DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 22 Jul 2014 18:38    Post subject: Reply with quote

Каква слика Very Happy .
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 23 Jul 2014 19:11    Post subject: Reply with quote

невиђена Very Happy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
crvenobelebrigade
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 May 2014
Posts: 35

PostPosted: 26 Jul 2014 22:50    Post subject: Reply with quote

Пробаћу да опишем гостовање у Новом Саду, дерби у баскету, полуфинале између нас и гробара, децембар 2003, на које на крају нисмо ни ушли..

Што имам меморије, имам, за остало нек помогну који су били...ишли смо организовано возом, ако се добро сећам било нас је тачно 600 из Београда, и сви смо још у возу добили карте...
Одмах на железничкој нас дочекује новогодишња атмосфера, велика већина добија маске деда мраза и сличних фазона, као и велике секире од стиропора офарбане, уз песму која у кортеу грми кроз град, Деда мразе, Деда мразе, секире нам дај, да кољемо гробаре да им дође крај...

На прилазу Спенсу нас дочекују цигани из целе Војводине, креће каменовање с гробарима, али све преко кордона, који је био између нас...то се брзо завршава, прилазимо стакленом улазу, креће кошкање са жандарима, један брат диже дрвени сто и баца на улаз, пале се бакље и ту креће општа туча и стампедо низ степенице у ком доста људи остаје без патика, углавном једне Laughing

Доста добро наше држање на платоу испред спенса, имали смо помоћ контејнера из ког је било штошта корисно да се покупи( ко је био, сећа се), док нас нису раздвојили, један део потерали ка пумпи, други у неку слепу уличицу...ја сам завршио сам екипицом од 30ак људи, док су жандари вијали и хапсили цигане свуда по граду, мислим да смо чак и били у неком ресторану да се оперемо док нас сви гости гледају збуњено...

Некако смо се докопали железничке, ту се раздвојили на још мање групе, сели с неким бабама, пола људи чита новине, двојица помажу неком деди да понесе торбе, нека баба нас нуди бомбонама, док жандари непрестано ординирају по ж. станици и траже цигане, то је био шоу док се нисмо некако у раним јутањим сатима докопали воза и кренули назад за Бг.

Све у свему, једно јако добро гостовање, навијачко што се каже...ово је нешто што ми је остало у сећању, ако сам нешто заборавио, погрешио, има ко ће да допуни и исправи.
Поздрав свој браћи!
Back to top
View user's profile Send private message
Акцијаш
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Nov 2011
Posts: 194

PostPosted: 27 Jul 2014 02:01    Post subject: Reply with quote

crvenobelebrigade wrote:
Пробаћу да опишем гостовање у Новом Саду, дерби у баскету, полуфинале између нас и гробара, децембар 2003, на које на крају нисмо ни ушли..

Што имам меморије, имам, за остало нек помогну који су били...ишли смо организовано возом, ако се добро сећам било нас је тачно 600 из Београда, и сви смо још у возу добили карте...
Одмах на железничкој нас дочекује новогодишња атмосфера, велика већина добија маске деда мраза и сличних фазона, као и велике секире од стиропора офарбане, уз песму која у кортеу грми кроз град, Деда мразе, Деда мразе, секире нам дај, да кољемо гробаре да им дође крај...

На прилазу Спенсу нас дочекују цигани из целе Војводине, креће каменовање с гробарима, али све преко кордона, који је био између нас...то се брзо завршава, прилазимо стакленом улазу, креће кошкање са жандарима, један брат диже дрвени сто и баца на улаз, пале се бакље и ту креће општа туча и стампедо низ степенице у ком доста људи остаје без патика, углавном једне Laughing

Доста добро наше држање на платоу испред спенса, имали смо помоћ контејнера из ког је било штошта корисно да се покупи( ко је био, сећа се), док нас нису раздвојили, један део потерали ка пумпи, други у неку слепу уличицу...ја сам завршио сам екипицом од 30ак људи, док су жандари вијали и хапсили цигане свуда по граду, мислим да смо чак и били у неком ресторану да се оперемо док нас сви гости гледају збуњено...

Некако смо се докопали железничке, ту се раздвојили на још мање групе, сели с неким бабама, пола људи чита новине, двојица помажу неком деди да понесе торбе, нека баба нас нуди бомбонама, док жандари непрестано ординирају по ж. станици и траже цигане, то је био шоу док се нисмо некако у раним јутањим сатима докопали воза и кренули назад за Бг.

Све у свему, једно јако добро гостовање, навијачко што се каже...ово је нешто што ми је остало у сећању, ако сам нешто заборавио, погрешио, има ко ће да допуни и исправи.
Поздрав свој браћи!


https://www.youtube.com/watch?v=VPCHFjzPqqE
Back to top
View user's profile Send private message
crvenobelebrigade
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 May 2014
Posts: 35

PostPosted: 27 Jul 2014 20:27    Post subject: Reply with quote

Хвала брату Акцијашу на клипу, употпунио је моју причу!
Back to top
View user's profile Send private message
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 28 Jul 2014 05:51    Post subject: Reply with quote

Комплетна замисао око те утакмице је ишла у потпуно другом смеру. Нажалост, непредвиђено и нежељено дошло је до туче пред почетак утакмице где је много људи било повређено и приведено и самим тим првобитна идеја је пала у воду. Да нам је та замисао прошла сигуран сам да би се и дан данас о њој причако као легендарној акцији.
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 28 Jul 2014 13:43    Post subject: Reply with quote

По мени, за целу ту фрку највећу одговорност сносе мурија и обезбеђење СПЕНС-а, који су пуштали једног по једног у халу, уз спори претрес наравно, а нас напољу ''милион''. После кад је људима допиздело, десило се шта се десило. Исто вече, креће хајка у медијима на ''хулигане, олош, отпаднике од друштва, снаге хаоса и безумља, додати по жељи...'', а сећам се да је једини објективан тект о дешавањима поводом тога био у Вечерњим новостима, којег сам дуго чувао после тога, ал се негде загубио.

На крају нас је у хали било много мање него гробара, ал' су нам бар играчи осветлали образ и добили текму после продужетака. Норман Ричардсон, је л' се сећа неко тог лика Very Happy



http://www.dodaj.rs/f/2C/RQ/2MjaRy99/kupns-1.jpg
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 28 Jul 2014 18:05    Post subject: Reply with quote

Све се то дешавало уочи избора који су били на дан финала са фмп-ом.Пандурација наравно наложена и инструирана да провоцира...али нису баш били срећни на крају због тога...Углавном јурњава по НС-у,целоноћно ординирање гица по железничкој станици и понеко обележје неких небитних и нежних комшија...У сваком случају за нас млађе,у то време,и више од гостовања!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 02 Aug 2014 11:42    Post subject: Reply with quote

Резиме тог гостовања може да стане у једну реченицу...Зна се ко иде возом а ко мора аутобусом!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 12 Aug 2014 08:43    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=x81mPSWkWvw
http://www.youtube.com/watch?v=GFWsLDjKpN4
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 14 Aug 2014 21:10    Post subject: Reply with quote

иначе то финале у НС 2003 је посебно и по томе што је Жандармерија први пут дошла у контакт са навијачима. За мене је то било нешто потпуно ново, нит беже, нит бију без наређења.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 02 Sep 2014 03:23    Post subject: Reply with quote

crvenobelebrigade wrote:
Пробаћу да опишем гостовање у Новом Саду, дерби у баскету, полуфинале између нас и гробара, децембар 2003, на које на крају нисмо ни ушли..

Што имам меморије, имам, за остало нек помогну који су били...ишли смо организовано возом, ако се добро сећам било нас је тачно 600 из Београда, и сви смо још у возу добили карте...
Одмах на железничкој нас дочекује новогодишња атмосфера, велика већина добија маске деда мраза и сличних фазона, као и велике секире од стиропора офарбане, уз песму која у кортеу грми кроз град, Деда мразе, Деда мразе, секире нам дај, да кољемо гробаре да им дође крај...

На прилазу Спенсу нас дочекују цигани из целе Војводине, креће каменовање с гробарима, али све преко кордона, који је био између нас...то се брзо завршава, прилазимо стакленом улазу, креће кошкање са жандарима, један брат диже дрвени сто и баца на улаз, пале се бакље и ту креће општа туча и стампедо низ степенице у ком доста људи остаје без патика, углавном једне Laughing

Доста добро наше држање на платоу испред спенса, имали смо помоћ контејнера из ког је било штошта корисно да се покупи( ко је био, сећа се), док нас нису раздвојили, један део потерали ка пумпи, други у неку слепу уличицу...ја сам завршио сам екипицом од 30ак људи, док су жандари вијали и хапсили цигане свуда по граду, мислим да смо чак и били у неком ресторану да се оперемо док нас сви гости гледају збуњено...

Некако смо се докопали железничке, ту се раздвојили на још мање групе, сели с неким бабама, пола људи чита новине, двојица помажу неком деди да понесе торбе, нека баба нас нуди бомбонама, док жандари непрестано ординирају по ж. станици и траже цигане, то је био шоу док се нисмо некако у раним јутањим сатима докопали воза и кренули назад за Бг.

Све у свему, једно јако добро гостовање, навијачко што се каже...ово је нешто што ми је остало у сећању, ако сам нешто заборавио, погрешио, има ко ће да допуни и исправи.
Поздрав свој браћи!


Свако ко је био у Н.С тај дан може да напише неку своју анегдоту и различиту причу јел било је много групица раштрканих по целоме граду и свако доживео је нешто друго....
Оно што је мени остало у сећању је медијска хајка на навијаче и полицијско'политичке провокације, сећам се да је онај дебели чанак у једном тренутку изјавио нешто типа дошли су из Србије да руше и ломе Нови
Сад... општи хаос и не здрава атмосфера у медијима поготово за оне који су приведени испред спенса или на некој другој локацији у граду, пумпано је у медијима и доста преувеличавано... хапшени су сви редом,није било паметно ићи ни на воз ни на бус. Пар нас је отишло у оближњи кафић и слушало пренос утакмици, направили смо им добар пазар ,све је прошло у најбољем реду нисмо правили никакве проблеме у локалу или малтретирали друге госте али изгледа да је некоме засметало то што смо ми из Београда и позвали су мурију која се појавила у великом броју и максимално наелектрисана , тражили су разлог да нас приведу. Поред непостојећег разбијања локала и малтретирања гостију они су имали и сведоке да смо баш ми били у тој тучи испред хале. Одвели су нас у станицу којој је било разних њушки од оних који су дрхтали од страха до оних са разбијеним главама које су пандури зрачили. Од свих тих људи у станици некако смо им нас 12 из Бгд били најзанимљивији па су пробали прво да нас застраше причама о неким казнама,видевши да им не полази за руком решили су да нас ставе у неку малу ћелију која реално има места за 6 људи да седну али пре него што су нас тамо одвели поређали су нас да стојимо у линији како би нам узели податке. Још једно изнанађење је уследило кад су нас питали чиме се бавимо од 12 људи било је 2 магистра економије, студенти финансија, спотрски менаџмент, књиговође,приватни бизниси... да сам само имао камеру да снимим фаце тих пандура који су згранути очекивали да смо ми неки полу свет или неки домци побегли из дома или сл... пар секунди им је требало да дођу себи ,кад су дошли наставили су са уобичанјим провокацијама. Нагурали су нас у ту малу ђелију да нешто чекамо а после пар сати да све направе занимљивије и да нас испровоцирају убацили су 2-3 гробара, вероватно очекујући неку исхитрену нашу реакцију како би нам и то накалемили јел реално нису имали ништа против нас.. сутра су нас одвезли поред спенса у неки суд али су се постарали да новинари знају кад долазимо како би снимили те вандале из Београда... на сву срећу нису ништа могли да нам прикаче и исти дан смо пуштени да идемо кући... али пре тога у Епицентар на пиво Very Happy
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 15 Sep 2014 22:08    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:
иначе то финале у НС 2003 је посебно и по томе што је Жандармерија први пут дошла у контакт са навијачима. За мене је то било нешто потпуно ново, нит беже, нит бију без наређења.
а брате мој да неверујеш
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
Gruppo Neurottico
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Feb 2008
Posts: 47
Location: КОШУТЊАК

PostPosted: 16 Sep 2014 19:05    Post subject: Reply with quote

13.04.2004 LJUBLJANA olimpija c.zvezda

-Другар и Ја крећемо колима у приватној режији у петак вече за Љубљану. После лаганог пута стижемо у град у раним јутарњим сатима.После клопе стижемо испред православне цркве у центру града, где је требало да буде место састанка.Тамо је било 3 млађа момка из словеније и гледало нас са чуђењем " откуд ми овде". После пола сата иза угла се залеће на нас педесетак змајчека са флашама и камењем( ортак из ортодокса ми објашњава касније да им је то нормална ствар да заскачу док су многобројнији), и ми се тактички повлачимо у цркву.Међутим они не престају са гађањем и из нас проради неки бес и наоружани са 2 бакље излећемо напоље по систему добићемо по носу али ћемо да дохватимо неког.Напољу је све било гађање камењем са дистанце, до доласка полиције која их тера у бег ка тиволи парку.Ми онако бесни сачекујемо централни део екипе која објашнјава нама неке ствари које нисмо знали и уз гомилу пива бес прелази у еуфорију због целог дана испред нас.

Крећемо у кортеу ка хали уз добро расположење и по које качење са локалном полицијом.

Улазак у халу је прошао скроз ок и уз мали шок, а то да се продаје пиво у хали најопуштеније и уз еуфорију одмах одлазак за шанк где се и чека почетак текме.Још једна ствар ме је одушевила, чим смо ушли замолили смо редаре да се размакну јел се не види застава на тв-у,културни људи су одмах послушали.

На текми није било толико занимљиво, осим што смо у неком тренутку попалили неколико бакљи и аутоматски прекинули утакмицу. словеначки пандури улећу и хапсе неколико нас али обрађени причом нас брзо пуштају назад на трибину.

ПОЗДРАВ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
sever uvek pun
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jul 2013
Posts: 89

PostPosted: 16 Sep 2014 19:33    Post subject: Reply with quote

Зар није 27.3?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 70 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop