако стави прст на чело и запита се до кад овако! Много смо пали као трибина у свим сегментима.. Ајде да среда буде дан за промене! Хајде да се сви изненадимо бројем људи на нашем Северу који ће моћи касније поносно да се пресели у Арену! Хајде Делије да покажемо свима да смо још ту, да нисмо дигли руке! Ако је неко умео да покаже инат свима, то смо ми!

СВИ НА СТАДИОН!!! ИГРА ЗВЕЗДА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 24 Oct 2016 22:13    Post subject: Reply with quote

Бар је Север као трибина чинио невиђена чуда својевремено. Када смо у готово деценијској голготи пунили трибину можемо и сада када смо 1 на табели. Само да се пробуде успавани, и схвате да је Маракана њихова кућа и ничија више !
Делије вратите се својој кући !!!
Back to top
View user's profile Send private message
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 25 Oct 2016 06:02    Post subject: Reply with quote

Стално се провлачи теза да је неуспех у Европским куповима главни узрок за малу бројност,па само пар дана после више него одличног резултата против Лудогореца имали само једва седам,осам хиљада људи на стадиону,онда нам је изговор био годишњи одмор,мора,планине итд...Апатија која нас је захватила траје дуже од тог фамозног Лудогореца,атмосфера у целом друштву је таква да смо режимски клуб,коме су осигуране титуле,на све то изађе Терзић са својим кретенским изјавама како он гарантује титуле наредне три године и додатно загреје такву атмосферу,кад на све то додамо кампању која пропагира да су на стадиону углавном нарко дилери и криминалци добијамо ово што добијамо.Људи долазе механички на стадион,безвољни,неинспирисани,малтене убијени у појам,отприлике шта да навијам и гледам кад знам да добијамо,кад знам ако загусти да ће нам судија свирати пенал итд....север никад такав није био,нити је подносио то, па на минус 25 на табели су бацане патике на атлетску стазу,никад боље навијање против неког Металца јер смо били опуштени и спонтани,кад вратимо ту опуштеност и спонтаност пре свега у наше главе и кад на плус 15 покажемо да нам та јебена титула не значи толико као наша љубав према Звезди вратићемо и праву емоцију која навлачи људе на Звезду као на највећу дрогу.
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 25 Oct 2016 12:04    Post subject: Reply with quote

aginagalde wrote:
Шта се десило са људима који су пре само пар месеци исписивали стране и стране на овом форуму пред неку текму?


Ево ја ћу да ти кажем,ти неки људи долазе и даље на стадион,раде ван стадиона да допринесу трибини,а не форуму,бар ове које знам,лично ја не пишем јер нема шта да паметно кажем сем хајде делије будите се,звезда је сама и слична срања у смислу репродукована на погрешном месту,сасвим је довољно генерал што напише и не треба сви за њим исто,друго а не мање важно,све што имам да предложим за трибину,за бољитак групе знам коме да се обратим,а има и тема,сто пута написано ДЕЛИЈЕ ако имате предлоге за кореграфије,пароле,акције за позив и слично обратите се,треће разговарао сам са виђенијим људима који су 15 па на више година на трибини,који су и овде регистровани,неће људи да пишу јер када напишу нешто,дође клинац ког је мобилизација испливала пре 8,7,6,5,4,3,2 године и почне да га напушава издркава се и глуми ултраса са лонсдале дуксом и капуљачом на глави у формату форума или смајлија,и мени се 20 пута догодило изнесем мишљење и дође балавандер и учи он сад мене како ми смо ово,а клуб је оно,није навијачки ово или оно,прочитао магарац на фејсбуку шта је ултрас па се наложио.И последње да кажем сто пута сам рекао,узмите радите ван форума на довођењу људи,а не на форуму,на форуму има ко то ради и више него добро,сакупљајте Звездаше,Делије из различитих квартова Београда,упослите их да се јаве тим и тим људима све се то лако зна,да намештају кореографије,лепе плакате па то је бре позив,то је допринос,графити такође,а не ви забили дупе ту и пишете и пишете,купи батице спреј,и отиђи до нпр лупам подвожњака код франша,и напиши крупним словима Звезда то је тим,што се воли срцем свим,кад победи и кад срце слама,прави Делије је увек са нама(лупам у даху смишљено)е па кад ту прође на десетине хиљада људи и види,нека на њих 100 остави утисак да размиља где је он,док она води офанзиву,зашто није уз њу то ће бити погодак,дакле боље и то него на стотине постова,уосталом имате овде тему коме да се обратите за идеје,па шта чекате,шаљите приватне поруке барем питајте"како ја могу на делу да помогнем?"и бићемо сви од користи,бићемо сви уз њу,уз групу,ово остало ја пишем,ти ме цитирас напушаваш и слично то је бре отерало људе.Дакле да сумирамо,рад на терену је најважнији,нака вас та љубав отера да се органиујете и радите,кажем питајте кога треба за то,друго сакупљјте млађарију стасалу по крајевима,немој да се вечито прича почиње и завршава на форуму,и гледању филма артиљеро и ложењу на остале глупости.Ускоро ја планирам да под старе дане одрадим нешто,требаће ми добровољци,па када будем питао да се јавите немој мишја рупа да ради
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 25 Oct 2016 16:03    Post subject: Reply with quote

javo wrote:
Стално се провлачи теза да је неуспех у Европским куповима главни узрок за малу бројност,па само пар дана после више него одличног резултата против Лудогореца имали само једва седам,осам хиљада људи на стадиону,онда нам је изговор био годишњи одмор,мора,планине итд...Апатија која нас је захватила траје дуже од тог фамозног Лудогореца,атмосфера у целом друштву је таква да смо режимски клуб,коме су осигуране титуле,на све то изађе Терзић са својим кретенским изјавама како он гарантује титуле наредне три године и додатно загреје такву атмосферу,кад на све то додамо кампању која пропагира да су на стадиону углавном нарко дилери и криминалци добијамо ово што добијамо.Људи долазе механички на стадион,безвољни,неинспирисани,малтене убијени у појам,отприлике шта да навијам и гледам кад знам да добијамо,кад знам ако загусти да ће нам судија свирати пенал итд....север никад такав није био,нити је подносио то, па на минус 25 на табели су бацане патике на атлетску стазу,никад боље навијање против неког Металца јер смо били опуштени и спонтани,кад вратимо ту опуштеност и спонтаност пре свега у наше главе и кад на плус 15 покажемо да нам та јебена титула не значи толико као наша љубав према Звезди вратићемо и праву емоцију која навлачи људе на Звезду као на највећу дрогу.

Како прогуташ причу...такав си! Ако умеш да резонујеш ствари како треба ти си квалитетан човек прво, па онда и навијач. И до сада када су ишли ђоном на нас увек смо знали отпор да пружимо какав треба. Е, сад кад је почео да нас бије глас да смо "њихови", да лопте саме улазе у гол...наши су почели да потпадају под тај утицај. А то је онда до тога какав си човек! Дал си поводљив или имаш своју главу. На жалост, и слика навијача последњих ко зна колико није добра на овим просторима..а за то су наравно најзаслужнији навијачи. Они који су допустили све што су допустили да уђе у њихов свет који је већ био пољуљан. Поклопило се много ствари од једном и дало резултат који даје. Испада да ако игра клуб добро да се то не важи...Морају људи да размисле лепо и да скапирају све сами. Ако чекате јавност да нас погура...заборавите то...њима треба да нас скувају полако и постепено.
И нисмо ми једини коме се ово дешава. Нашу земљу и не рачунам јер ту не постоји сем једне ипо групе навијачка сцена...али и у окружењу је приметно опадање свих група. Како смо умели да направимо овај клип горе...када је очигледно било више мотива него данас...тако ћемо и данас поново кренути да градимо причу па полако. Можда неко не види одмах, можда му треба времена...зато и кажем да није за свакога да буде навијач!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 26 Oct 2016 06:41    Post subject: Reply with quote

'96 године у октобру Звезда је играла реванш трећег кола тадашњег КПК са Барселоном. Редови за куповину карата испред благајне су били и по 100 метара. У моменту док је продаја још трајала и док је 2.000 људи чекало карту испред благајне, на самом стадиону Звезда је играла куп утакмицу чини ми се са Новим Садом. То је била утакмица са најмањом посетом у последнјих 20-ак година, бар колико мене сећање служи (можда 150 људи на целом стадиону) .
Ево 20 година касније некако ситуација као да се понавља,опет је Барселона у центру пажње а ове да их назовем тако свакодневне активности које чувају клуб и трибину у другом плану.
Ја немам одговор на питање шта се са нама дешава последњих годину дана па нам се број толико смањио али сам сигуран да није у питању ово што је јаво навео.
Знајући колико нам је трибина здравија данас него пре 20 година ,знам и да ћемо се опет дићи и испливати али ужасно ме интригира тачан разлог због којег су људи престали да долазе.
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 26 Oct 2016 07:36    Post subject: Reply with quote

stani wrote:
'96 године у октобру Звезда је играла реванш трећег кола тадашњег КПК са Барселоном. Редови за куповину карата испред благајне су били и по 100 метара. У моменту док је продаја још трајала и док је 2.000 људи чекало карту испред благајне, на самом стадиону Звезда је играла куп утакмицу чини ми се са Новим Садом. То је била утакмица са најмањом посетом у последнјих 20-ак година, бар колико мене сећање служи (можда 150 људи на целом стадиону) .
Ево 20 година касније некако ситуација као да се понавља,опет је Барселона у центру пажње а ове да их назовем тако свакодневне активности које чувају клуб и трибину у другом плану.
Ја немам одговор на питање шта се са нама дешава последњих годину дана па нам се број толико смањио али сам сигуран да није у питању ово што је јаво навео.
Знајући колико нам је трибина здравија данас него пре 20 година ,знам и да ћемо се опет дићи и испливати али ужасно ме интригира тачан разлог због којег су људи престали да долазе.


Брате Стани ако мене сећање добро служи мислим да смо баш пред Барсу 96-е играли са Вошом првенствену и да је била пуна Маракана...био је баш негде октобар месец....ако грешим нека ме неко исправи...
Back to top
View user's profile Send private message
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 26 Oct 2016 08:28    Post subject: Reply with quote

Vojvodina je bila pred prvu utakmicu.Bilo je 45.000 ljudi.Posto su pustili ljude i u kavez tadasnji Red Firm je bio na jugu.Mislim da su rasirili samo zastavu "Skins".Rezultat je bio 3:1
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 Oct 2016 08:53    Post subject: Reply with quote

Те године смо и против Пролетера имали одличну посету исто после неке утакмице европске чини ми се да је Хартс био. Исто за то време невероватних 25000-30000 људи. Лепо попуњен север а да није европа...бакље горе, навијање...мислим да се још тада тим неким клинцима јавио управо тај осећај колико је добро у ствари да пратиш и домаће првенство а да није дерби или Војводина...а да је стадион добро пун! Ти осећаји ће касније много помоћи да се крене са оним што је трајало до скоро Јер правог навијача такве ствари не могу да оставе равнодушним! Када се тако врати филм у назад...тада си још и могао некако да разумеш људе са толиким осцилацијама. Само 5 година пре тога си освојио све што може у фудбалу, а 4 године пре тога да си победио Сампдорију, био би поново у финалу као прошле године. И онда је било мучно за нас млађе да тада будемо са 150 људи, од укупно 300...под кровом, док се напољу људи грабе за карте...али данас? 20 година након тога, где се много тога променило, где су људи свесни где смо и у каквој земљи живимо...где смо прошли огромне борбе да наш клуб не оде у неповрат...данас ова глад за успесима и то тренутно нереалним...просто не може човека да остави равнодушним! Ајде да нисмо показали да умемо, да то није трајало малтене целу деценија задњу...па бих и разумео да нема помоћи Звездашком размишљању...међутим ово баш забрињава како су се људи од једном вратили у ту 96-у као да се није 5 егенрација од тада изменило на трибини, као да смо пре 5 година били прваци европе и света...а не пре 25! Невероватно колико је добра игра од прошле сезоне улила неко поверење људима да је то то. Последице се и даље осећају кроз сваку нашу утакмицу...где можда није то оно од прошле сезоне...али поново играмо итекако добар фудбал у односу на прошлих 10 година последњих, али људима сваку утакмицу нешто смета! И уместо да сада дамо гас...да пробамо у овој или следећој години да погурамо клуб да уради нешто више од титуле(коју малтене сви ниподаштавају као да смо се претплатили на њу)...ми полако, али сигурно одлазимо са стадиона! Невроватно колико смо до скоро умели да се поставимо како треба...ван сваког рационалног размишљања, и како смо пркосили свима...а колико данас не умемо да пронађемо тај мотив који нам је испред носа свима...ал свима је лакше да одустану и ухвате се за неки изговор...који наравно има колико ти срце зажели! Уместо да волимо клуб, да гурамо даље...ми тражимо изговоре! Проћи ће и ово сигурно, јер није ова прича прављена од блата...и када прође сви они који су нестали ће схватити шта су пропустили! Да кукамо више не иде...већ да спустимо главу и кренемо поново да радимо без обзира што видимо да ћемо трошити енергију тамо где иначе не би требало.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 26 Oct 2016 09:14    Post subject: Reply with quote

И данас ћемо имати ситуацију где ће нас на Мари бити у врх главе пар хиљада,а онда два сата касније пар км даље ће Зведаши да се поломе ко ће пре да уђе у Арену...али то је прича добро је у рају али је паклу боља екипа,лепо је гледати Барсу али је на Бск-у оно право,оно што се зове Звездаштво...видимо се на стадиону....
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 Oct 2016 09:23    Post subject: Reply with quote

Нас делимични успеси паралишу и помуте нам размишљање! Што неко рече...да уђемо и лигу шампиона...и следеће године не узмемо титулу...па то би летело перије! Још када не би после тога ушли "ни у лигу европе"...тек би онда настао хаос! А када би спојили два пута за редом да играмо неко европско такмичење...десило би нам се баш као против неког Бајерна да уместо 60000 људи...буде једва 40000, пторив Болтона још мање...без обзира што смо већ знали да испадамо! Када се све ове приче испричају овако...долазимо до тога да ми немамо довољну и праву базу људи који искрено воле Звезду и који долазе на стадион зато што је воле и зато што су навијачи и ту им је место! Било шта од ова два да човек поседује...он једноставно не може да прескочи утакмицу свог клуба ако нема неку већу обавезу. И тако је и било једно време...али изгледа да овде кад нешто испадне из моде мало теже се враћа поново у моду. Не знам шта би друго рекао за људе којих је било до пре годину дана...а данас их нема...сем да су ту били из неке моде или ината који нема везе са правим побудама које треба да има један навијач. Инат је један од саставних делова...али не и једини.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 26 Oct 2016 14:14    Post subject: Reply with quote

stani wrote:
на самом стадиону Звезда је играла куп утакмицу чини ми се са Новим Садом. То је била утакмица са најмањом посетом у последнјих 20-ак година, бар колико мене сећање служи (можда 150 људи на целом стадиону) .


23. октобар 1996.год.
1/8 финала Купа
Црвена Звезда - Хајдук Родић 0:0
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 26 Oct 2016 18:13    Post subject: Reply with quote

Што се тиче тога да на Северу нема бар 4000 стандардних који би гледали и тренинг то је катастрофалан проблем о коме само ви из језгра можете да знате одговор.

Што се тиче осталих људи, ја не знам шта се ви толико чудите. Ситуација је све тежа, а резултата у Европи нема. Никаквих. Ни да се уђе у неку јебену лигу Европе, а камоли нешто нормалније.

Ви све гледате из неограничене љубави према клубу, али то није перспектива свих других. Ви имате оправдање за сваког тренера и за сваку управу. И ја не кажем да ти људи немају оправдања, имају,и логично би било да им се да више времена. Али, ситуација је таква да нико више нема времана.

Људи све гледају као нит, године које пролазе, много година. ЈЕДНОСТАВНО СЕ ПОТРОШИЛА ЕНЕРГИЈА, сви су долазили, ложили се, измишљали разлоге да дођу и гледају очајан фудбал јер ће све једном кренути на боље, да узмемо титулу, две, три али и У ЕВРОПИ. Одавно постоји оно да нема праве Звезде без европске Звезде, и то је сад још битније, јер се стока распада и није никакав велики успех, барем тако изгледа, освојити првенство. Да они играју неку лиге е. и добијају случајно или играју нерешено са неким Спортингом или Валенсијом, па их ми бијемо и узмемо титулу, то би и било нешто. Не иде нам на руку ни то што су они лоши. Не иде нам на руку ни то што се у баскету десило чудо и од нуле смо постали... чудо. Сад делује да и фудбал мора тако или је све срање.

Ко се ложи на навијање, димове и барјаке и коме је Север живот има зашто да дође на стадио, а остали зашто да дођу, кога да гледају, шта више да гледају, чему да се надају??? Да ће ако све буде како треба, за 4год. можда да уђемо у лигу Европе и да дамо тамо можда неки гол. То значи, и дефинитивно је почело да значи да се нама мења буквално идентитет клуба, да постајемо мали, много мали. То људи не желе и не могу да прихвате.
А фудбал се много изменио, сва срећа што нисмо ни чудом неким ушли у лигу шампиона да нам падне неки Реал или Сити, или Барса или Арсенал па да примимо 6-7 или 10 голова.

Хтедох да напишем три реченице, а пиђем 15 минута, али на крају оно најважније. Генерале, пре једно 8 или 9 месеци писали смо ти о рушењу Толета и савеза. Нико не зна како и зашто се са тиме стало. Нико од вас није ни дао неки конкретан одговор, а и да га је дао, није битно овде него да звездаши сви знају. Тада је све и почело да пада полако, можда тада није било очигледно јер је било по мало, па прва титула, па се као све заборавило, али није.

Људима, звздшима, Србима треба да се да да се боре за нешто, па макар то било и немогуће да се оствари. Али, боље је тако него да морају да се помире са тиме да смо сада смеће од екипе и од мали клуб који у једној од најгорих лига европе добија 22 утакм. за редом али пуца од екипа чија имена не знају.

Једини начин да се врате људи на стадион је да СЕ ВРАТИ БОРБА ПРОТИВ ТОЛЕТА И САВЕЗА, против корумпираног фудбала, против небулозне лиге са 84 кола, смањивањем бодова, плеј'-офом итд. А, то је, уједно и најбољи пут да нам клуб буду барем 30 посто оно што је некада био јер је то у оваквој лиги немогуће, са оваквим савезом.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop