DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Dragi zvezdasi......
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 01 Mar 2006 09:10    Post subject: Reply with quote

PiNki wrote:
Branko Parac wrote:
Što bi rekao moj ortak iz kraja samo niste napisali koje patike da se nose.

Po mogucstvu Nike TN Very Happy znas vec ko ih nosi Very Happy Cool


Vidi ga ovaj Shocked Very Happy TN ne sme niko drugi da nosi Wink Cool sem...

uglavnom dali ste kompletan opis braćo mila ovo neka ACAB vide eto dela!
Back to top
View user's profile Send private message
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 01 Mar 2006 09:29    Post subject: Reply with quote

Треба људи да скапирају (углавном млађи) да их облачење не прави навијачима, али исто тако када си обучен као шабан тако ће те људи и гледати. Уопште не треба да буде поента приче "данас идем на текму, морам да се пресвучем", него треба људи увек да се облаче са стилом који је њима самима најближи јер то, осим што побољшава изглед и озбиљност саме трибине, па и Србије уопште, показује о њима самима да су изграђене личности у приватном животу које долазе на северну трибину јер искрено желе да буду ту, јер је она стварно део њихових изграђених ставова, а не мода која прође за коју годину уз причу "нисам више клинац" јер, по мени озбиљан навијач ни не можеш бити пре НАЈМАЊЕ 24-те, 25-те године, а горња граница ни не постоји. До тог доба у животу људи граде ставове, личности, НАРАВНО да треба млађи да долазе редовно на трибину, али треба више да уче о Северу и понашању на њему, него да глуме навијаче и неко искуство Rolling Eyes . Није срамота не знати, човек учи док је жив!
На тај начин ће наша трибина бити толико јака и организована у будућности да ће чак и садашња (одлична) организација бити ситница...
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13171

PostPosted: 01 Mar 2006 10:52    Post subject: Reply with quote

БиП wrote:
Треба људи да скапирају (углавном млађи) да их облачење не прави навијачима, али исто тако када си обучен као шабан тако ће те људи и гледати. Уопште не треба да буде поента приче "данас идем на текму, морам да се пресвучем", него треба људи увек да се облаче са стилом који је њима самима најближи јер то, осим што побољшава изглед и озбиљност саме трибине, па и Србије уопште, показује о њима самима да су изграђене личности у приватном животу које долазе на северну трибину јер искрено желе да буду ту, јер је она стварно део њихових изграђених ставова, а не мода која прође за коју годину уз причу "нисам више клинац" јер, по мени озбиљан навијач ни не можеш бити пре НАЈМАЊЕ 24-те, 25-те године, а горња граница ни не постоји. До тог доба у животу људи граде ставове, личности, НАРАВНО да треба млађи да долазе редовно на трибину, али треба више да уче о Северу и понашању на њему, него да глуме навијаче и неко искуство Rolling Eyes . Није срамота не знати, човек учи док је жив!
На тај начин ће наша трибина бити толико јака и организована у будућности да ће чак и садашња (одлична) организација бити ситница...

Odlicno receno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 01 Mar 2006 11:26    Post subject: Reply with quote

Momci sve ja vas to kapiram ali pre neki dan za mene klinci od 14 godina kada sam im pustio neke strane grupe a da ne govorim domaće bledo su gledali i ono u fazonu :koji su ti ovo padavićari al do jaja su.

Ma slušaju narodnjake samo tako ili rejv pa samim tim i oblačenje je takvo.

Ja bih ipak prvo uticao na masovnosti a edukacija o oblačenju i ponašanju doći će sama. Ljudi već kada dođu onda je sa njima lako raditi, skrenuti im pažnju itd. Ako u startu čuju da moraju da ispunjavaju te ovaj uslov te onaj bojim se da će ih to odvratiti od tribine. Da ne bude kao što ste rekli e subota je treba da se presvučem.

ps proletos, već sam o tome i pisao naletim na grupu likova jedan nosi Man utd dres jedan Liverpool i ja im ono lepo skrenem pažnju momci za koga vi navijate za Zvezdu ili ste Englezi i zamalo ne dobih po pički sreća te ispred revije naiđoše RL jer su se ovi ustremili kao ko si bre ti da nam kenjaš šta ćemo da nosimo a.
Ma batalio sam svaku priču dalje a čuo sam i da je još jedan stariji lik slično prošao jer mi se požalio u fazonu ne mogu da verujem.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13171

PostPosted: 01 Mar 2006 14:38    Post subject: Reply with quote

Ma da Branko,po tebi treba zapatiti takav olos i sta onda? Kada nas bude bilo 50 a njih 2950 kako ti zamisljas da se nesto promeni.
Po tebi treba preskociti tog sto je hteo s tobom da se obracuna i pustiti ga da sa tudjim dresom prlja nasu tribinu. E pa nece to ici tako. ista stvar vazi i za salove stranog klubai za salove sa petokrakama i simbolima zemlje koja vise ne postoji A KOJU MI KAO GRUPA NIKADA NISMO NI PRIZNAVALI.
Dzabe nama brojnost,dzabe brojnost na utakmici JUG-BiH kada ti se sve smuci kada napravis krug oko stadiona i vidis na sta sve to lici. Mi treba da se razlikujemo od tih sto napune stadion/tribinu na utakmici protiv bosanaca...jer to je skup ljudi koji se ne vidja jednom nedeljno,jer to je skup ljudi koji dolaze obuceni kao da su ovce svi cuvali,jer to je skup ljudi koji nikako ne cini GRUPU niti imaju te ambicije.
Mi se skupljamo jednom nedeljno,mi radimo na nasim ljudima,zelimo da napredujemo kao grupa ljudi....i zato je bitno da uz masovnost odmah predjemo i na kvalitet.
Ako ce to nekoga i povuci sa stadiona...boze moj,sta da se radi,doci ce drugi koji ce uspeti da skapira zasto je sve to tako.
Kako mi mozemo sebe smatrari ozbiljnima ako neko digne u nasem kopu sal sampdorije ili rome? Em sto smo igrali protiv njih,em sto smo se zamerili i jednima i drugima,em nismo prijatelji ni sa jednom od tih grupa....gde je tu zdravo razmisljanje.
Ako sada dopustimo da se zapate takve stvari na nasoj tribini posle je kasno da to ispravljamo.
Temelji se udaraju na pocetku,a ne na kraju.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 01 Mar 2006 16:00    Post subject: Reply with quote

Prvi deo Brankovog posta je na mestu - nije problem da ljudi ne znaju da se obuku za Sever, nego da ne znaju ni za ulicu! Ja se nikada nisam razlicito spremio za subotu nego za ponedeljak (osim nekog jednog,proizvoda iz Delije shopa) pa me to nikad nije ucinilo klovnom, niti necim u sta bi se moglo uprti prstom kao negativnu pojavu!
To jeste pitanje malo sire kulture...
Ali je Generalstabov post itekako na mestu, jer mi ne mozemo uvesti stil u ljude, ali jebeno je sigurno da postoji odredjena moc za uticanje na ljude koji dodju na Sever! Pa nek se onda kultura siri od nas ka spolja, a ne sa Pinka ka unutrasnjosti nama svetog mesta!!!
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 01 Mar 2006 17:41    Post subject: Reply with quote

Ма само поставиш себи питање Јел' се осећам као сељак или као грађанин?! Ако си грађанин(урбан, осећаш тај градски дух, једноставно шмекер, лаф шта год) онда се тако облачи и понашај. А ако се осећаш као љаксе онда бато навуци шимике, шајкачу, пар шалова и обавезно уз тренерку и неку кожну јакну.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan_FCRS
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jan 2005
Posts: 80
Location: Северна страна и пуна Маракана

PostPosted: 01 Mar 2006 19:47    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ма само поставиш себи питање Јел' се осећам као сељак или као грађанин?! Ако си грађанин(урбан, осећаш тај градски дух, једноставно шмекер, лаф шта год) онда се тако облачи и понашај. А ако се осећаш као љаксе онда бато навуци шимике, шајкачу, пар шалова и обавезно уз тренерку и неку кожну јакну.


Баш тако и мислим да би овим постом требала да престане полемика о томе како се треба облачити,10 страна причања о томе није мало и мислим да онај који није укапирао то после оволике приче,неће никада ни укапирати!!! Rolling Eyes
_________________
На целом свету ми је све,
да живим не могу без ње
и зато певам цео дан:
ЗВЕЗДА,ЗВЕЗДА!!!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 02 Mar 2006 06:46    Post subject: Reply with quote

Ako mi dozvolite samo još ovo.
Sve se ja slažem sa vama a evo i zašto. Davno je bilo nije bilo stranih dresova i šalova toliko kod nas pa je odjednom bila poplava tako da na našoj tribini se moglo videti sve i svašta. I svi su nosili sve. A kad se pojavio prvi šal onaj delije sa orlom i grbom e to je bio buuuum ma svi su ga tražili. Posle su svi skapirali da nas u italiji na gostovanju zbog Rominog šala psuje sever italije a divili su se našem ultras šalu.
Kao klinac sam na tekme dolazio kako me matorci obuku.
E kada sam se navukao posle sam gledao u ekipu i kako su se oni oblačili, a u to vreme su bile populatne prvo fajerke i starke 501 eagles gilje i amigo i martinke pa onda vetrovke (čitaj alfa bez onog krzna na kapuljači) pa mont jakne itd itd.

Ali sever je bio pun navijanje strava poštovanje hijerarhije ogromno. I oblačenje je došlo na svoje jer ti nije bilo ugodno da gledaš sebe u šabankama a pored tebe zulu i eagles koji ne da liče na ekipu nego prosto želiš da si bar nešto slično. E to sam hteo da kažem.

Ako iko podržava vašu akciju to sam ja a ovo sam napisao iz svog iskustva.

Jednostavno plašim se da sa puno prepreka ne odbijemo ljude koji su očigledno počeli da se vraćaju.
Back to top
View user's profile Send private message
PiNki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Feb 2006
Posts: 41
Location: senjak

PostPosted: 02 Mar 2006 12:56    Post subject: Reply with quote

Mora se priznati da su i DELIJE(ne kk,fk...)proizvodi napravili poprilican bum na tribini. Cool,pogotovo prve teget majice sa grbom 1989. Wink
_________________
...ja sam godine proveo sa tobom...
Back to top
View user's profile Send private message
somx
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jan 2006
Posts: 51
Location: Prijedor,R.Srpska,Zapadna Srbija

PostPosted: 02 Mar 2006 13:17    Post subject: Reply with quote

Ma proizvodi delija su stvarno odlicni,i trebali bi svi teziti da ih oblacimo kada idemo na utakmice a i u svakodnevnom zivotu.Trebalo bi otvoriti jos poneki shop,npr. u Republici Srpskoj (Banja Luci).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 04 Mar 2006 23:51    Post subject: Reply with quote

Branko je dao savrsenu jednacinu za pobedu nad losim ukusom - Daj im bolje!!!
Nazalost, nasa moc ne ide uvek dovoljno daleko, ali ima mnogo stvari koje se mogu poterati napred samo dobrim licnim primerom. Apelujem na momke koji imaju neki autoritet u grupama koje su redovne na Severu da se iscimaju i da dave sebi bliske ljude o ovim stvarima. Jos uvek imamo previse onih koji su TU, a ne kontaju skroz sta treba da rade i kako da ga rade. Kad oni momci kojima je svaka utakmica ko jebena Roma budu kao Zului iz Brankovog opisa i kad klinac bude u bedaku sto je izgledao ko saban prosle subote, nece biti potrebe za samarima da bi on napredovao vec sledeci put. Kako u oblacenju, tako i u ponasanju i shvatanju pevanja. Cini mi se da ce kretanje od sebe i trud, trud, trud... biti nenadjebiva kombinacija!
A oni skoloni pesimizmu neka se sete ranijih problema i ovi ce izgledati kao sala...
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 05 Mar 2006 12:22    Post subject: Reply with quote

Sjano je to sto je jedna ovakva tema o prvenstvenoj tekmi prerasla u ozbiljnu diskusiju. U medjuvremenu neko je otvorio temo o sledecem velikom koraku na tribini, pa predlazem da se tamo nastavi kako ne bi bilo ponavljanja i razvodnjavanja ove bitne teme.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

View previous topic :: View next topic
Page 10 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop